Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Discuții despre Prima TV, Prima Sport 1-5, Prima 4K și Prima Sport P.P.V.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3694 replies to this topic

#2647
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,596
  • Înscris: 16.08.2008
Faptul că patronii celor două trusturi ar fi apropiați nu înseamnă că Prima face parte din Digi...

#2648
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003

View Postraduchi, on 11 iunie 2022 - 16:43, said:

Oricum ar fi nu e ciudat sa ai in grila PrimaSport 1,2,3 dar sa nu ai si PrimaSport 4 pe care intamplator sau nu e transmis un meci de top din tenisul masculin, probabil evenimentul
sportiv cel mai important pe segmentul orar respectiv?...pt mine cel putin e ciudat si de neinteles

Cel mai important pentru iubitorii tenisului poate. Unii se mai uita la fotbal, altii la calificari pentru F1. Poate l-au mutat intentionat acolo, ca data viitoare sa cumperi o subscriptie pt online .... ;)

#2649
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 02.06.2020
Prima Sport 1 și 2 au aranjat mai ca lumea logo-urile în SD

#2650
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 08.11.2019
Au aranjat logo-ul și pentru Prima Sport 2.

#2651
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

View PostNexxus2, on 11 iunie 2022 - 16:47, said:

Faptul că patronii celor două trusturi ar fi apropiați nu înseamnă că Prima face parte din Digi...
Faptul că patronii celor două trusturi ar fi apropiați înseamnă FOARTE MULTE LUCRURI.
Un singur exemplu:
Look Sport 2 nu a fost introdus in grila Digi atunci cand a fost introdus Look Sport 3.
Digi aveau Look Sport +, LS1 si LS3, fara 2 ceea ce era ciudat, DAR... ei stiau inca de pe atunci ca o sa se faca re-numararea canalelor cand Look se va transforma in Prima.
Acum au PS1 (fost LS+), PS2 (fost LS1) si PS3 (fost LS3).
Fostul LS2 s-a transformat in PS4, la coada listei, pentru ca Digi nu l-a vrut de la bun inceput.

Edited by johnnycrush, 18 June 2022 - 23:18.


#2652
raduchi

raduchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.09.2008

View Postjohnnycrush, on 18 iunie 2022 - 23:17, said:

Faptul că patronii celor două trusturi ar fi apropiați înseamnă FOARTE MULTE LUCRURI.
Un singur exemplu:
Look Sport 2 nu a fost introdus in grila Digi atunci cand a fost introdus Look Sport 3.
Digi aveau Look Sport +, LS1 si LS3, fara 2 ceea ce era ciudat, DAR... ei stiau inca de pe atunci ca o sa se faca re-numararea canalelor cand Look se va transforma in Prima.
Acum au PS1 (fost LS+), PS2 (fost LS1) si PS3 (fost LS3).
Fostul LS2 s-a transformat in PS4, la coada listei, pentru ca Digi nu l-a vrut de la bun inceput.

Parca vad ca  meciurile din Olanda sau Portugalia+unele meciuri din turneele ATP ( adica exact ce nu are Digi ,daca vor mai avea drepturi si sez.urmatoare) vor fi pe LS4......
Cel mai bine ar face un pachet separat cu PPV-urile Digi+Look +LS4 si toata lumea cred ca ar fi multumita

Edited by raduchi, 23 June 2022 - 09:47.


#2653
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 14.08.2012
Am vazut un promo pentru sezonul viitor, pe langa cele 5 mari campionate, mai apare si cel al Portugaliei. Nimic de Turcia sau Scotia.

#2654
32rbtyou

32rbtyou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.07.2021

View Postleo10, on 28 iunie 2022 - 13:02, said:

Am vazut un promo pentru sezonul viitor, pe langa cele 5 mari campionate, mai apare si cel al Portugaliei. Nimic de Turcia sau Scotia.
Eu stiu ca Scotia e pana in 2025,Turcia era pana in  sez.acesta incheiat

PrimaSport are in materie de fotbal urmatoarele (din ce stiu  eu) :
Bundesliga
2 Bundesliga
Supercupa Germaniei
Liga 1
Liga 2
Cupa Romaniei
Supercupa Romaniei
La Liga
La Liga 2
Serie A
Cupa Italiei
Ligue 1
Portugalia
Scotia
Belgia
Poate stiti voi si altele in +

#2655
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Nu cred că mai au Belgia cei de la Prima Sport, ci doar ce au prezentat în promo, adică top 5 campionate din Europa + Liga 1, Liga 2 + Portugalia. Probabil au renunțat la campionatele din Scoția, Belgia și Turcia.

#2656
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009

View PostBundesligaFan, on 28 iunie 2022 - 14:41, said:

Nu cred că mai au Belgia cei de la Prima Sport, ci doar ce au prezentat în promo, adică top 5 campionate din Europa + Liga 1, Liga 2 + Portugalia. Probabil au renunțat la campionatele din Scoția, Belgia și Turcia.
Poate le ia Realitatea sportivă a Prodancai

#2657
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 28 iunie 2022 - 14:41, said:

Nu cred că mai au Belgia cei de la Prima Sport, ci doar ce au prezentat în promo, adică top 5 campionate din Europa + Liga 1, Liga 2 + Portugalia. Probabil au renunțat la campionatele din Scoția, Belgia și Turcia.
Fanule,mai aveau si Olanda...,dar nu te astepta sa transmita din prima etapa Posted Image ...,eventual dupa vreo 12-15 etape cum au facut si cu campionatul Belgiei sezonul trecut...si asa mai pe sarite Posted Image ...,o etapa transmit...2 etape nu...

View Postgabrielfane, on 28 iunie 2022 - 16:15, said:

Poate le ia Realitatea sportivă a Prodancai
Ce sa transmita canalul lui Prodanca...,pe ea cand se filmeza...,pai de jumate de an sau de cand transmite,a cumparat ceva drepturi pt vreo competitie cat de cat...,a transmis ceva interesant...,nimeni nu pune un canal de genul asta printre canalele de sport...,pt ca nu e cazul...

#2658
32rbtyou

32rbtyou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.07.2021

View PostBundesligaFan, on 28 iunie 2022 - 14:41, said:

Nu cred că mai au Belgia cei de la Prima Sport, ci doar ce au prezentat în promo, adică top 5 campionate din Europa + Liga 1, Liga 2 + Portugalia. Probabil au renunțat la campionatele din Scoția, Belgia și Turcia.
Eu tot astept sa vad daca ia cineva Cupa Germaniei si tot nimic

#2659
raduchi

raduchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.09.2008
Dupa mine cea mai eleganta solutie ar fi crearea unui pachet sport extra care sa contina ppv-urile digi+ppv-urile prima+PS4 si PS5 la un pret accesibil (10-20 lei/luna) si cine doreste sa vada
si alte campionate (Portugalia, Olanda + meciuri din ATP care nu sunt tramsmise de PS1-3,sau mai stiu eu ce alte competitii) se aboneaza si toata lumea ar fi multumita cred.

#2660
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Bine punctat.

Si cu un tarif de 10 lei ar aduce incasari bune. Daca ne raportam la faptul ca 30 lei este tariful pentru vreo 150 de canale.

Cat despre posibilitatea de a avea la dispozitie in grila unui operator si programele concurenței ,mi-am pierdut speranța. Noroc ca avem putine diferente intre grile.

#2661
FANFCSBblind0

FANFCSBblind0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.07.2021
VIDEO ǀ Campioana CFR Cluj își începe aventura europeană în direct la Prima Sport 1! Deplasarea la FC Pyunik Erevan se joacă marți, de la 19:00

Marți, 5 iulie, va fi o zi importantă pentru fotbalul românesc. Campioana CFR Cluj și echipa cu cele mai mari șanse să vadă grupele unei competiții europene își începe parcursul în turul I preliminar al Ligii Campionilor. De la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1, ”feroviarii” vor înfrunta FC Pyunik Erevan.

Meciul va fi transmis în format live video & text de către site-ul www.primasport.ro, unde se vor găsi cele mai importante momente ale jocului cum ar fi golurile, paradele, ratările sau fazele tensionate. Partida poate fi urmărită, de asemenea, prin intermediul platformei PrimaPlay.ro.

https://www.primaspo...-19-00-20758759
Nu avem informații că și manșa retur va fi transmisă de Prima Sport.

#2662
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Pai de cine altcineva sa fie transmisa?

Edit dupa ce am vazut topicul Digi: A. Ok.

Edited by SynOfficial, 01 July 2022 - 11:14.


#2663
FANFCSBblind0

FANFCSBblind0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.07.2021

View PostSynOfficial, on 01 iulie 2022 - 11:13, said:

Pai de cine altcineva sa fie transmisa?

Edit dupa ce am vazut topicul Digi: A. Ok.

Din ce știu, drepturile din preliminarii se împart nu doar la televiziunile de filieră sportivă, ci și la altele (gen Tvr, Antena 1, etc.)

#2664
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,833
  • Înscris: 06.11.2018
Posturile Prima Sport 1 şi Prima Sport 2 transmit în luna iulie o serie de meciuri amicale de rugby. Ce ţări vor înfrunta jucătorii români?

Naţionala de Rugby s-a calificat la Cupa Mondială, iar în iulie va juca o serie de partide de test. Ţările pe care le vor întâlni pe teren sunt Italia şi Uruguay.

Care este programul meciurilor?
  • Vineri, 1 iulie, ora 21:00 - meciul de rugby România – Italia (Prima Sport 1)
  • Sâmbătă, 10 iulie, ora 21:37 - meciul amical de rugby Uruguay – România (Prima Sport 1)
  • Sâmbătă, 17 iulie, ora 21:37 - al doilea meci dintre Uruguay şi România (Prima Sport 2)
Ambele meciuri amicale cu Uruguay vor avea loc la Montevideo, capitala acestei ţări, şi fac parte din turneul în America de Sud pe care echipa României îl face în luna iulie.

https://www.paginade...-joaca-20760094

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate