Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Metropola TV HD.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#55
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007

 IceCoolExtreme, on 15 aprilie 2021 - 11:45, said:

Mugur Mihăescu revine pe TV. Va avea o emisiune la televiziunea lui Pandele


Mugur Mihăescu revine în televiziune, după mai bine de patru ani. Actorul va modera o emisiune la Metropola TV, televiziunea condusă de Florin Pandele, primarul din Voluntari.

Concret, noua producţie a lui Mihăescu se numeşte „Meriţi” şi va debuta din 10 mai. Emisiunea este un late night show, în care invitaţii îşi vor spune povestea lor.

„Este o emisiune care are o deviză clară, educaţia. De asemenea este o emisiune care îşi propune să identifice de ce s-a deprofesionalizat România şi cum să face să o profesionalizăm din nou.

<<Meriţi>> este locul în care vom încerca să scoatem în evidenţă poveşti de viaţă ale oamenilor potriviţi ajunşi în locurile potrivite. Spunem poveşti ale oamenilor care excelează în meseriile lor şi încercăm să-i extragem din <<Marea Masă Mută>>. Îmi propun să fiu vocea acestor oameni!”, spune Mugur Mihăescu.

Mugur Mihăescu a fost în centrul unui „scandal”, la început de 2021. Mihăescu şi Radu Pietreanu, cei doi membri ai grupului de umor Vacanţa Mare, au făcut Revelionul de la TVR. A fost un eveniment controversat, care a ajuns şi pe masa CNA-ului, dar fără vreo sancţiune.

Mihăescu a colaborat ultima dată cu Kanal D, în 2016. Atunci realiza alături de Vacanţa Mare o parodie după emisiunea „Te vreau lângă mine” a Gabrielei Cristea. Detalii, AICI.

Sursa: https://www.paginade...andele-20117523

zvonul s-a adeverit.

#56
Balta_Piratilor

Balta_Piratilor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.03.2021

 miki07, on 14 aprilie 2021 - 09:33, said:


Cred ca putem sta linistiti, nu vine nimeni. Nici Pandele nu are bani atat de multi sa dea pe aceasta TV. Iar in Casa Presei nu prea ai unde sa faci formate mari, din ce stiu eu.

Doua nume grele de la Antena 3, grele crede-ma, au semnat deja cu Metropola. Cat despre studio fac unul de 700 mp pe o aripa intreaga la Casa Presei. Informatiile le am de un prieten ce lucreaza acolo.

#57
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 21.05.2019
cu expirati de alde Garcea, clar nu voi urmari! :))))

#58
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
sa inteleg ca Madalin Ionescu o sa aiba un alt intervar orar daca emisunea lui Mugur Mihaiescu v-a fi un late night show?

#59
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018

De Paște la Metropola TV. Slujba de Înviere și ediții speciale ale unor emisiuni


Metropola TV, televiziunea lui Florin Pandele, a pregătit un program special în acest weekend.

Postul TV cu sediul în Voluntari va transmite Slujba de Înviere sâmbătă, 1 mai, de la ora 23:00.

Pe Metropola TV vor mai fi ediții speciale pentru următoarele emisiuni:

Matinalul „Dimineți cu Georgia” - Duminică, 1 mai, de la ora 10:00. Moderatoarea Georgia Dascălu îi are ca invitați pe Xonia, Ornela Pasăre, Adriana Antoni, Nivoleta Voica și Vlad Miriță.

Emisiunea de reportaje „Dragoste de România”, cu Cezara Munteanu - Duminică, 1 mai, de la ora 13:00.

Ediție specială a emisiunii „Între Prieteni”, cu Dana Istrate - Duminică, 1 mai, de la ora 17:00

Sursa: https://www.paginade...ola-tv-20149639

#60
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018
Edward Pastia, care a venit la postul TV încă de la lansare, din luna august, nu mai este directorul ştirilor. El a fost trecut pe zona de "dezvoltare". Deocamdată nu a fost numit un nou coordonator al ştirilor.

Totodată, Claudiu Peruşco, cel care coordona divertismentul şi era director de producţie, a fost numit şef de proiect la Metropola TV.

Contactat de Paginademedia.ro, Edward Pastia a declarat scurt: "Vor fi proiecte de dezvoltare mari, care ţin tot de Metropola."
https://www.paginade...pastia-20158577

#61
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,987
  • Înscris: 06.09.2004

View PostIceCoolExtreme, on 30 aprilie 2021 - 13:43, said:

...Matinalul „Dimineți cu Georgia” - Duminică, 1 mai, de la ora 10:00. Moderatoarea Georgia Dascălu îi are ca invitați pe Xonia, Ornela Pasăre, Adriana Antoni, Nivoleta Voica și Vlad Miriță.
...

Sursa: https://www.paginade...ola-tv-20149639
Va dau cuvantul meu ca n-am auzit niciodata de vreunul din astia!

#62
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018
Videochatista Oana Lovin va avea emisiune la Metropola TV, postul de deținut de primăria Voluntari condusă de Florentin Pandele. Emisiunea sa debutează azi și va fi difuzată la miezul nopții, de la ora 23:30 până la 00:30. 

Producția se numește „Ne-am/Neam trezit!” și este prezentată drept  „proiectul tv care va avea un rol important în procesul de vindecare și trezire a neamului românesc mult prea greu încercat în ultimii 31 de ani”, conform unui comunicat al postului. 

https://www.paginade...ne-cnn-20174495

#63
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Bine de stiut ca sa nu ii bag in grila nici pe astia, atunci cand o reorganizez.

#64
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,461
  • Înscris: 31.08.2006

View Postisr2002, on 05 mai 2021 - 13:12, said:

Va dau cuvantul meu ca n-am auzit niciodata de vreunul din astia!

                        Eu n-am auzit nici de astia, nici de Metropola TV. Am inteles ca e condusa de baronul de Voluntari, Florentin Pandele. Daca e pe-asa, cu atat mai mult nu ma intereseaza aceasta televiziune.

#65
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
Ar fi bine să fie în HD și la Vodafone

#66
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
Cum este emisiunea cu domnisoara de la videochat?


#67
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018

Nu în ultimul rând, editorul Diana Bobşea s-a despărţit de Antena 3 şi s-a alăturat Metropola TV, conform aceloraşi informaţii Paginademedia.ro. De asemenea, nu a putut fi contactată. 

https://www.paginade...3-2021-20235897

#68
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018
Asociația DeClic a lansat o petiție online prin care semnatarii să ceară Consiliului Național al Audiovizualului retragerea licenței Metropola TV din Voluntari, o televiziune națională deținută de un Consiliul Local, pentru mai multe motive inclusiv propagandă rusă și dezinformare privind pandemia COVID-19. https://mediaexpres....e.aspx?id=19352

#69
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,270
  • Înscris: 30.03.2019
Astept petitii din astea si pentru Nasul TV, News Romania si in special Romania TV. Le semmez cu drag pe toate!

#70
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 10.12.2018
Schimbati denumire topicului “ Metropola TV doreste sa emita la nivel national”. Nu mai doreste de mult sa emita, chiar emite la nivel national.

#71
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Metropola e un canal slab sau cel putin unul care nu iese in evidenta cu nimic, un satelit al Antenei, din ce se pare, insa nu cred ca retragerea licentei ar fi cea mai bună solutie intr-o tara in care este invocata pe toate gardurile libertatea de exprimare/ presei... Inclusiv dezinformarea isi are locul in societate, ideea e sa fii capabil sa iti dai seama cine, unde si cand bate campii...

La noi a fost inchis 6tv parca fiindca difuza nu stiu ce jocuri de noroc, insa in Germania exista un post care se ocupa 24 din 24 cu ghicitul destinului si unde suna oameni interesati.

Edited by COS_TUG, 14 July 2021 - 15:03.


#72
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 30.04.2006
Dezinformarea isi poate avea locul intr-o societate dezvoltata intelectual, nu intr-o societate in care aproape jumatate oamenii - din cei care stiu sa citeasca - nu pot sa retina, sa dezvolte, o fraza citita inainte ...aici la noi, este aproape o crima de deinformezi, si la capitolul dezinformare - cangrena3; rahatTV si pandele firea TV se intrec unele pe altele...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate