Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Teapă olx - banca mi-a dat raspuns negativ la refuzul de plata . Cum procedez ?

* * - - - 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1295 replies to this topic

#109
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 16.06.2006
La americani se rezolva rapid refuzurile pentru ca ei nu folosesc carduri de debit ci de credit.

Bancile sunt interesate sa isi recupereze banii. (pe cardul de credit sunt baniii bancii)

#110
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 07.05.2018
Vezi ca doamne doamne nu bate cu parul? Asta e rasplata ca ai dat spaga.

#111
lucian123

lucian123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 23.02.2005

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 07:59, said:


Banca nu e complice aici ? Mai ales ca respectiva tranzactie face obiectul unui dosar penal .

Va multumesc si sper sa nu radeti de mine !
Nu, singurul complice esti tu. Nu rade nimeni de tine, nu esti nici singurul fraier si nici ultimul.

#112
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 11.04.2007

 dorin_2k, on 09 mai 2021 - 11:14, said:

Deci TU le-ai trimis cândva, cuiva. Cum au ajuns la ăla ...?
Mai sper însă că e o invenție toată povestea.
Pune un screenshot din MyBRD, că e SF chiar.


Cred cu tărie că e doar un scriitor și nu e nimic adevărat.
Troll.

Am trimis pozele asistentei olx fara sa stiu ca sunt unul si aceeasi persoana . Faptic  ca sa ma exprim asa pot spune ca pana la proba contrarie sunt persoane diferite .

 StefanRO, on 09 mai 2021 - 11:37, said:

Stai sa inteleg , tu vinzi si tot tu sa pui card !?

In general stiu ca se cere IBAN nu datele de pe card pentru virament....

S-ar putea sa iti da politia "autor necunoscut", plangerea o faci la DIICOT , politia se spala pe maini usor...

am pus datele cardului ca sa fie validat in aplicatia ca sa imi puna ala banii...asta a fost teapa . Chipurile ala trebuia sa stie unde sa puna banii

 carturarulobosit, on 09 mai 2021 - 11:54, said:

Vezi ca doamne doamne nu bate cu parul? Asta e rasplata ca ai dat spaga.


Am spus ca acolo a fost o situatie cu totul si cu totul speciala . Si nu gaseam alta solutie si nici ca as incuraja spaga Doamne Fereste

#113
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,770
  • Înscris: 06.03.2018
Pai da , nu trebuiau datele de pe card logic... ca de asta s-a inventat IBAN ..... niciodata nu va putea omul sa trimita bani pe datele de pe card.... doar poate returna banii pe care ai cerut retur in rest nu am auzit niciodata sa primesti cu datele de pe card bani :))

#114
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,708
  • Înscris: 02.09.2006

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 09:14, said:

Pai au incercat dupa rus , eu stiam smecheria si nu am pus botul

Poltia mi-a zis ca il poate gasi daca e in tara , exact asa mi-a zis ca au mai gasit dar erau in tara
Vai draga! se vede foarte clar ca o stiai si nu ai pus botu'!

#115
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 11.04.2007

 mirel3003, on 09 mai 2021 - 11:00, said:

Lord cum tu vrei sa tepuiesti "sistemul" asa si pe tine "sitemul" te-a teputit..... vezi tu exista legile universului!

https://forum.softpe...u-pacalitepuit/


a fost o situatie cu totul si cu totul exceptionala . Am si spus ca nu incurajez si nu sunt adeptul tepuirii sistemului . Pur si simplu nu gaseam alta solutie

#116
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Eu zic sa iti faci si alt carnet pe actualul sa il declari pierdut

#117
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 11.04.2007

 tytysor, on 09 mai 2021 - 12:05, said:

Vai draga! se vede foarte clar ca o stiai si nu ai pus botu'!

pai normal in plm ca o stiam dupa ce m-a facut rusul . e logic . Aia 2 au incercat dupa rus dar nu le-a mers ca stiam lectia si mi-am dat seama

Atasez dovada sa nu mai creada lumea ca e trolleala .

Attached Files



#118
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 07:59, said:


Și eu vreau să cumpăr un PS4.
Cum facem să ne înțelegem asupra unei aplicații? Posted Image

#119
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 12:05, said:




a fost o situatie cu totul si cu totul exceptionala . Am si spus ca nu incurajez si nu sunt adeptul tepuirii sistemului . Pur si simplu nu gaseam alta solutie
Alta solutie la fel de convenabila.
Asa e intotdeauna...

#120
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 11.04.2007

 ericmario, on 09 mai 2021 - 12:18, said:

Și eu vreau să cumpăr un PS4.
Cum facem să ne înțelegem asupra unei aplicații? Posted Image


vorba vine aplicatie . E spus generic . M-a intrebat daca sunt de acord cu plata prin livrarecurier olx si daca te uiti la pozele postate zice la punctul 2 ca vanzatorul introduce datele cardului in aplicatie . La punctul1 cumparatorul adica rusul initiaza tranzactia sa zic asa .

#121
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,708
  • Înscris: 02.09.2006

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 12:13, said:


pai normal in plm ca o stiam dupa ce m-a facut rusul . e logic . Aia 2 au incercat dupa rus dar nu le-a mers ca stiam lectia si mi-am dat seama

Atasez dovada sa nu mai creada lumea ca e trolleala .
de fapt tu nici acuma nu ai inteles deplin ce ti s-a intimplat!

#122
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 08:16, said:

ca sa imi puna banii pe card . chipurile asa ii cerea lui
Banii niciodată nu îți intră pe card! Niciodată! Nici salariul nu îți intră pe card și nimeni nu îți pune bani pe card.
Toții banii întră în cont. Cardul este instrument de PLATĂ! Un cont poate avea atașat unul sau mai multe instrumente de plată. Sau chiar nici unul.
Când lumea va renunța să mai zică "Mi-a intrat salariul pe card", atunci țeapa asta nu va mai merge. Că atunci vor face diferența dintre contul bancar și instrument de plată.
Data viitoare vei știi să faci diferența dintre un cont bancar și un instrument de plată. Lecția a costat 3500de lei.

 StefanRO, on 09 mai 2021 - 11:37, said:

S-ar putea sa iti da politia "autor necunoscut", plangerea o faci la DIICOT , politia se spala pe maini usor...

Orice dosar penal se instrumentează numai sub supravegherea procurorului. Indiferent de instituția unde faci plângerea.

Edited by Lipsum, 09 May 2021 - 12:33.


#123
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 11.04.2007

 tytysor, on 09 mai 2021 - 12:21, said:

de fapt tu nici acuma nu ai inteles deplin ce ti s-a intimplat!

Am inteles ce mi s-a intamplat dovada ca nu o sa mai repet gafa . Trebuie sa iti asumi si eroare . Acum doar incerc sa lupt pana la capat sa recuperez banii .  

 Lipsum, on 09 mai 2021 - 12:31, said:

Banii niciodată nu îți intră pe card! Niciodată! Nici salariul nu îți intră pe card și nimeni nu îți pune bani pe card.
Toții banii întră în cont. Cardul este instrument de PLATĂ! Un cont poate avea atașat unul sau mai multe instrumente de plată. Sau chiar nici unul.
Când lumea va renunța să mai zică "Mi-a intrat salariul pe card", atunci țeapa asta nu va mai merge. Că atunci vor face diferența dintre contul bancar și instrument de plată.
Data viitoare vei știi să faci diferența dintre un cont bancar și un instrument de plată. Lecția a costat 3500de lei.



Orice dosar penal se instrumentează numai sub supravegherea procurorului. Indiferent de instituția unde faci plângerea.


Mersi pentru sfat. Mi-am dat seama cu o plata de 3500 de lei . Important e sa mergem inainte sa nu ne mai consumam ca sa nu ni se faca rau .

Ziceti ca ar fi bine sa merg si la Dicot ?

 underb, on 09 mai 2021 - 12:19, said:

Alta solutie la fel de convenabila.
Asa e intotdeauna...

pai si care era aia ?

ca un proces la noi in tara poate dura ani de zile in functie de miza procesului

#124
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,808
  • Înscris: 01.12.2001

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 12:13, said:

Atasez dovada sa nu mai creada lumea ca e trolleala .
Imi cer scuze ca am crezut ca esti troll.
E clar ca ai fost pacalit.

Plata TU ai autorizat-o.
Cum? Din MyBRD sau cum ca fara autorizare nu se poate.

Iar daca zici ca ti-au trimis si foto cu permisul si cardul tau... ai fosr urmarit de mult ca tinta sigura.
Parca ar fi in Blacklist. ;)

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 12:40, said:

Acum doar incerc sa lupt pana la capat sa recuperez banii .  
Stii care e capatul? I-ai pierdut.
Muti te vor sfatui sa mergi la banca si sa ceri refuz. Refuzul nu se face asa simplu. Trebuie un motiv. Tu nu ai acest motiv pt ca TU ai autorizat plata.

Poate chiar singur ti-ai cumpart de 720 euro acei bitcoini si acum vrei si banii inapoi.
Banca nu ti-i da pt ca tu ai autorizat.

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 12:40, said:

ca un proces la noi in tara poate dura ani de zile in functie de miza procesului
Proces? Impotriva cui?
Ai doar un numar fictiv de Whatssapp

#125
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010

 LordulCapdeMort, on 09 mai 2021 - 12:13, said:

pai normal in plm ca o stiam dupa ce m-a facut rusul . e logic . Aia 2 au incercat dupa rus dar nu le-a mers ca stiam lectia si mi-am dat seama

Atasez dovada sa nu mai creada lumea ca e trolleala .


Faza e ca banii nu au trecut "prin mainile teparului". Nu au ajuns in vreun cont de-al lui, sau vreun cont controlat de el. Pur si simplu tu i-ai cumparat lui, cu cardul tau, niste cryptomonede, doar ca l-ai lasat pe el sa introduca datele tale de card.

Ia legatura cu astia(ca de aici i-ai cumparat lui cryptomonedele): https://payeer.com/en/
Nu le mai spune toata povestea, le spui doar ca cineva ti-a folosit datele de card(nu stii concret cine) si te-ai trezut cu plata respectiva(le arati screenshotul) in istoricul de tranzactii si fara 3600lei.
Sa-ti spuna daca te pot ajuta cumva sa-ti recuperezi banii.

PS. Sansele sunt minime, avand in vedere ca tu le-ai dat si poza cu permis si cod de autorizare si date de card, dar macar esti impacat ca ai incercat tot ce s-a putut.

Edited by Nordstorm, 09 May 2021 - 12:55.


#126
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 11.04.2007

 dorin_2k, on 09 mai 2021 - 12:48, said:

Imi cer scuze ca am crezut ca esti troll.
E clar ca ai fost pacalit.

Plata TU ai autorizat-o.
Cum? Din MyBRD sau cum ca fara autorizare nu se poate.

Iar daca zici ca ti-au trimis si foto cu permisul si cardul tau... ai fosr urmarit de mult ca tinta sigura.
Parca ar fi in Blacklist. Posted Image


Stii care e capatul? I-ai pierdut.
Muti te vor sfatui sa mergi la banca si sa ceri refuz. Refuzul nu se face asa simplu. Trebuie un motiv. Tu nu ai acest motiv pt ca TU ai autorizat plata.

Poate chiar singur ti-ai cumpart de 720 euro acei bitcoini si acum vrei si banii inapoi.
Banca nu ti-i da pt ca tu ai autorizat.


Proces? Impotriva cui?
Ai doar un numar fictiv de Whatssapp


Pai stai asa ca nu am autorizat eu nici o tranzactie ca nu eu am bagat codul ala -aici e cheia !

Am facut o data refuz dar mi-au dat negativ. acum am mai multe probe pot incerca sa mai fac o data

La proces ma refeream in situatia cu spaga-cealalta poveste .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate