Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HBO MAX (din 21 mai, 2024 HBO MAX devine MAX).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3287 replies to this topic

#19
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018
Oare voi trai ziua in care imi pot configura cum vreau "pachetul" TV? Adica fara balast, stiti si voi la ce ma refer... Multi vor spune ca exista telecomanda insa nu-i chiar asa.

#20
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cred ca ne vom face coliva unul altuia pana vom alege posturile la care ne vom uita.

Chiar îmi doresc, dar cât timp va exista o lista Must Carry sau refuz din partea operatorilor de a colabora cu toate posturile/cablistii ma îndoiesc.

#21
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
HBO Max va avea si continut 4K? Posted Image

#22
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 08.08.2018
Baietii astia de la HBO sunt idioti. HBO Go, HBO Now, HBO Max... prea multe platforme. Sa puna mana sa faca una singura, cu un pret accesibil, cu un content maricel si tradus, evident si 4K, iar aplicatia sa fie reusita, nu vreun fail precum Go-ul. Altfel nu au sanse in fata Netflixului. HBO Go actual nu stiu daca ar avea vreo sansa nici in fata Prime, daca cei din urma ar adauga mai mult continut tradus, ori urmeaza sa mai apara si platforma Apple, platforma Disney.

#23
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

View PostAidenIrish, on 11 iulie 2019 - 09:53, said:

Baietii astia de la HBO sunt idioti. HBO Go, HBO Now, HBO Max... prea multe platforme. Sa puna mana sa faca una singura, cu un pret accesibil, cu un content maricel si tradus, evident si 4K, iar aplicatia sa fie reusita, nu vreun fail precum Go-ul. Altfel nu au sanse in fata Netflixului. HBO Go actual nu stiu daca ar avea vreo sansa nici in fata Prime, daca cei din urma ar adauga mai mult continut tradus, ori urmeaza sa mai apara si platforma Apple, platforma Disney.
HBO Go e valabil numai in Europa, HBO Now in state. Sa stii ca HBO Go-ul nostru sta bine la continut fata de HBO Now care are exclusiv seriale HBO. Sa iti dau un exemplu, noi avem pe HBO Go multe seriale originale HULU (Povestea slujitoarei e cel mai cunoscut) sau Showtime. In state pentru astea ai fi platit abonament.
In alta ordine de idei e adevarat ca aplicatia ar putea fi imbunatatita. Amazon Prime au cea mai buna aplicatie dar ce folos daca nu se ocupa de ea

#24
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 08.08.2018
Stiu, dar sunt totusi platforme/denumiri distincte. Cand va aparea si Max vor avea cate 2 per tara.

APV mi se pare sub Netflix ca si aplicatie.

#25
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Discutii despre HBO MAX.

Se stie deja ca anul 2022 ne va aduce aplicatia HBO MAX, iar zvonurile spun ca va veni mai devreme decat ne asteptam cei mai multi dintre noi si anume in primul trimestru al anului ce bate la usa.

Selly va avea un show pe noua platforma
https://www.paginade..._campaign=Cross

Attached Files



#26
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View Postfab1an, on 29 decembrie 2021 - 18:49, said:

Selly va avea un show pe noua platforma
https://www.paginade..._campaign=Cross

Bani aruncati pe geam.

#27
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,385
  • Înscris: 24.09.2017
stai ca-s prost nu citisem. v-a inlocui hbogo. hmm, e bine oarecum. nu stiu care e starea netflixului acum, eu am avut la inceput si am fost dezamagit. dar pe hbo au fost mai toate filmele bune, de la game of thrones la cernobil si altele.

e timpul sa treaca si ei la 1080p.

Edited by bobitad, 29 December 2021 - 19:01.


#28
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Mai multe seriale, mai multe filme, calitate mai buna a streamurilor.

#29
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Cred ca este deja topic pe aceasta tema, probabil va fi redenumit cand  se va face trecerea la MAX.
https://forum.softpe.../779986-hbo-go/

#30
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Eu sper ca acel topic se va inchide cand va aparea HBO MAX si sa devina de domeniul trecutului HBO GO

#31
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postbobitad, on 29 decembrie 2021 - 18:55, said:

stai ca-s prost nu citisem. v-a inlocui hbogo. hmm, e bine oarecum. nu stiu care e starea netflixului acum, eu am avut la inceput si am fost dezamagit. dar pe hbo au fost mai toate filmele bune, de la game of thrones la cernobil si altele.

e timpul sa treaca si ei la 1080p.

Netflix e foarte bine acum pentru platforma de streaming, mai are lipsuri la capitolul filme dar per ansamlu este ok, ofera imagine buna, DV si Dolby Atmos.

HBO Max face trecerea la 4k nu la FullHD.

#32
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,385
  • Înscris: 24.09.2017

View PostMr. Incredible, on 29 decembrie 2021 - 19:05, said:

Netflix e foarte bine acum pentru platforma de streaming, mai are lipsuri la capitolul filme dar per ansamlu este ok, ofera imagine buna, DV si Dolby Atmos.

HBO Max face trecerea la 4k nu la FullHD.
nu prea ma incalzeste pe mine ce ai scris la netflix, stiu ca si atunci puteai sa-ti iei ce rezolutie vrei, am luat 1080p si nici dolby atmos sau hdr nu ma incita asa mult daca tot 5 filme au si alea slabe.
m-as mira, la 4k. daca nu ma insel hbogo face streaming in 720P? parca asa citisem si am abonament de vreo 2 ani. din cate mai citesc eu s-ar putea sa fie si alte preturi...

Edited by bobitad, 29 December 2021 - 19:11.


#33
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Eu sper sa nu mai fie construit ca GO din punctul de vedere al accesibilitatii, adica sa poti avea aplicatia doar pe LG/Samsung si cateva dispozitive acceptate de ei.

Este de neinteles, in anul 2021, sa nu poti descarca o aplicatie pentru care platesti, pe orice dispozitiv smart.

Nu mai spun de mizeria ca trebuie sa intri pe un PC ca sa iti autorizezi accesul.

Edited by razor01, 29 December 2021 - 19:35.


#34
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 10.12.2018
Am avut HBO GO, prin operatori catv  Digi și Vodafone. Niciodată nu am întrat pe PC pt autorizarea accesului. Am folosit tot timpul telefonul mobil. Când am instalat aplicația pe televizoare, tot în aplicatia de pe telefon am introdus codul de acces. Fără PC.

#35
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Plus ca afirmatia sa poti avea aplicatia doar pe LG/Samsung si cateva dispozitive acceptate de ei este gresita.

Ai HBO GO disponibil atat pe Web OS (LG), Tizen (Samsung), Android TV (Sony, Philips, JVC, samd) + Android + iOS + Playstation + Apple TV + Chromecast + PC + Mac.

In concluzie, este acoperit tot ce inseamna Smart TV, telefoane mobile, PC/Mac, boxuri.

Oricum, ca sa fiu si ontopic, HBO MAX o sa fie o aplicatie cu totul noua, nu o sa fie construita pe scheletul de la HBO GO.

#36
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Ce vorbesti? Am cel putin 3 televizoare pe care nu merge aplicatia si inca doua mediaplayere pe care (nu) mai mege dupa niste update-uri. Pe consola, la fel, doar Playstation are, Xbox nu.

Am avut surpriza sa constat ca nici Nvidia Shield nu are suport pentru aplicatia GO.

Edited by razor01, 30 December 2021 - 12:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate