Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Contestare ambiabila

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Schumacher888

Schumacher888

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2021
Salut, am avut sapt trecuta un inchident in trafic. Eu veneam pe bd Timisoara si am lovit o masina care voia sa iasa dp intrarea silistraru. Dupa eveniment am completat o ambiabila in care am declarat ca eu sunt vinovat, dar uitandu-ma la poze cu un amic mi-a zis ca era fix invers.

Intre timp am sunat si la asiguratorul meu si mi-a zis ca soferul caruia i-am dat asigurarea inca n-a facut programare de constatare(poate are casco, nu stiu).

BMW-ul e fix in pozitia in care l-am lovit, nu s-a mai miscat din cauza ca usa nu se mai inchidea.

Va rog sa ma ajutati cu opinia dvs si daca eu sunt vinovat sau doar am fost pacalit si ce pot sa fac mai departe (daca mai am ce)

P.S. Am clasa B8(am avut) si e prima data cand mi se intampla asa ceva. No hate pls.

Attached Files

  • Attached File  P2.JPG   75.88K   265 downloads
  • Attached File  P0.JPG   165.71K   259 downloads


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Deci tu pe principala ai lovit pe unu care n-a acordat prioritate ?

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 26.06.2009
Schumacher tata fa-ne si tu o mazgaleala pe poza aia sa intelegem cu totii de unde veneai tu, de unde venea celalalt si unde v-ati intalnit.

#4
Schumacher888

Schumacher888

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2021
Eu eram pe timisoara, BMW era pe silistraru si era iesit sa faca dreapta sau inainte, nu mai stiu.

#5
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,772
  • Înscris: 30.07.2008
Daca este exact asa,  "Eu veneam pe bd Timisoara si am lovit o masina care voia sa iasa dp intrarea silistraru." , atunci cel lovit avea STOP, nu avea voie sa iasa decat atunci cand era sigur ca nu il loveste careva ...:)  

Teoretic cel cu STOP este de vina dar sa nu fie si alte povesti.

Succes.

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 26.06.2009

View Postwaterman, on 26 aprilie 2021 - 17:44, said:

Deci tu pe principala ai lovit pe unu care n-a acordat prioritate ?
cam asta inteleg si eu, dar o mazgaleala din partea initiatorului ne-ar edifica.

Sincer nu prea imi vine sa cred ca cineva care merge pe o strada principala, cu prioritate, poate sa recunoasca ca el ar fi vinovat. Oricum asiguratorul nu e nici el "chiar pus de floarea soarelui" acolo si analizeaza schita desenata de ei in amiabila. Posibil de aia sa nu fi deschis celalalt dosar de dauna pentru ca nu l-a bagat nimeni in seama. Cine stie? Hai cu schita si vedem.

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pare ca el era pe drum cu prioritate, iar ala a ieșit din strada aia din dreapta.



#8
Schumacher888

Schumacher888

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2021
Ne-am intalnit cam unde e glovo pe in poza de google. Daca va uitati la poza de BMW vedeti ca roata lui este trecuta de trecere.

#9
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.01.2009
A scris că mergea pe Bld. Timisoara și că a lovit BMW-ul care voia să intre pe Bld. Timișoara. De ce s-a considerat el vinovat, habar n-am.

#10
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 26.06.2009

View PostOwlDoom, on 26 aprilie 2021 - 17:47, said:

De ce s-a considerat el vinovat, habar n-am.
Exact!

De asta trebuie mai multe detalii si o schita pentru ca nu cred ca cineva este lovit de o masina care iese de pe o strada laturalnica si se considera vinovat. Posibil ca "povestea" sa fie mai elaborata ;-)

#11
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.01.2009
I-o fi zis BMW-istul că avea prioritate de dreapta și Schumacher l-a crezut. Posted Image

#12
Schumacher888

Schumacher888

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2021
Ala a iesit ( se vede ca este trecut cu roata de trecere) si m-am speriat, am tras de volat si l-am lovit cam unde se vede.

Pare-se ca imi trebuie aprobate postarile inainte de a se posta. Scuze daca apar raspunsurile mele cu intarziere.

Attached Files

  • Attached File  P0.JPG   255.64K   184 downloads


#13
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 26.06.2009
Bombardierul cu M s-a intalnit cu Schumacher Posted Image Au iesit scantei!
Eu sunt curios de unde mai exact venea initiatorul si daca a schimbat benzile sau nu (desi nu ar conta chestia asta - bombardierul tot trebuia sa se asigure).

#14
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 10.03.2007

View PostSchumacher888, on 26 aprilie 2021 - 16:57, said:

Va rog sa ma ajutati cu opinia dvs si daca eu sunt vinovat sau doar am fost pacalit si ce pot sa fac mai departe (daca mai am ce)

Poți să scrii tu ce vrei acolo, până la urmă agentul constatator de la compania de asigurări va decide cine a fost vinovat.

#15
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Imi aduce aminte de o intamplare.
Eram inca cu lamaia in parbriz, iarna, polei.
Iese unul dintr-o curte, eu nu pot opri la timp, il sifonez serios, masina mea doar o mica zgarietura.
El cu gura mare, ca iti fac, ca iti dreg....mie imi parea rau de gravitatea avariilor masinii lui.
Mergem la Politie, eu incerc sa dau vina pe mine, ca sa aibe omul reparatie pe asigurare (nu cred ca in timpurile acelea era cu penalizare de la asigurator).
Politistul verifica masinile si ma intreaba: Si cum ai facut, ai intrat peste el in curte ?
Epilog:
Ala a primit amenda, permis suspendat si si-a reparat masina pe banii lui.
Politistul a avut grija sa il mai tina la sectie, ca sa imi permita mie sa ma indepartez.

Edited by pasilla, 26 April 2021 - 18:21.


#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 12.01.2018

View PostXman_ghio, on 26 aprilie 2021 - 17:58, said:

Bombardierul cu M s-a intalnit cu Schumacher Posted Image Au iesit scantei!
Eu sunt curios de unde mai exact venea initiatorul si daca a schimbat benzile sau nu (desi nu ar conta chestia asta - bombardierul tot trebuia sa se asigure).
n-auziti ca s-a speriat omul?poate s-a c----t pe el de frica.

a tras si de volan

Edited by EMPP, 26 April 2021 - 18:28.


#17
Schumacher888

Schumacher888

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2021

View Post0v1d1u, on 26 aprilie 2021 - 18:13, said:


Poți să scrii tu ce vrei acolo, până la urmă agentul constatator de la compania de asigurări va decide cine a fost vinovat.
Ok si cum se intampla asta? Eu am sunat la asiguratorul meu in call center si mi-a zis ca nu e programata....poate o face pe casco(daca are) eu cum aflu sau daca vine la constatare cum aflu? Ma duc acolo cu poza din telefon de mai sus si le arat unde era BMW preventiv?

#18
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 12.01.2018
daca zici ca bmv-ul nu s-a miscat inseamna ca tu trebuia sa iei stalpisorii de pe dreapta drumului in botul masinii.esti vinovat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate