Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

The Punisher (2017– )

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Inca o serie Marvel.

http://www.imdb.com/title/tt5675620/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OMW_dPtm7Bo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Am văzut primele  - interesant mai ales ca e un personaj desprins din lumea reală.

#3
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Au ales bine actoru,are moaca perfecta pentru rolu asta
imi place de el cum joaca

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
MI se pare mie sau fundalul sonor este de la Metallica ?

#5
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Da exact Metallica
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WM8bTdBs-cw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Un cantec anti razboi facut dupa un film numit Johhny got his gun din 1971. In el un baiat participant la razboi ramane ....pregateste-te sa fii ingrozit...fara maini , picioare , orb surd si mut.
https://en.wikipedia...t_His_Gun_(film)

Interesant e ca Jimmy Carter , presedinte al americii, imediat dupa alegeri, a cerut membrilor cabinetului sa urmareasca fiecare filmul asta.

#6
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
am vazut doua episoade jumate....actoru isi face rolul bine
dar regia si scenariul au bagat multa,multa vorbarie
intr-un film cu punisher nu bagi vorbarie si filozofie nene,bagi actiune arme,sange,gloante,oase rupte....la foc automat

#7
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
fata de altele...serialul asta sta bine la tot. are de toate si n-are cum sa nu-ti placa.
mai am 3 episoade si sunt mort ca nu pot sa le vad ACUM...cred ca doar pe marti daca am noroc.


ps: ca sa fiu carcotas. ar putea lucra scenaristii si regizori la un lucru(se vede si in lung-metraje si in alte seriale): cand spui "cel mai smecher soldat" "cea mai buna firma de protectie" "CIA", Homeland", etc...apai pune omule oameni care isi fac treaba si care stiu cu ce se mananca asa ceva. se duce dobitocul de la "anvil" sa se uite el pe vizor sa vada ziarul/postasul...moare prostalaul de agent Stein ca un retard. pai da-ava naibii, ori suntem de acord ca institutiile la care faceti referire sunt "elita" ori lasati-o dracu de treaba.  baga astia uneori prin filme niste agenti secreti atat de retardati incat stai si te intrebi cum au luat examenul de intrare in unitate. deci, nu poti sa spui ca un personaj e agent secret si apoi sa-l pui sa faca lucruri stupide. nu digera...

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Evit filmele cu razboi si cu Jon Bernthal, nu stiu de ce imi displace asa mult actorul asta. Insa aici l-au bagat bine ca antierou, un tata si sot de cacat.

Intre Frank Castle si Billy Russo nu e prea mare diferenta. Atata ca Frank a clacat psihic, pe cand Billy avea niste experienta cu traumele din sistemul social, si a stiut sa se descurce. Ambii sunt capabili de aceleasi lucruri groaznice.

Mi-a placut rolul lui Billy Russo, desi putea fi mai bine conturat. Schimbul asta de replici reprezinta foarte bine serialul per total:
Billy: Where's Frank?
Curtis: So what? You gonna kill me with my own gun?
Billy: Nah. I'll probably just shoot you in your good leg a bunch until you tell me.

In alte filme asta ar fi o amenintare goala, dar aici sunt toate sansele sa se intample, oricat de crud pare.

E cel mai echilibrat serial de la Netflix, insa prea lent. Mi-a mai displacut si nevasta lui Lieberman, puteau pune o actrita care nu arata chiar a fotomodel, sa para mai realista relatia ei cu boschetarul ala autist.

[ https://nypdecider.files.wordpress.com/2017/11/punisher-101-6.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Nici agenta FBI nu pare potrivită pentru rol, ar fi mers una gen Gina Carano.
Per total filmul e însă surprinzător de bun.

#10
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
am reusit azi de am vazut finalul....epic. daca mureau toti eram pe spate in extaz o saptamana.
din pacate nu mi s-a indeplinit dorinta, dar a fost un serial excelent. sunt eu intr-o pasa buna, aveam nevoie de un serial bun printre atatea nulitati, nu stiu...dar a fost epic tot filmul.

nu stiu cat de mult puteau sa aleaga alti actori...sau cine altcineva s-ar fi potrivit mai bine, dar in contextul actual eu zic ca a fost bine.
nu ma cramponez ca nevasta lu micro e fotomodel(nu prea, da pentru o MILF e buna) ci ma cramponez de faptul ca un retardat de super-agent de securitate mega pregatit cu cei mai buni sta cu spatele la usa sa fie impuscat ca ultimul boschete mai ales ca stie ca urmeaza sa fie atacat.

#11
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Episodu 11 a fost macel adevarat....dar cum spuneam ceva mai multa actiune nu ar fi stricat

#12
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Mie sincer mi se pare o porcarie

Deci asta si-a razbunat moartea familiei si lucra pe santier la spart peretii cu barosul.

Aia construiau un bloc in schimb asta tot spagea acelasi perete
Toata lumea il credea mort, sau ceva de genu asta

Bun, hackerul ala il dibuieste dupa stilil mersului

Le da cu barosu in coaste si in cap lu aia pe santier dar ce sa vezi aia nu mor la primul ciocan, cam dupa 2-3 ciocane in cap o mierlesc.

El nu vrea sa fie gasit dar ce sa vezi isi arata moaca in public peste tot.


Un film gen counter strike iei 5 gloante si mai ai 3%  viata dar mergi ca si cum ai fi 100% bine.

#13
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
e mult mai real decat altele. mult mai aproape de realitate decat sa iesi dintr-un loc in care a explodat o bomba nevatamat si tricoul doar putin ars daaaaaaar cand iei un glont in barba sa intrii in coma cu zilele ca luke cage. doar un exemplu...serialele sunt pline de asa ceva :)
totusi punisher e cel mai aproape de realitate

#14
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Real rău de tot

Mai ales atunci când infige cutitu in inima și ăla nu moare



#15
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
E simpaticut filmul. Dar si mie mi se pare cam lent. Mergea si un pic mai alert.

#16
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Am văzut ultimul episod sau poate nu
Real rău.

Aia s-au înjunghiat în stomac cu cioburi din oglinda și nu au murit.
Polițistă aia a fost împușcată în cap și a fost operata fara sa fie rasa pe cap.

Iar miraculos in 3 zile și-a revenit complet.



#17
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
pe 18 ianuarie iese sezonul 2

#18
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
a iesit...au intrat fain in actiune, din primul episod

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate