Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala
 Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Durere penis
 Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat
 

De ce nu intra Romania in Schengen?

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6694 replies to this topic

#5725
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,311
  • Înscris: 03.07.2008

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 16:54, said:


Daca se intampla sa ne primeasca va fi din cauza conditiilor internationale ! Ti s-a mai spus asta de 20 de ori !

Nu din cauza ca usl-amul si-ar fi facut treaba sau ca Romania si-ar fi indeplinit OBLIGATIILE !

Si-a facut asa de bine treaba uslamul... incat cei care s-au ridicat in ultimile saptamani impotriva intrarii Romaniei in Schengen sunt din familiile lor politice europene!

Edited by Imperathor, 18 November 2022 - 17:22.


#5726
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,162
  • Înscris: 28.12.2005

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:07, said:



retardati se pune ....??


Foarte jegoasa încercarea de manipulare, ca de altfel cam tot ce scrie individul asta pe aici.

Succesiunea discuției e așa:

View Postcumparator, on 02 noiembrie 2022 - 11:06, said:



Bye, bye, then.
N-a fost nimeni necorupt niciodata, la conducerea Romaniei, in afara de perioada cand au fost ministrii USR+. Poate ca daca ar fi stat 10 ani ar fi fost corupti si ei, nu stim. Dar deocamdata nu.
Trebuie sa fii retardat sa vii si sa arati spre unii ca au fost corupti, cand toti au fost asa.

Drone sunteti voi, ca sustineti praduirea Romaniei. E vreunu dintre voi in tara, de fapt? Sau toti luptati din afara?

Deci ce face PM, Ciolacu, Iohannis? Se lupta toti sa intram in Schengen?

Urmat de răspunsul asta:

“zici ca sunt retardati aia care zic de corupti dupa ce au pupanbasesc pe unii dintre coruptii ce se regasesc pe la ocna zilele astea? esti unul dintre ei, ca prea te-ai oparit cand am scris de olteanu, nuti, flutur, etc

ia arata-mi unde am sustinut eu praduirea romaniei. pentru ca sunt baiat bun, te sfatuiesc si pe tine sa folosesti cu incredere functia de cautare a forumului si daca nu te descurci, sa rogi un prieten sa te ajute. dupa, te invit sa postezi aici celebra replica a lui postelnicu.”


Cine zice de retardați de fapt? Ce legătura este între dronele antiromânești și retardați?

Edited by noris08, 18 November 2022 - 17:25.


#5727
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View PostMcDude, on 18 noiembrie 2022 - 17:15, said:

hai zi daco getule ca nu te unge pe suflet. pietenii prietenilor nostri sunt prietenii nostri. este ?
Eu ti-am mai spus ca nu prea pricepi nimic din ce scriu .

Cum sa ma bucure ca Romania nu e capabila sa isi faca treaba ?? De 11 ani ??

Si asta e din cauza patriotilor de carton care cred ca vrajeala, minciuna , ascunsul mizeriei sub pres ii poate prosti pe toti .

Patriotii de carton cred ca daca isi iau diplome de carton ...nimeni nu se prinde ca si postul de casier la supermarket e o haina prea grea pentru ei .

Doar cei ca tine se amarasc si sufera cand vad ca li se arata realitatea iar cei care le-o arata devin dusmani/drone/etc  ...fiindca realitatea este prea urata si prea hada ca sa o accepte si sa faca ceva sa o schimbe.

Prefera sa machieze realitatea si sa transforme o baba rapciugoasa intr-o tipa de 22 de ani  iar dupa aia sa se supere cand li se spune sda lase vrajeala de popa tuns  Posted Image))

View Postnoris08, on 18 noiembrie 2022 - 17:19, said:

Foarte jegoasa încercarea de manipulare, ca de altfel cam tot ce scrie individul asta pe aici.

Jegoase sunt mizeriile tale .

Baga tu mizeriile tale de manipulari care arata fix ca in propaganda bolsevica si in care  mai  mereu o faci pe-a nedumeritul   Posted Image)))

Edited by Daco_Get, 18 November 2022 - 17:26.


#5728
Texe

Texe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 09.02.2008

View Postrevenco_andrei, on 18 noiembrie 2022 - 17:13, said:

Din pacate balcanii sunt prea subrezi, prea plini de orgolii si ambitii prostesti.

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:15, said:

Iar asta denota destaptaciune/inteligenta Posted Image))

Asta e quote of the day =)) =)) =)) =))
Daco_Getule, nu ti se pare ca fix tu esti de partea ambitiilor si orgoliilor prostesti?

#5729
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View PostTexe, on 18 noiembrie 2022 - 17:26, said:

Asta e quote of the day =)) =)) =)) =))
Daco_Getule, nu ti se pare ca fix tu esti de partea ambitiilor si orgoliilor prostesti?
Ia spune tu ce-ai priceput din ce-am scris eu ? Posted Image

#5730
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:20, said:

Eu ti-am mai spus ca nu prea pricepi nimic din ce scriu .


si tie nu ti se pare ca orgollile tampite nu isi iau rostul acum si coruptia & co poate fi subiectul altor proceduri.
v-o trag rusii prin intermediari de nu aveti aer si voi dati din coada bucurosi ca psd & shit. tot datorita unor politicieni (vestici si locali) de felul asta Romania dupa ww2 a ajuns in curtea lor

Edited by McDude, 18 November 2022 - 17:31.


#5731
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,648
  • Înscris: 26.03.2008
Eu zic ca trebuie o juma’ de Senghen. Tot ce vine de la Vest sa nu mai stea la coada si ce vine de la Est si Sud sa fie puricat de altii.

#5732
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View PostMcDude, on 18 noiembrie 2022 - 17:29, said:

coruptia & co poate fi subiectul altor proceduri.
De 32 de ani....sunt subiectul altor proceduri :))
Tui de fapt indemni la ascunsul jegului sub pres STIIND ca NU se va rezolva !

#5733
Masutatsu-Oyama

Masutatsu-Oyama

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,911
  • Înscris: 08.02.2022

View PostNaoto, on 17 noiembrie 2022 - 21:21, said:

Toate postările în care contraopinenții sunt atacați pe motiv de ”propagandă bolșevică” au fost și vor fi șterse.

Asta ca să fie lecție pentru cei care nu pot să argumenteze altfel decât aplicând etichete infamante.

Naoto?…

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:20, said:

Baga tu mizeriile tale de manipulari care arata fix ca in propaganda bolsevica si in care  mai  mereu o faci pe-a nedumeritul


#5734
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:32, said:

De 32 de ani....sunt subiectul altor proceduri Posted Image)
Tui de fapt indemni la ascunsul jegului sub pres STIIND ca NU se va rezolva !

atunci mult succes. cand o sa va vanda olandezii de tot la rusi tot asa sa nu uiti sa le zici la muscali de coruptie. ca nu e rezolvata
sa iti puna un mcv

#5735
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,903
  • Înscris: 08.12.2006

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 16:54, said:


Daca se intampla sa ne primeasca va fi din cauza conditiilor internationale ! Ti s-a mai spus asta de 20 de ori !
Mda, eu as spune "datorită", nu "din cauza". Dar eu sunt proSchengen și proUE și consider ca ne-ar fi mai bine în decât out...
;)

Edited by antinari, 18 November 2022 - 17:44.


#5736
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014

View Postantinari, on 18 noiembrie 2022 - 17:37, said:

Mda, eu as spune "datorită", nu "din cauza". Dar eu sunt proSchengen și proUE și consider ca ne-ar fi mai bine în decât out...
Posted Image

1000%......dar ramane cum am stabilit: nu meritam.

#5737
Texe

Texe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 09.02.2008

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:26, said:

Ia spune tu ce-ai priceput din ce-am scris eu ? Posted Image

Ca daca la 1859 erau pe aici cativa useristi ca tine care sa intoarca Conventia de la Paris pe toate dungile, ne-ar fi trebuit astazi pasaport ca sa mergem de la Braila la Galati.

Pentru ca in conformitate cu "standardele" marilor puteri, nu eram pregatiti nici atunci ca si acum sa ne unim. Caci plm... motive.

Niciodata nu vom fi pregatiti din punctul de vedere al alora de ceva. Trebuie sa fim mai sulfe decat ei si sa ne luam singuri.

Edited by Texe, 18 November 2022 - 17:49.


#5738
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Daca nu intram in Schengen ar trebui ca noi, bulgarii si croatii sa le blocam sandramaua. Lua-i-ar dracu' sa-i ia!

Vrea Olanda bani pentru lalele? nu se poate! vrea Austria politici anti-imigrantie? nu se poate! De ce? ca avem probleme politice interne daca votam asa.

Nu se poate sa fim tratati ca ultimii prosti si sa nu raspundem la fel. Ne punem langa unguri si blocam tot. Aia au zis ca dau veto la tot ce misca pana-si primesc banii blocati pe PNRR si Comisia tocmai ce e pe cale sa cada la o intelegere cu ei.

Asta ar trebui sa fie si conduita Romaniei - blocheaza tot pana intra in Schengen.

Si daca pentru asta e nevoie ca Sosoaca sa ajunga premier, pai atunci votam Sosoaca daca tampitii care ne conduc acum nu stiu sa abordeze cum trebuie problema.

Asta trebuie sa faca Bucurestiul. Incepand de maine!

Hungary has backed the EU into a corner, blocking Ukraine aid and a global tax deal until it unlocks billions in EU funds.

Edited by Alecsandru010, 18 November 2022 - 17:49.


#5739
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,162
  • Înscris: 28.12.2005
@imperathor
Cum merge treaba cu căutarea?

#5740
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,541
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMaskatu, on 18 noiembrie 2022 - 17:03, said:

Ministrul de Interne din Austria anunță că se opune intrării în Schengen a României, Bulgariei și Croației / În ianuarie, ministrul Bode îi mulțumea ministrului austriac pentru ”susținerea” aderării la Schengen.

https://www.g4media....functional.html
Nasol. Si astia? Au baut ceva expirat?

#5741
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostImperathor, on 18 noiembrie 2022 - 17:18, said:

Si-a facut asa de bine treaba uslamul... incat cei care s-au ridicat in ultimile saptamani impotriva intrarii Romaniei in Schengen sunt din familiile lor politice europene!
Normal, aia ii cunosc destul de bine.

View PostMcDude, on 18 noiembrie 2022 - 17:29, said:

v-o trag rusii prin intermediari de nu aveti aer si voi dati din coada bucurosi ca psd & shit. tot datorita unor politicieni (vestici si locali) de felul asta Romania dupa ww2 a ajuns in curtea lor
Hmm...
- inca o data te separi de poporul roman
- intermediari precum Dincu?
- cine se bucura ca intelectuali fini si cu orientari sanatoase :rolleyes: precum sus-numitul sunt din partidele de la putere?

#5742
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 26.04.2016
Usl, libere, psd, umdr.... etc...
Putea sa fie și superman la putere în România, e ordin pe unitate, deci, se respectă.
În rest...

Edited by mariusr1976, 18 November 2022 - 18:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate