Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Incarcare gratuita Orange

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
86 replies to this topic

#73
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View PostEclectic, on Feb 11 2007, 23:07, said:

Ce e cel mai trist e ca asemenea oameni ajung sa aiba drept de vot...  :deadtongue:
se da doar mare, sa atraga atentia. nu cred ca a reusit sa incarce nimic.

#74
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006

View Postflorinelx, on Feb 1 2007, 22:15, said:

habar n-am daca exista vreun program de generat coduri de reincarcare, dar de cateva zile tot face un tip reclama pe mess ca incarca cu 5 euro si 10 euro la jumatate de pret cat e in oras.... e o kestie interesanta. Sau poate a dat in cap unei vanzatoare de la chioscul de ziare si acum vrea sa-si scoata parleala  :lol:
aveam si eu un amic care se ocupa cu din astea... prime de la firma cate o cartela de 9 pe saptamana, iar el nu fol mai mult de 2 pe luna ... restul le vindea la pret redus... :rolleyes:

#75
Tuvene

Tuvene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.12.2006
sa presupunem ca este unul care are un program care genereaza coduri de reincarcare valabile, fiecare cont reincarcat ,valabil, fraudulos inseamna ca o cartela de reinacrcare care era valabila si era pusa in vanzare ese anulata , si atunci cand o persoana de buna credinta ar cumpara cartela si ar incerca sa o reicarce nu ar putea sa faca acest lucru deoarece  respectivul cod ar fi fost folosit deaja , respectivul acrea cumparat cartela de reicarcare si care nu functionase suna la relatii cu , clientii si face plangere, pe urma alt client care a cumparat o bcartela si nu ii merge ar face plangere, , cei de la orange in urma plangerilor  verifica daca codul este valabil, si daca nu le apare pe program cand a fost folosit si de catre cine( ce numar a fost inacarcat , in momentul cand vad ca toate plangerile venite la numere diverse sunt cat de cat intemeiate si ca respectivele coduri de reinacrcare au fost folosite de catre acest numar  sar sesiza , si ar suspenda numarul ( poate ca ar fi visitat si de politie ) cat despre faptul cu reicarcarea din prima  incercare cu un cod generat  probabilitatea este 0 ( sau ma rog 1 la cateva miliarde, si reicaracrea de mai multe ori din prima cu un cod generat , si de aceeasi persoana are o probabilitate de 0 ) cat despre faptul ca reinacarca de nu stiu cate ori pe sapatamana   este un fapt foarte putin probabil, si mai trebuie luat in calcul faptul ca daca introduci  gresit un cod de mai multe ori  accesul la serviciu de reincarcare iti este limitat  , Concluzia  ar fi , ca cei care se lauda cu vrajeli de genul asta sunt niste mincinosi notoriu ,
o posibilitate ar fi ca daca persoana respectiva lucreaza de exemplu la un internet  cafe  sa urmareasca calculatoarele si in momentul cand intra cineva pe siteul de webcare al orange  cu un program sau camera web sa ia toate parolele de la respectivul servici orange( dar este foarte putin probabil )

#76
Tuvene

Tuvene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.12.2006
ACEST TOPIC AR TREBUI INCHIS, SAU MAI NOU SOFTPEDIA INCURAJEAZA FALSURILE SI ILEGALITATILE ?

Edited by Tuvene, 12 February 2007 - 13:16.


#77
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View PostTuvene, on Feb 12 2007, 13:15, said:

ACEST TOPIC AR TREBUI INCHIS, SAU MAI NOU SOFTPEDIA INCURAJEAZA FALSURILE SI ILEGALITATILE ?
din moment ce nu este posibil sa reincarci fraudulos, cum se incurajeaza asa ceva?
scopul e tocmai sa se lamureasca uni useri, ca nu tot ce zboara se si maninca.  :)

#78
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View Postpastel3005, on Feb 12 2007, 13:23, said:

din moment ce nu este posibil sa reincarci fraudulos, cum se incurajeaza asa ceva?
scopul e tocmai sa se lamureasca uni useri, ca nu tot ce zboara se si maninca.  :)

chiar si asa ar trebui inchis ...

este ca si cum as cere un KEY GENERATOR pentru nu stiu ce aplicatie ... chiar daca nu imi raspunde nimeni tot ar trebui sters ...
adica TOLERANTA ZERO pentru orice tentativa de FRAUDA

#79
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006

View PostSpiritul, on Feb 12 2007, 16:08, said:

chiar si asa ar trebui inchis ...

este ca si cum as cere un KEY GENERATOR pentru nu stiu ce aplicatie ... chiar daca nu imi raspunde nimeni tot ar trebui sters ...
adica TOLERANTA ZERO pentru orice tentativa de FRAUDA


Exact. Sau daca prin absurd s-ar descoperii vreo posibilitate, cum ar fii sa fie spusa aici ?  :nonobad:

#80
romeomanciu

romeomanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.06.2006
nu e chiar asa de mare tariful la orange ca sa va pretati la asemenea lucruri fiti atenti faza
am planul ore favorite
incarc lunar pe data de 15 cu 10 euro pentru ca incarc asa de peste 3 luni mai primesc3.8 euro bonus la reincarcare si pentru ca primesc cam 800 min de apeluri pe luna mai primesc vreo 9euro bonus deci un total de 23 euro la 10 euo reincarcati raportand la banii pe care ii dau eu pe cartela de fapt minutul ma costa 40% din tariful real
adica cam 3.6 eurocenti seara si 7.2 eurocenti ziua indiferent de retea ca asa e oferta iar un sms ma costa 2 eurocenti
acestea sunt costurile reale raportate la banii pe care ii dau eu din buzunar deci nu cred ca exista un abonament care la 10 euro cost total sa imi ofere acelasi numar de minute maxim vorbite
adica
seara 640 min
ziua 320 min
1150 sms
asta e maximul daca as folosii telefonul numai intr-un anumit palier orar dar cum il folosesc eu inseamna cam 500 min pe luna indiferent de retea si cam 50 de sms-uri asa ca Orange Prepay is the best


#81
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
800 min de apeluri pe luna mai primesc vreo 9euro bonus deci un total de 23 euro

De unde ai scos-o pe asta?

#82
usa94

usa94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 07.04.2007

View Postgeorge126, on Apr 15 2007, 21:37, said:

800 min de apeluri pe luna mai primesc vreo 9euro bonus deci un total de 23 euro

De unde ai scos-o pe asta?
Daca are o cartela mai veche de 24 luni atunci bonusul pt 100 min apeluri primite e de 1,15 euro.

http://www.orange.ro...onusuri-ro.html

#83
romeomanciu

romeomanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.06.2006
am acest numar la orange din 28 februarie 2000 deci vechimea conteaza. Multa lume imi stie numarul daca ma cauta dupa ani de zile ma gaseste bonusurile sunt mai mari primesc bonus aniversar si bonus pentru ziua de nastere, era pe vremea aia un cupon care se completa si daca incarci in schema de mai sus primesti si bonus de fidelizare vreo 6 euro pe an plus cate 2 euro parca pentru an si pentru data de nastere si e ceva oricum si la prepay daca esti mare consumator ai multe avantaje adica esti tratat ca un client silver si asta e bine plus ca ai acces la alte facilitati cum ar fi acces la serverul de smtp orange care in mod normal nu e disponibil decat la abonament deci in final la 120 euro incarcati pe an eu consum vreo 300 euro ceea ce pentru orange e destul de binisor de la un "cartelar" asa ca per total orange is the best ca sa nu mai vorbim de capitolul relatii cu clientii la magazinele proprii unde dau clasa celorlalti.

#84
mateiu'

mateiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 07.04.2007
Nu dau clasă la nimeni, acum vreo 3 anu am fost la un "phone expert" (ewra pe vremea aia special acolo) să întreb cum se blochează tastatura la un telefon și habar nu avea.

Este evident că se poate incărca gratuit dar la fel de evident este și că nu merită efortul din punct de vedere financiar.

#85
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Si daca ala nu a stiut sa iti arate tie nush ce acolo, gata "nu dau clasa la nimeni" de parca tu ai fost pe la toti si poti face o comparatie, nu poti generaliza un caz izolat :)

#86
razziel

razziel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 18.05.2006
ce pot sa spun decat ca imi pare rau ca am stat si am citit tot ce s-a scris pana acum... :frust:
de curiozitate....
voi chiar credeti ca nu exista nimeni de la orange care citeste ce se scrie aici?!?
si daca realizati ca exista o persoana care lucreaza la orange si citeste toata faza cu "generator de bla,bla,bla"
nu rade si cu dosu' de voi? :roflmaofast:  
totusi eu zic sa incerce cineva faza...
idee e ca o cartela se blocheaza automat dupa un x numar de incercari eroante...
numarul este unul relativ mic pentru numarul de posibilitati...
in concluzie omul ala o sa dea mai multi bani pe cartele sim cu numar decat o sa incerce...
si daca exista sa zicem teoretic un generator suficient de destept incat sa gaseasca codurile de incarcare...
orange romania are si ea k orice multinationala care se respecta un departament de frauda care la randul ei comunica evident cu unul de legal...

in sfarsit eu sunt de parere ca thread-ul asta ar trebui sa ramana deschis...
nu de alta da aia de la reclamatii orange se cearta destul cu clientii ...  :boxing: :argue: :wallbash:  
cred ca le mai prinde bine sa mai rada un pic din cand in cand...
poate s-au saturat de mail-uri funny :clapping:

Edited by razziel, 28 May 2007 - 22:04.


#87
micha69

micha69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.08.2006

View Postrazziel, on May 28 2007, 23:02, said:

ce pot sa spun decat ca imi pare rau ca am stat si am citit tot ce s-a scris pana acum... :frust:
de curiozitate....
voi chiar credeti ca nu exista nimeni de la orange care citeste ce se scrie aici?!?
si daca realizati ca exista o persoana care lucreaza la orange si citeste toata faza cu "generator de bla,bla,bla"
nu rade si cu dosu' de voi? :roflmaofast:  
totusi eu zic sa incerce cineva faza...
idee e ca o cartela se blocheaza automat dupa un x numar de incercari eroante...
numarul este unul relativ mic pentru numarul de posibilitati...
in concluzie omul ala o sa dea mai multi bani pe cartele sim cu numar decat o sa incerce...
si daca exista sa zicem teoretic un generator suficient de destept incat sa gaseasca codurile de incarcare...
orange romania are si ea k orice multinationala care se respecta un departament de frauda care la randul ei comunica evident cu unul de legal...

in sfarsit eu sunt de parere ca thread-ul asta ar trebui sa ramana deschis...
nu de alta da aia de la reclamatii orange se cearta destul cu clientii ...  :boxing: :argue: :wallbash:  
cred ca le mai prinde bine sa mai rada un pic din cand in cand...
poate s-au saturat de mail-uri funny :clapping:
Corect, dom'le, destule reclamatii...sa mai si radem...desi mai rau te apuca plansul cand vezi ca unii se gandesc doar la smecherii....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate