Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dilema sursa

Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?
 Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3

Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...
 Motivare hotarare

Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache
 Toate site-urile PROTV down

Obtinere gratuitati Legea 189/2000

La mulți ani @BlueKing-69!

suspectez un switch ca are probleme
 

Cum se face o reclamație la consultarea publicului pentru PUZ?

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#19
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.503
  • Înscris: 06.01.2014

 cristobob, on 06 mai 2021 - 11:29, said:

...
Nu cred ca "o sa-ti faci singur PUZ-ul ".
...
Ca sa "vezi" ce inseamna "a face" PUZ:

https://www.uberhaus...rbanistic-zonal

(Nu sunt in domeniu, nu am nici o treaba cu nimeni, dar... nevoia te invata. Si, din pacate, cu terenurile si adiacentele, e dureros )

#20
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 393
  • Înscris: 24.01.2016
Atentie ca PUZ-ul poate dura si 1 an.


#21
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006

 _Alizeu_, on 06 mai 2021 - 14:42, said:

Atentie ca PUZ-ul poate dura si 1 an.
Nu "si un an" ci minimum un an !Posted Image

#22
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.503
  • Înscris: 06.01.2014

 cristobob, on 06 mai 2021 - 11:29, said:

...
Documenteaza-te ce inseamna "a face PUZ: cine poate elabora PUZ, care sunt cerintele actuale si de viitor in zona, ce suprafata minima trebuie sa cuprinda PUZ-ul, etc. (In zona Borhanci , "marele " boc a blocat aprobarea PUZ-urilor. Acum 8 ani am inceput elaborare PUZ cu drum de 9 m latime, acum s-a ajuns la drumuri de 16 m latime, plus spatii pentru parc si gradinita, etc . Si ghici cine trebuie sa cerdeze teren).
1 an ?  Hmmm ...

#23
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 470
  • Înscris: 05.06.2005

 cristobob, on 06 mai 2021 - 13:45, said:

Ca sa "vezi" ce inseamna "a face" PUZ:

https://www.uberhaus...rbanistic-zonal

(Nu sunt in domeniu, nu am nici o treaba cu nimeni, dar... nevoia te invata. Si, din pacate, cu terenurile si adiacentele, e dureros )

Ia uite ce zice la link-ul de mai sus:

" Introducerea in documentatie a propunerilor enuntate de populatie se face de catre elaboratorul PUZ, dupa ce acestea au fost discutate si acceptate de consiliul local"

Cata vreme PUZ-ul respectiv e in faza de consultare tu nu il "reclami" sau il "contesti". Ai sansa sa propui consiliului local sa ceara initiatorului sa-l refaca cu ce "imbunatatiri" doresti.
Sa vezi bucurie pe initiator cand propunerea ajunge la el de la consiliul local.Posted Image

#24
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 269
  • Înscris: 08.11.2013

 crstn, on 07 mai 2021 - 13:49, said:

Cata vreme PUZ-ul respectiv e in faza de consultare tu nu il "reclami" sau il "contesti". Ai sansa sa propui consiliului local sa ceara initiatorului sa-l refaca cu ce "imbunatatiri" doresti.
Sa vezi bucurie pe initiator cand propunerea ajunge la el de la consiliul local.Posted Image
Asa este, ai dreptate.

Asta trebuie sa fac. Doar ca, a scrie o contestatie de capul meu - in special ca asta este primul meu contact cu Urbanismul si tot ceea ce tine de asta - e ceva mai greu decat ma asteptam. De aceea cautam ajutor aici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate