Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Bitdefender Box 2 fabricat in Romania!

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Nu stiu cati dintre voi  ati citit articolul integral !? Posted Image

View Posteiffel, on 24 noiembrie 2017 - 10:00, said:

Jucaria se vinde doar in US (!). Din cate am citit pe net prima versiune se punea intr-un port de la router si incerca sa filtreze pachetele care treceau prin el.
Asta noua e pe post de router.
Problema e ca degeaba ai box-ul - mai trebuie combinat si cu o suita Bitdefender pe PC - e conectat la licenta ei - ai licenat - esti protejat, nu ai, nu mai primeste update-uri.
Eu ma intreb cand au de gand sa o ofere si la noi ?

Quote

“Dacă România nu ar fi sediul central al Bitdefender ar fi puţin probabil să lansăm pe piaţa locală Bitdefender Box. România este o piaţă mică, nu este una de atacat pentru Box. Dar totuşi Box va fi lansat în România în al doilea val, după America de Nord. Facem acest lucru pentru că România este sediul nostru central, pentru că avem aici echipele noastre de cercetare & dezvolare şi pentru că ne interesează felul în care este privit Bitdfender în România, cum este privit la Politehnică. Vrem să vină la noi cei mai talentaţi oameni”.



.............................................

View Postchflorin, on 24 noiembrie 2017 - 09:49, said:

,,Am visat la acest lucru, de ce să nu putem face în România acest lucru. Este şi o ambiţie personală să arătăm că putem face lucruri de top aici”, a spus Florin Talpeş. El a insistat asupra faptului că echipamentul este integral proiectat de Bitdefender şi că nu este vorba de un kit de componente care sunt asamblate sub sigla firmei.
Asa arata linia de asamblare ?!
Ai vazut acel video? (sau e greu de dezactivat ABP-ul? ). Ce vezi in imagine e doar o parte din linia de montare in ditamai fabrica.
Unde crezi ca pot sa faca atatea BOX-uri ?


Quote

Fabrica poate produce 3.000 de cutii BOX/zi si are o comanda de 30.000 de unitati.

Se poate spune ca productia este facuta 100% in Romania si 95% dintre componente sunt de pe piata locala, spun cei de la Bitdefender. In China nu mai exista operatiuni legate de productia BOX, iar Romania a fost aleasa pentru calitate. Costurile totale de productie sunt cu 7% mai mari in Romania decat in China. Bitdefender a discutat cu mai multe companii din Romania pana sa aleaga Zollner Satu Mare. Acum, productia este de 1.000 de cutii pe saptamana.
Sursa 2

Edited by stlk, 24 November 2017 - 17:17.


#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,572
  • Înscris: 15.06.2004
Al doilea val... Deja sunt la versiunea 2 si nimic.. Cu atat mai mult din moment ce-l fabrica aici, nu vad ce ii impiedica sa-l puna deja pe piata.
Mai ales ca e "piata mica" - deci probabil nu ar fi o cerere majora - nu va afecta prea mult stocul. Dar daca il ai in tara...

Un al doilea val a fost promis si la lansarea primei versiuni acum peste 3 ani.

In mod normal un al doiela val ar insemna cel mult cateva luni mai tarziu...

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
E de vanzare acum la eMag pentru doar 799 lei (si apoi platesti abonament).

Reclama asta parca e la suplimente alimentare, care iti promit tinerete-fara-batranete.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EzCVpaEb0kQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din ce inteleg eu este un firewall smart, cu definitii gen AV.

Comunicarile sunt acum criptate SSL in marea majoritate, deci nu face analiza de trafic, ci doar de porturi si adrese accesate.

Presimt insa urlete majore la cei care vor dori sa se joace pe internet sau la impatimitii de torrente.

#22
icx1

icx1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.10.2007
Îmi pare rău că am achiziționat acest produs.Nu are setari avansate, nu foti configura o conexiune directa prin el ,de la RDS fiberlink giga de exemplu,portul lan nu e giga cu toate ca asa se spune in specificatii: E doar pt. wirless nu si pt. calculator dupa router.Ma gandesc sa il duc inapoi !

#23
artdesign

artdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 06.04.2007

View Posticx1, on 29 aprilie 2018 - 10:34, said:

Îmi pare rău că am achiziționat acest produs.Nu are setari avansate, nu foti configura o conexiune directa prin el ,de la RDS fiberlink giga de exemplu,portul lan nu e giga cu toate ca asa se spune in specificatii: E doar pt. wirless nu si pt. calculator dupa router.Ma gandesc sa il duc inapoi !

Sa inteleg ca nu are port WAN si nu se poate configura o conexiune PPOE ?

#24
icx1

icx1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.10.2007

View Postartdesign, on 29 aprilie 2018 - 13:24, said:

Sa inteleg ca nu are port WAN si nu se poate configura o conexiune PPOE ?
setarea se face doar prin telefon intr-un mod ciudat WI FI, prin aplicatia Bitdefender Central, ,mai intai setezi pppoe ,apoi cazul meu Bitdefenderul da netul prin portul lan in routerul meu care are antene mai bune ,9dB, dar cand se apuca de facut scanarea retelei trece pe wifi router,pierde conexiune Bitdefender BOX , setarea aplicatiei se duce in balarii si se blocheza,Net nu ajunge in calculator pe fir, setarile in aplicatia telefon sunt total aiurea,ori apare setare IP fix, pe care nu o poti configura avansat ,adica 172.24.1.0 la mask nici nu poti umbla.sEtarile facute nu le poti schiba decat cu reset ,buton .Deci dupa zeci de resetari la un moment dat a reusit sa se conecteze la internet doar wifi dar a pierdut repede conexiunea.Tocmai ma apucasem sa fac reclama sa-l cupere si cineva intr-o firma,sunt IT-st, dar am trimis mesaj sa nu o mai faca si eu personal il voi returna !
O fi bun in America cu wifi din cutie si cu netul lor slab dar aici se vede ca e nefinisat atat pe partea de setari cat si in hardware.

Edited by icx1, 29 April 2018 - 14:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate