Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala
 Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Durere penis
 Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat
 

De ce nu intra Romania in Schengen?

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6694 replies to this topic

#5707
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,311
  • Înscris: 03.07.2008

View Postnoris08, on 18 noiembrie 2022 - 16:48, said:



Nu draga, era vorba de aia care ataca Romania și pe romani. Poți face o lectura lejera de Weekend a topicului, ii găsești ușor.

Pe cei care criticau politicienii romani pt coruptie ii numeai "drone" si ii faceai antiromani.

In schimb tu ai voie sa ataci politicieni si sa le ceri demisia.

Edited by Imperathor, 18 November 2022 - 16:52.


#5708
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,324
  • Înscris: 28.07.2008

View Postnoris08, on 18 noiembrie 2022 - 16:46, said:

Cum se da vreo veste nasoala despre Schengen, cum incep ăștia sa apara.
Am mai zis, dacă se întâmpla sa ne primească, se vor tăia multe vene pe aici.
Mai răsfirați băieți, mai răsfirați! ��
Bai, tu chiar esti confuz!
On topic, eu chiar sunt pentru Schengen acum si ii injur pe toti cei implicati care pun piedici
Doar ca ii injur pe principalii vinovati care sunt acasa, cea ce incepi sa faci si tu
Chiar esti confuz, sau ii injuri sau ii speli de ii albesti, daca le faci pe amandoua se cheama intr-un fel anume
Mai stai de vorba cu tine, recomandarea psihologului Posted Image

#5709
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View Postnoris08, on 18 noiembrie 2022 - 16:46, said:

dacă se întâmpla sa ne primească,
Daca se intampla sa ne primeasca va fi din cauza conditiilor internationale ! Ti s-a mai spus asta de 20 de ori !

Nu din cauza ca usl-amul si-ar fi facut treaba sau ca Romania si-ar fi indeplinit OBLIGATIILE !

#5710
Texe

Texe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 09.02.2008

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 16:50, said:

Atacurile fiind expunerea realitatilor/adevarului ??

Care dracu` adevar?!?!?!?!?
Cand o tara care isi ascunde printzesa (aia mai bucalata care o arde pe body-pozitivity) prin buncare de frica mafiei marocane spune despre Romania ca e corupta si mafioata si ca pe aici ar putea intra elemente periculoase... e cel mult ironie...
Faptul ca tu o arzi masochist si consideri orice basina trasa de nordicii vietzii cu acces la Marea Baltica ca fiind adevar abosulut e problema ta.

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 16:54, said:

Daca se intampla sa ne primeasca va fi din cauza conditiilor internationale ! Ti s-a mai spus asta de 20 de ori !
Nu din cauza ca usl-amul si-ar fi facut treaba sau ca Romania si-ar fi indeplinit OBLIGATIILE !
Singura obligatie pe care o avem de indeplinit este sa scoatem Dobrogea din tara, ti-am mai explicat.

Edited by Texe, 18 November 2022 - 16:58.


#5711
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View PostTexe, on 18 noiembrie 2022 - 16:56, said:

Care dracu` adevar?!?!?!?!?
Daca te obosesti putin sa citesti din urma o sa afli. Cu link-uri Posted Image)))

Da mai bine nu te obosi . Mai bine te bati cu caramida in piept :))))

Edited by Daco_Get, 18 November 2022 - 16:59.


#5712
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,163
  • Înscris: 28.12.2005

View PostImperathor, on 18 noiembrie 2022 - 16:51, said:



Pe cei care criticau politicienii romani pt coruptie ii numeai "drone" si ii faceai antiromani.

In schimb tu ai voie sa ataci politicieni si sa le ceri demisia.

Dacă găsești o postare a mea in care i-am numit drone pe aia care criticau politicieni romani, promit sa nu o mai fac niciodată.
Dar dacă nu, vii sa-ți ceri scuze si sa recunoști ca sunt drone aia care se opun intrării României in Schengen si care ii fac in continuu prosti si hoți pe romani?
Funcția de căutare e prietena ta.

#5713
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,009
  • Înscris: 25.01.2007
România, Bulgaria și Grecia ar trebui sa facă un Schengen mic. Toată lumea fericita, nu mai stai la vama când mergi la mare, nimănui de pe topic nu o să-i mai pese ca intram sau nu în celalalt Schengen.

#5714
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View Postnoris08, on 18 noiembrie 2022 - 16:46, said:

Cum se da vreo veste nasoala despre Schengen, cum incep ăștia sa apara.
Am mai zis, dacă se întâmpla sa ne primească, se vor tăia multe vene pe aici.
Mai răsfirați băieți, mai răsfirați! ��

cum naiba ca toate tarile astea care au cele mai mari bizisuri cu rusii pe timp de embargou deodata....

#5715
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,356
  • Înscris: 30.05.2006
Ministrul de Interne din Austria anunță că se opune intrării în Schengen a României, Bulgariei și Croației / În ianuarie, ministrul Bode îi mulțumea ministrului austriac pentru ”susținerea” aderării la Schengen.

https://www.g4media....functional.html

#5716
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,361
  • Înscris: 21.03.2020
Eu v-am zis ca daca or sa fie de acord olandejii o sa apara altii care nu sunt de acord... Da voi batman, batman - ne recomanda UE CEDO si vocea si talentu!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lUy3HOlu6RQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5717
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View Postnoris08, on 18 noiembrie 2022 - 16:59, said:

Dacă găsești o postare a mea in care i-am numit drone pe aia care criticau politicieni romani, promit sa nu o mai fac niciodată.

retardati se pune ....??

View Postnoris08, on 02 noiembrie 2022 - 11:28, said:


zici ca sunt retardati aia care zic de corupti dupa ce au pupanbasesc pe unii dintre coruptii ce se regasesc pe la ocna zilele astea? esti unul dintre ei, ca prea te-ai oparit cand am scris de olteanu, nuti, flutur, etc.?


#5718
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,052
  • Înscris: 03.02.2014

View Postslai, on 18 noiembrie 2022 - 17:00, said:

România, Bulgaria și Grecia ar trebui sa facă un Schengen mic. Toată lumea fericita, nu mai stai la vama când mergi la mare, nimănui de pe topic nu o să-i mai pese ca intram sau nu în celalalt Schengen.

cred ca grecia ar pierde mult mai mult datorita ingreunarii accesului turistilor din vestul europei prin auroporturi decat ar putea castiga de la turisti romani/bulgari.

#5719
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,336
  • Înscris: 26.04.2005
Cum au mirosit ca o fi rost de ceva cascaval, s-au trezit si austriecii din betie.

Interesant e ca tocmai prietenii de business ai muscalilor se trezesc.

Olanda -> aia care importa petrol si gaze la rgeu din rusia
Austria -> care vroiau asta primavara sa vanda rompetrolu' gazpromolui

#5720
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View Postrevenco_andrei, on 18 noiembrie 2022 - 17:10, said:


Olanda -> aia care importa petrol si gaze la rgeu din rusia
Austria -> care vroiau asta primavara sa vanda rompetrolu' gazpromolui
"Agenturili straine" nu vor sa ne dea voie sa facem productie .....si sa vindem ca daca ne primeste in Schengen ...pffff...o sa-i distrugem economic ...

#5721
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,336
  • Înscris: 26.04.2005

View PostSoulstream, on 18 noiembrie 2022 - 17:07, said:


cred ca grecia ar pierde mult mai mult datorita ingreunarii accesului turistilor din vestul europei prin auroporturi decat ar putea castiga de la turisti romani/bulgari.

Nu ar pierde - pur si simplu in loc sa stea romanii la coada pe autostrada, ar sta vesticii la coada in aeroport.
Oricum nu se va intampla, dar adevarul este ca un mini-Schengen balcanic ar avea potentialul de a crea un pol de putere economica foarte interesant.

La urma urmei conductele de gaz din Azerbaidjan trec pe-aici, apoi am avea o deschidere frumoasa la mediterana iar faptul ca s-ar deschide granitele ar creste competitivitatea companiilor locale in fata celor vestice. Din pacate balcanii sunt prea subrezi, prea plini de orgolii si ambitii prostesti.

#5722
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View PostDaco_Get, on 18 noiembrie 2022 - 17:12, said:

"Agenturili straine" nu vor sa ne dea voie sa facem productie .....si sa vindem ca daca ne primeste in Schengen ...pffff...o sa-i distrugem economic ...

hai zi daco getule ca nu te unge pe suflet. pietenii prietenilor nostri sunt prietenii nostri. este ?

#5723
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 53,234
  • Înscris: 30.01.2008

View Postrevenco_andrei, on 18 noiembrie 2022 - 17:13, said:

Din pacate balcanii sunt prea subrezi, prea plini de orgolii si ambitii prostesti.
Iar asta denota destaptaciune/inteligenta :)))

#5724
Texe

Texe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 09.02.2008

View PostSoulstream, on 18 noiembrie 2022 - 17:07, said:

cred ca grecia ar pierde mult mai mult datorita ingreunarii accesului turistilor din vestul europei prin auroporturi decat ar putea castiga de la turisti romani/bulgari.

Pai Grecia ar ramane si in Schengen Classic si in Micul Schengen. Doar ca ar desfiinta PTFurile cu BG si noi cu BG.
Cred ca tehnic s-ar putea face asta...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate