Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

De ce nu intra Romania in Schengen?

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6694 replies to this topic

#1
mircea_rambo

mircea_rambo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.06.2019
Vad ca toata lumea e preocupata de tot felul de non-subiecte, dar ceea ce ar trebui sa fie prioritatea zero a politicienilor romani nu intereseaza pe nimeni. Nu l-am auzit niciodata pe Iohannis vorbind despre asta. Poate ca ar fi cazul sa incepem sa batem cu pumnul in masa pe la comisiile alea de la brussels.
Si ceea ce e mai grav: politicienii nici macar nu mai promit ca Romania va i tra in Schengen.

PS: nu veniti acum cu intoxicari despre statul de drept, ca vezi doamne de aia nu intram in Schengen ca stiti cu totii ca nu e adevarat.

Edited by mircea_rambo, 12 September 2019 - 14:12.


#2
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nu sa batem cu pumnul in masa, ca nu e cazul si nici nu vom obtine, nimic, doar sa ne negociem mai bine cauza si sa avem o diplomatie mai buna.

Atat.

Aceeasi problema si in cazul vizelor SUA.
Ne lipseste influenta, diplomatia si hotararea.

Edited by sylvius, 12 September 2019 - 14:16.


#3
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015
Deoarece Olanda.

Portul si importul.

#4
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
Sa nu mai vorbim cand o sa intram in zona Euro.

#5
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postdjxhouse, on 12 septembrie 2019 - 14:16, said:

Sa nu mai vorbim cand o sa intram in zona Euro.


Pentru neintrarea in zona Euro, sunt responsabili bravii nostri politruci, care nu-si doresc defel, acest lucru, din anumite motive evidente.

Cica n-am fi "pregatiti"... Posted Image

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
1) Coruptie
2) Olanda
3) Parlamentari idioti care nu ne pot reprezenta in fata Europei .

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr ca nu vreau eu.
De-aia.

#8
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,723
  • Înscris: 06.08.2004

View Postmircea_rambo, on 12 septembrie 2019 - 14:11, said:

Vad ca toata lumea e preocupata de tot felul de non-subiecte, dar ceea ce ar trebui sa fie prioritatea zero a politicienilor romani nu intereseaza pe nimeni. Nu l-am auzit niciodata pe Iohannis vorbind despre asta. Poate ca ar fi cazul sa incepem sa batem cu pumnul in masa pe la comisiile alea de la brussels.
Si ceea ce e mai grav: politicienii nici macar nu mai promit ca Romania va i tra in Schengen.

PS: nu veniti acum cu intoxicari despre statul de drept, ca vezi doamne de aia nu intram in Schengen ca stiti cu totii ca nu e adevarat.

Nu intram in Schengen din cauza coruptiei si a uzurparii statului de drept de catre PSD.

E chiar culmea sa ne ceri noua sa "nu venim cu intoxicari" cand matale prin modul in care ai venit cu acest subiect ("Iohannis") ai si inceput cu intoxicarile si cu apropouri rusofile ("sa dam cu pumnu in masa la bruxelles")

#9
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
In PE au ajuns aproape numai Viorici care nu stiu bine romana, engleza nici atat. Cum sa se exprime unul din asta? Pe langa asta olanda si altii care pe buna dreptate isi apara interesul. Indiferent de care partid ar fi la putere.

#10
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Olanda ne-a dat cu flit in 2011 dar ultimii care ne-au dat cu flit au fost nemtii (Germania) in 2013
De ce nu avem acces ?
Din cauza Greciei

Aderarea Greciei in spatiul Schengen a fost o decizie regretata de "marile puteri"
Motivul ? - Grecia a devenit foarte atragatoare pentru toate ciorile din Africa si Asia.
Practic vreo 2 milioane de musafiri neinvitati au "aterizat" in Grecia care, si sa vrea, nu prea are cum sa aiba grija de ei

Pe scurt ... Romania si Bulgaria, nu vor fi acceptate in Schengen cu una cu doua, pentru ca UE nu prea vrea sa "importe" in tarile lor consecintele prostiei colosale facute la acceptarea Greciei

#11
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Nu din cauza PSD nu intram in Schengen

Nu intram din cauza Olandei.  E vorba de chestiuni economice si de turism chiar, nu are treaba cu coruptia. Credeti ca daca nu mai sunt granite cu Ungaria iese coruptia de la noi si ataca UE :)). Nicidecum.

Oficial o baga pe aia cu coruptia.

#12
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013

View Postmircea_rambo, on 12 septembrie 2019 - 14:11, said:

Nu l-am auzit niciodata pe Iohannis vorbind despre asta.

La prima cautare pe Google:

Attached File  schengen.png   356.47K   155 downloads


La urmatoarea minciuna sfruntata o sa beneficiezi de prevederile regulamentului!

#13
mircea_rambo

mircea_rambo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.06.2019

View PostCris007, on 12 septembrie 2019 - 14:32, said:



Nu intram in Schengen din cauza coruptiei si a uzurparii statului de drept de catre PSD.

E chiar culmea sa ne ceri noua sa "nu venim cu intoxicari" cand matale prin modul in care ai venit cu acest subiect ("Iohannis") ai si inceput cu intoxicarile si cu apropouri rusofile ("sa

Si Bulgaria de ce nu intra? Croatia de ce nu intra?
Asta cu uzurparea statului de drept e vrajeala pentru fraieri. Ne-am saturat sa fim tratati ca niste catei hraniti cu firimiturile de la masa barosanilor. Ce uniune e aia unde unuii sunt mai membri decat altii.

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Pentru ca coruptie...noi am zis ca o sa fim cuminti si ascultatori, ei ne-au primit la ei in casa si noi ne-am pisat pe covor. Schengen este moneda de schimb...n-are legatura cu coruptia, dar alte mijloace pentru a ne forta mana nu au avut la dispozitie.

#15
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,723
  • Înscris: 06.08.2004

View PostNaijax, on 12 septembrie 2019 - 14:43, said:

Olanda ne-a dat cu flit in 2011 dar ultimii care ne-au dat cu flit au fost nemtii (Germania) in 2013
De ce nu avem acces ?
Din cauza Greciei
Aderarea Greciei in spatiul Schengen a fost o decizie regretata de "marile puteri"
Motivul ? - Grecia a devenit foarte atragatoare pentru toate ciorile din Africa si Asia.
Practic vreo 2 milioane de musafiri neinvitati au "aterizat" in Grecia care, si sa vrea, nu prea are cum sa aiba grija de ei
Pe scurt ... Romania si Bulgaria, nu vor fi acceptate in Schengen cu una cu doua, pentru ca UE nu prea vrea sa "importe" in tarile lor consecintele prostiei colosale facute la acceptarea Greciei

Ce legatura au ciorile cu discutia asta? Pasarile alea oricum nu prea traiesc prin Grecia sunt mai nordice.
N-am auzit pe nimeni sa motiveze refuzul la Schengen din cauza ca intr-o tara traiesc nu stiu ce specii de animale.

Edited by Cris007, 12 September 2019 - 14:48.


#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
Iohannis se tot lupta sa intram in Schengen si sa ne accepte americanii in programul de vize, dar nu suntem pregatiti pentru asa ceva. Noi am spart Italia si Spania in doua, dupa ce am putut parasii tara, sa calatoresti si fara granite ar fi si mai periculos.

#17
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,197
  • Înscris: 03.03.2007
Nu mai votati cu PSD si vom intra.

E chiar o nesimtire ca votantii PSD sa puna asemenea intrebari.

#18
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017

View Postmircea_rambo, on 12 septembrie 2019 - 14:45, said:

Si Bulgaria de ce nu intra? Croatia de ce nu intra?


Din aceasi motiv Bulgaria, Croatia nu stiu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate