Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

inviat dupa 3 zile

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
338 replies to this topic

#145
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
de fapt, paginile din birmigham ar fi destul de similare cu cele din prezent...cele din sanaa ar avea probleme.

dar si o schimbare, oricat de mica ar fi, daca schimba sensul textului, nu e ceva divin :)

#146
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 01:04, said:

maculatura aia schizofrenica nebiblica va ajuta? inteleg, de-aia tot ce scoateti din gura e in opus fata de ce spune biblia, continuati la fel, drumu spre iad va sta intins in fata.

"Drumul spre iad?!"... păi stai așa puțin că adventiștii nu cred în iad! 🤔🤭  🤥
Te-am prins mincinosule, te-ai dat singur de gol... :lol:

OK, hai să-ți fac eu o sinteza despre martori și despre adventiști, din ceea ce cunosc eu...

Martorii lui Iehova, în primul și în primul rând, martorii poartă Numele sfânt al lui Dumnezeu, ceea ce nimeni niciodată (cu excepția evreilor care și ei erau numiți iehoviști, ca martorii în prezent și urâți de toate neamurile antice, așa după cum și martorii sunt urâți în prezent de toate națiunile) nu a avut onoarea asta, și asta pentru că Iehova Dumnezeu nu a permis lucrul ăsta, nimeni nu se poate juca cu Numele sfânt al Creatorului... ca și în cazul lui Isus, care a fost singurul om în toată istoria, care a spus despre el că este fiul lui Dumnezeu, toți marii învățători spirituali, întemeitorii de religii etc... nu au avut curajul ăsta, de a se da pe ei înșiși fiii lui Dumnezeu, au spus și scris despre ei înșiși că sunt învățători etc... și așa au rămas consemnați în istorie, altfel erau șterși din istorie, așa după cum au fost șterși din istorie toți cei care s-au pretins a fi fii ai lui Dumnezeu... Dumnezeu nu a permis decât ca fiul său să fie consemnat în istorie, ca oamenii să nu aiba motive să zică că nu au știut care dintre ei era fiul lui Dumnezeu (dacă erau mai mulți)...
Martorii au restabilit adevărurile fundamentale ale sfintelor scripturi, monoteismul, sufletul muritor (au respins învățătura sufletului nemuritor care vine de la Diavol), anihilarea (inexistența unui iad veșnic unde se chinuie sufletele oamenilor o eternitate - o concepție păgână strecurată în creștinism și care lovește în iubirea, bunătatea și dreptatea lui Dumnezeu), paradisul terestru etern etc etc etc... deci martorii au respins toate învățăturile păgâne și eretice, nebiblice, strecurate în creștinism de-a lungul secolelor... și au descoperit cu ajutorul lui Iehova Dumnezeu adevărurile fundamentale ale sfintelor scripturi...
Martorii sunt o fraternitate mondială care nu participă la acțiunile lumești, politice, pseudo-religioase, militare etc... ei nu pun mâna pe armă și nu participă la războaiele națiunilor, așa cum fac toți religioșii, ei nu pot fi acuzați că încalcă porunca "să vă iubiți unii pe alții", așa cum o încalcă toți religioșii, cum ar fi, ortodocșii, catolicii, pocăiții etc... care pun mâna pe armă și se omoară între ei în războaiele natiunilor, așa cum au făcut de-a lungul istoriei, prin asta dovedind că sunt falși, pseudo-închinători la Dumnezeu...
Martorii sunt buni cetățeni, plătindu-și taxele și impozitele fără să comenteze nimic și fiind cetățeni model ai unui stat laic...
Martorii sunt singura organizație religioasă care îl demască pe Satan Diavolul ca fiind o ființă reală, un heruvim puternic și care este în spatele tuturor acțiunilor politice ale lumii și care înrobește toată planeta în păcat și nelegiuire... și singurii care luptă cu adevărat împotriva acestui sistem de lucruri, rău, corupt, imoral, violent, idolatru etc...
În fine, sunt multe de spus despre martorii lui Iehova... însă orice om onest care studiază sfintele scripturi cu sinceritate, ajunge într-un final martor al singurului Dumnezeu adevărat Iehova Dumnezeu...

Adventiștii de ziua a șaptea, adventiștii sunt trinitarieni, ceea ce îi exclude din start de la pretenția de a respecta prima poruncă din decalog, unde se specifică foarte clar de către însuși Iehova Dumnezeu, că El este unul singur...
P'ormă adventiștii sunt vegetarieni, ceea ce încalcă porunca lui Iehova Dumnezeu dată după potop omului, aceea de a se putea hrăni cu tot ce mișcă și are viață, și asta datorită involuției, degenerării, imperfecțiunii și decăderii umane, a faptului că rasa umană e tot mai slăbită și are nevoie de carne pentru a putea supraviețui și trăi decent... bineînțeles, toate astea până la restabilirea tuturor lucrurilor, atunci când nu se va mai permite consumul de carne...
Adventiștii sunt o sectă întemeiată de o femeie bolnavă psihic, care era în transe demonice atunci când scria... și în prezent, în bisericile adventiste, femeile îi conduc și îi învață pe bărbați, contrazicându-l pe apostoul Pavel, care este foarte clar în privința rolului femeii în biserică...
Moralitatea adventiștilor este una nescripturală, patronii adventiști fiind recunoscuți pentru lăcomia și materialismul lor...
Adventiștii închină Sabatul, ziua sfântă a lui Iehova Dumnezeu, lui Satan Diavolul care îi conduce...
În fine, sunt multe de spus despre secta sâmbătarilor...

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 11:13.


#147
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Posted Image

Heartule?!?  wth? Posted Image

Edited by Dude_2nd, 13 December 2020 - 11:05.


#148
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 11:04, said:

Posted Image

Heartule?!?  wth? Posted Image

Ce-i Dude, ce ești așa mirat?! :)

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 11:18.


#149
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:17, said:

Ce-i Dude, ce ești așa mirat?! Posted Image
nu te-am vazut niciodata atat de vehement. Heartule. :)


:lol:

#150
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 11:19, said:

nu te-am vazut niciodata atat de vehement. Heartule. :)


:lol:

Vehement cu parveniții Dude, vehement cu parveniții... :)

Tipu' ăsta, bogdan_popescu, este un trișor, un parvenit care se dă adventist... l-am mirosit de la început, când a început s-o ia pe arătură... și vorbea ca un mahalagiu aruncând cu noroi în martori... spre pierzarea lui... :)

Un adventist adevărat, niciodată n-o să folosească faze de genu' ăsta... mwuhahahha... și d'astea... ;)

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 11:34.


#151
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:24, said:

Vehement cu parveniții Dude, vehement cu parveniții... Posted Image
io creca te-ai cam radicalizat... :lol:... autoritatile se vor sesiza in privinta aceasta :P

#152
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Așa și...?! :habarnam:

N-am dreptul la opinie sau cum?! :blink:

#153
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,100
  • Înscris: 24.11.2016
Sa faci pe cineva "satana" in contextul acestei arii nu e o jignire, e o opinie care subliniaza apartenenta spirituala din punct de vedere crestin in primul rand fiindca temele sunt preponderent crestine. Si e de discutat, ca si ereticii au impresia despre ei ca-s farul dreptatii. Sa faci pe cineva "parvenit" insa...si la tine incultura face ravagii ?

Edited by Xlander, 13 December 2020 - 11:37.


#154
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:30, said:

Așa și...?! Posted Image

N-am dreptul la opinie sau cum?! Posted Image
Ba daaaaa dar fa totul cu blandetze si dragoste.
Si ce daca e trinitar . . .findca asta nu te impiedica sa fii bland si smerit cu inima. E obligatia ta in primul rand cand vrei sa scoti paiul din ochiul altora.
E bine cum ti-am spus  ? Posted Image

#155
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:30, said:

Așa și...?! Posted Image

N-am dreptul la opinie sau cum?! Posted Image
ai, da cam radical... :nonobad:

#156
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostXlander, on 13 decembrie 2020 - 11:36, said:

Sa faci pe cineva "satana" in contextul acestei arii nu e o jignire, e o opinie care subliniaza apartenenta spirituala din punct de vedere crestin in primul rand fiindca temele sunt preponderent crestine. Si e de discutat, ca si ereticii au impresia despre ei ca-s farul dreptatii. Sa faci pe cineva "parvenit" insa...si la tine incultura face ravagii ?

Tu ori nu știi ce înseamnă parvenit, ori nu știi la ce m-am referit eu... sorry! :)

#157
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013
Să scuzați că, da numa am o întrebare.
Dacă ”Martorii sunt o fraternitate mondială care nu participă la acțiunile lumești, politice, pseudo-religioase, militare etc... ei nu pun mâna pe armă și nu participă la războaiele națiunilor” și acestea lumești, păguboase, distructive fiind aduse la împlinire în fapt cu taxele și impozitele și contribuțiile bunilor cetățeni, dânșii, anume Martorii care-s ”buni cetățeni, plătindu-și taxele și impozitele fără să comenteze nimic și fiind cetățeni model ai unui stat laic” nu cumva această fraternitate mondială exact contribuie, prin cetățenismul model, la tocmai împlinirea celor lumești păguboase?

#158
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:24, said:

Vehement cu parveniții Dude, vehement cu parveniții... Posted Image

Tipu' ăsta, bogdan_popescu, este un trișor, un parvenit care se dă adventist... l-am mirosit de la început, când a început s-o ia pe arătură... și vorbea ca un mahalagiu aruncând cu noroi în martori... spre pierzarea lui... Posted Image

Un adventist adevărat, niciodată n-o să folosească faze de genu' ăsta... mwuhahahha... și d'astea... Posted Image
zici tu? Posted Image

ba io continui sa crez ca e adventist de reforma... mwuhhaahahahah si astea n-au treaba cu religia, te inseli. :)

#159
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postpacopaco1967, on 13 decembrie 2020 - 11:46, said:

Ba daaaaa dar fa totul cu blandetze si dragoste.
Si ce daca e trinitar . . .findca asta nu te impiedica sa fii bland si smerit cu inima. E obligatia ta in primul rand cand vrei sa scoti paiul din ochiul altora.
E bine cum ti-am spus  ? Posted Image

Păi lucrurile au degenerat de la "mwuhaha-u" lui, tu nu vezi cu ce venin vorbea împotriva martorilor și ce sintagme dușmănoase folosea?!
E adevărat că și eu m-am lăsat atras în mocirla lui... mea culpa! :)

#160
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostRobert180374, on 13 decembrie 2020 - 11:52, said:

Să scuzați că, da numa am o întrebare.
Dacă ”Martorii sunt o fraternitate mondială care nu participă la acțiunile lumești, politice, pseudo-religioase, militare etc... ei nu pun mâna pe armă și nu participă la războaiele națiunilor” și acestea lumești, păguboase, distructive fiind aduse la împlinire în fapt cu taxele și impozitele și contribuțiile bunilor cetățeni, dânșii, anume Martorii care-s ”buni cetățeni, plătindu-și taxele și impozitele fără să comenteze nimic și fiind cetățeni model ai unui stat laic” nu cumva această fraternitate mondială exact contribuie, prin cetățenismul model, la tocmai împlinirea celor lumești păguboase?
nu. te inseli.

e ca si cum ai zice ca daca faci cutite esti un ucigas, ca cu cutitele se ucid oameni... Posted Image

impozitu e impozit, nu e destinat pt razboaie sau construirea de bordeluri. Daca insa Imparatu face astea, e treaba lui, vine de la Satana.

votu, participarea la razboaie insa... sunt specifice, cu dedicatie precisa. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 13 December 2020 - 11:56.


#161
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,100
  • Înscris: 24.11.2016

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:49, said:

Tu ori nu știi ce înseamnă parvenit, ori nu știi la ce m-am referit eu... sorry! :)
Tu stii la ce te-ai referit,  doar iti atrag atentia ca dupa ce dai copy-paste din propaganda altora si apoi revii la statutul tau simplu de user cu propriile tale "idei" ar fi util sa mai consulti si dexul cateodata.

#162
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:53, said:

Păi lucrurile au degenerat de la "mwuhaha-u" lui, tu nu vezi cu ce venin vorbea împotriva martorilor și ce sintagme dușmănoase folosea?!
E adevărat că și eu m-am lăsat atras în mocirla lui... mea culpa! Posted Image
lasa ca si tu m-ai facut pe mine limbric si vierme, si nu m-am maniat.
rabda si tu si taci, cu atat mai mult cu cat nici nu esti macar martor... :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate