Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

IPhone XS si XS Max

  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2225 răspunsuri în acest subiect

#109
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.892
  • Înscris: 16.04.2007
Atentie la huse deorece nu merg toate de pe X pe XS. Alea originale sigur nu se potrivesc, deoarece camera e mai mare, sau pozitionata diferit. Husa de la Pitaka ce am probat-o,  incapea deoarece decupajul pt camera era mai mare, dar nu era simetric sa zic asa.

#110
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.133
  • Înscris: 15.03.2005
Exagerezi :) e 2.5USD o folie in china. Dar...stai 2 luni pana vine (daca vine), o pui stramb, te enervezi etc (eu vb de propriile experiente). Pe de alta parte, 100 de lei pe aceiasi bucata de sticla pe care o monteaza altcineva mi se pare enorm.
Probabil ca fiind nou aparut modelul nu sunt multi care au husele si de nevoie cumperi cu 100 de lei.

#111
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostCatean, on 10 octombrie 2018 - 17:30, said:



eSIM-ul in cazul meu va fi folosit pentru a achizitiona pachete de date in roaming prin partenerii Apple (Gigsky, TruePhone).
Orice operator ofera date si in Roaming, eu am fost in zeci de tari cu SIM-ul din UK.

Legat de huse si folii: pe eBay o folie costa o lira-doua, husele cam 5-7 etc. Innebunesc cand aud ca in RO se cer sute de lei pe niste chinezarii 😐

#112
hauhauhau7

hauhauhau7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 212
  • Înscris: 09.05.2014
Asta ar fi o folie de calitate foarte buna, am pe 6S, nu prinde amprente deloc
https://www.mobiledi...v2t2v2v2z2.html
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gJe-KyrZXaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#113
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postnepot, on 11 octombrie 2018 - 08:20, said:

ce operator din Romania a implementat asta cu apple watch? cred ca niciunul.

ma refeream la esim ca este implementat pe watch de mai mult timp si nu este noutate pe xs. in Romania este in lucru la cel mai mare operator :)

#114
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.133
  • Înscris: 15.03.2005
stii sigur? ca iau in curand noul ceas si sa stiu daca sa il iau cu ”cellular” :)

#115
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postboy4ever, on 11 octombrie 2018 - 12:51, said:


Orice operator ofera date si in Roaming, eu am fost in zeci de tari cu SIM-ul din UK.


Nu ai inteles nimic. Vreau sa te vad cu SIM-ul de UK in Iordania, Japonia, Nigeria, Zanzibar si Peru. Si eu am abonament de Vodafone UK cu Global Roaming activ si nu ma ajuta peste tot. Ce sa mai zic cu Orange RO. Cu XS-ul imi pot pastra numarul de voce si cu eSIM-ul sa cumpar un pachet de date valabil global de la GigSky.

View Postdj_cristi, on 11 octombrie 2018 - 15:43, said:


in Romania este in lucru la cel mai mare operator :)

Eu am inteles ca nu il vedem la Orange RO pana in toamna 2019.

Editat de Catean, 11 octombrie 2018 - 16:12.


#116
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostCatean, on 11 octombrie 2018 - 16:13, said:



Nu ai inteles nimic. Vreau sa te vad cu SIM-ul de UK in Iordania, Japonia, Nigeria, Zanzibar si Peru. Si eu am abonament de Vodafone UK cu Global Roaming activ si nu ma ajuta peste tot. Ce sa mai zic cu Orange RO. Cu XS-ul imi pot pastra numarul de voce si cu eSIM-ul sa cumpar un pachet de date valabil global de la GigSky..
Eu nu stiu ce e GigSky, eSim etc. Dar daca este ceva ok si util atunci poate invat inca un lucru util de la voi 🙂

#117
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.791
  • Înscris: 28.12.2005
🙂

#118
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.741
  • Înscris: 25.12.2004

View Postnepot, on 11 octombrie 2018 - 09:01, said:

Exagerezi :) e 2.5USD o folie in china. Dar...stai 2 luni pana vine (daca vine), o pui stramb, te enervezi etc (eu vb de propriile experiente). Pe de alta parte, 100 de lei pe aceiasi bucata de sticla pe care o monteaza altcineva mi se pare enorm.
Probabil ca fiind nou aparut modelul nu sunt multi care au husele si de nevoie cumperi cu 100 de lei.

https://s.click.alie....com/e/c8adG1DI

#119
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.649
  • Înscris: 29.01.2004
Gata. L-am primit si eu azi pe al meu. Pana acum super multumit. Acum fac comparatii intre Note 9 si iPhone Xs Max.

#120
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.473
  • Înscris: 07.01.2011
Astept o parere obiectiva din partea ta.

#121
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.666
  • Înscris: 26.01.2006

View PostCatean, on 11 octombrie 2018 - 16:13, said:

Eu am inteles ca nu il vedem la Orange RO pana in toamna 2019.

eu nu am zis ca va fi mai rapid de atat, doar ca e in lucru. si eu mi-am luat watch s4 cu esim desi nu am momentan abonament pe el, si mai stau si prin ro cateva luni, dar cu cat mai repede cu atat mai bine :)

#122
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.133
  • Înscris: 15.03.2005

View Postvad, on 11 octombrie 2018 - 19:27, said:

Eu am zis folii, nu pocnitori de sticla ca aia din link. :) alea care acopera tot ecranul sunt ok, le promoveaza chinezii cu 5D sau 6D. Dar oricum, ideea era ca ai da de cel putin 10 ori mai mult aici.

#123
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.741
  • Înscris: 25.12.2004
pai pe asta se cerea 100 ron intr-un mall

#124
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.598
  • Înscris: 18.09.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RF6-eLoNwZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#125
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.666
  • Înscris: 26.01.2006
winner (eficienta) de fapt e iphone-ul daca compari capacitatea bateriei, plus ca in alte circumstante (gen video pipeline/streaming) bate la fund orice alta platforma avand in vedere optimizarea ios, lafel si macos vs windows unde diferenta este si mai mare.

#126
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.598
  • Înscris: 18.09.2003
Mai eficient...nu, fa niste calcule si iti da cu eroare, mai greu da 208g si nu inteleg de ce nu pun si ei o baterie mai mare.  Nu uita 7 nm vs 10nm la Note.

Editat de QAZ, 12 octombrie 2018 - 22:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate