Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Huawei P20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1676 replies to this topic

#577
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
S-au concentrat atât de mult încât până nu apare P30 nu cred ca vedem Android 9 😁

#578
Ike

Ike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 03.12.2006
Urmeaza sa intru si eu in posesia unei jucarii numite P20 intr-un timp scurt. Ce recomandari aveti in prezent pentru folii protectie ecran? Momentan m-am oprit la una full screen de pe gsmnet, insa nu-s foarte convins de ea, pare foarte chinezeasca :) Si nici ieftina nu e.
Foarte important e sa se lipeasca in totalitate, fara margini in aer si sa fie de sticla.

#579
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Are deja folie din fabrică... Și carcasa de silicon

#580
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Eu am rezistat o saptamana cu folia de sticla full face (asta https://www.gsmnet.r...-neagra-blister dar nu vreau sa fac reclama negativa, poate ca e buna, dar mi se pare incomoda).
In primul rand e foarte groasa, face incomoda folosirea senzorului de amprenta, iar eu folosesc numai senzorul pentru navigate. Apoi e incomoda si la difuzor, aproape ca ma jena la ureche. Unde sunt gaurile pentru difuzor, camera si senzori, se aduna praful intr-o veselie.
Deci, poate ca ofera protectie, dar eu am zis nu mersi si am dat-o jos. 50 de lei dati degeaba, asta e.

Edited by katti, 12 December 2018 - 10:24.


#581
Ike

Ike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 03.12.2006
Exact aia o selectasem si eu. Ma tem ca cea din fabrica nu va proteja prea bine impotriva cazaturilor si nu as vrea sa-i fac felul prea curand... :(

#582
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Asigurare

#583
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
@IKe: eu am husa si folie de sticla (normal, nu full screen) de pe mobiledirect.ro. Folia acopera 95% din ecran si e compatibila cu orice Husa.

#584
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Eu am avut si folie full si din aceea 95%. Le-am scos, ingroasa telefonul amandoua si cea mica e incomoda in zona senzorului de amprenta. Pus fata de asta, gorila glass-ul are alt feeling la atingere fata de folie.

In ultimul rand in legatura cu folia, caldura generata de display se disipa mai repede fara folie.

Ca si protectie spate folosesc husa originala Huawei Color Case Black si mi se pare ca ofera o protectie suficienta fara sa faca telefonul sa arate nasol iar camera spate este mai protejata fata de carcasa TPU cu care vine el la pachet. Husa din silicon e nasoala ca aduna pe ea tot praful si scamele din buzunar, plus ca se lipeste de materialul de pe interiorul buzunarului de la blugi.. Am avut un Armor Case dar parca e prea mult.

Avem telefoane sa ne bucuram de ele, sa le protejam acceptabil si sa le folosim pe o perioada relativ scurta de timp, nu pe viata. Sunt consumabile la urma urmei.

Seara buna tuturor!

#585
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
@lucian Am un P20Pro și chiar daca atunci când am luat folia de sticlă și husa (UAG) am scârțâit la banii dați, nu regret. Mergeam pe strada vorbind la telefon și un bezmetic care venea din sens opus a intrat în mine. Mi-a sărit telefonul din mana ca glonțul din pușcă. A căzut pe asfalt in tumbe și țopăieli de eram pregătit să îl culeg cu fărașul. Noroc cu husa și folia de sticla, altfel aveam un consumabil spart după 1-2 luni de la achizitie.

#586
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Da, ai avut noroc. Eu am vazut o asemenea faza la metrou insa respectivul nu a fost asa norocos.

Apropo, am vazut pe google news ca pe 18 decembrie apare update la P20 si pe 24 decembrie la P20 Pro - android 9

Edited by lucian2008, 14 December 2018 - 09:15.


#587
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
De ce prima data pa P20, apoi la Pro? Adica imi convine, dar nu inteleg logica.

#588
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
Eu am luat husa asta : Husa Huawei P20 - SPIGEN Rugged Armor Black...este f buna

#589
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

View Postlucian2008, on 14 decembrie 2018 - 09:15, said:

Da, ai avut noroc. Eu am vazut o asemenea faza la metrou insa respectivul nu a fost asa norocos.

Apropo, am vazut pe google news ca pe 18 decembrie apare update la P20 si pe 24 decembrie la P20 Pro - android 9
de început începe dar de ajuns mai pe la anul prin februarie martie... Ca nu sunt prosti sa apară înainte de P30... 😊

#590
Ike

Ike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 03.12.2006

View PostAfroditu, on 13 decembrie 2018 - 17:09, said:

@IKe: eu am husa si folie de sticla (normal, nu full screen) de pe mobiledirect.ro. Folia acopera 95% din ecran si e compatibila cu orice Husa.

Multumesc, o sa arunc o privire.

Ieri mi-a ajuns telefonul si fiind putin mai ingust decat fostul LG G5 am tot timpul impresia ca o sa-mi alunece din mana :)
Pana acum multumit de el desi si-a luat un soft reboot cand am clonat whatsapp. "Dragut" din partea Huawei sa-mi seteze default launcher cel din emui in loc de Nova, la fiecare update.

#591
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Sunt ok telefoanele... La 3-4 sute de euro își merita prețul

#592
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
De mâine începem sa primim plăcinte? 😊

#593
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Cei cu Mate 10 deja au început sa primească

#594
AndreiDumitrescu86

AndreiDumitrescu86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 30.10.2014
Nu caut nimic. Doar ma laud 😜

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate