Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Google Pixel 2 "Walleye" (HTC) - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
488 replies to this topic

#433
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postdanmerezeanu, on 17 mai 2018 - 05:57, said:

....am suport pentru poze pana in 2021... ..
Nu sunt la curent, din 2021 nu mai avem moka in cloud?

#434
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
... mă refeream la rezoluția originala. După asta... High resolution :)

#435
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
De pe Pixel poti face upload la calitate originala nelimitat (pana in 2021) si la filme 4K. De pe alte device-uri la high quality iti limiteaza rezolutia la filme la FHD.

De asemenea am obervat ca upload-ul nelimitat la calitate originala functioneaza si daca copiezi poze facute cu alte aparate foto si le faci upload de pe Pixel, dar e cam anevoios procesul. Eu am poze facute si la 20 megapixeli.

Edited by laurcj, 18 May 2018 - 09:57.


#436
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/nu-va-speriati-google-pixel-3-nu-va-include-obligatoriu-breton?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews

No notch Pixel 3

#437
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Deci mergem in continuare pe "tunsoare la castron", nu vom avea breton, desi personal as prefera breton sau chiar un zero. :)

#438
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Vom trăi și vom vedea. Câtă vreme sunt dependent de dorința de testare DP-uri o sa inghit ce îmi dă Google. Bine macar că având 2 XL sunt liniștit până la PIxel 4 :). Să nu ajung însă să fac ca in 2015 când am luat Nexus 6-le in loc de 6P (și nu am regretat deloc, desi in 2017 am ajuns la 6P căci... DP-urile :) ). 6P-ul a fost Nexus-ul pe care l-am ținut cel mai puțin - vreo 10 luni - am trecut la 2 XL și i l-am lăsat fiica-mii (recunosc că ei îi place 6P-ul mai mult decât 6-le pe care îl folosea înainte; normal, e mai puternic :) ).

#439
BASenila

BASenila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.01.2018
Salut, momentan folosesc un Note 8, dar parca as vrea ceva mai mic ca dimensiuni și cred ca un pixel 2 ar fi super ok. Se poate găsi oficial în Ro și sa nu fie vândut de quickmobile sau alți dubioși?

#440
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

Quote

Se poate găsi oficial în Ro și sa nu fie vândut de quickmobile sau alți dubioși?
Oficial, nu! Daca nu te deranjeaza pretul umflat de la noi, il gasesti si la magazine mai putin dubioase. Alternativa "nitel" mai ieftina este sa iei direct de afara (fara garantie sau cu garantie cu "?")...

#441
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Ce aveti cu QM? Am luat vreo 5 telefoane de la ei si n-am avut niciun bai. Cand am avut baiuri cu telefonul ori mi l-au adus reparat in 3 zile ori mi l-au inlocuit cu unul cel putin la fel de bun.
Inteleg ca emag in sus si-n jos dar uneori chiar sunt mult mai scumpi decat QM. Si decat CosticaGSM sau MikisiLenutamobile, sa fim seriosi.

Edited by eminemscu, 31 May 2018 - 16:53.


#442
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
A venit DP3-ul. Imaginile de fabrica sunt la locul obisnuit: https://developer.an...review/download . Dar a venit si OTA-ul pentru cei care sunt pe DP2.

#443
BASenila

BASenila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.01.2018
Cred ca o sa aștept totuși sa vad ce aduce Pixel 3 (și chiar și Apple). Oricum sunt interesant de citit topicurile de pixel.

#444
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Sefu' are tot Pixel XL doar ca l-a scapat si nu-i mai merge microfonul cum trebuie, nu-l aude cel de la celalalt capat al liniei cum trebuie. Mai sunt si probleme la conectarea la BT masinii si banuieste ca este vorba de compatibilitatea intre cele 2 systeme unul fiind vechi (BT1.0 al masinii) si unul nou (al telefonului). I-am zis ca atunci cand se enerveaza rau, sa-l ia si sa-l arunce.. la mine in sertar Posted Image
Ieri i-am aratat ca am Android 9 si a facut ochii mari  :D

Intre timp am raportat problema de conectare la BT masinii pe forumul dedicat al lui Google si le-am pus la dispozitie si bug report.
Cum se comporta la voi cand vreti sa imeperechiati tel cu un computer cu w10?
La mine nu merge. L-am raportat si pe asta odata cu problema cealalta dar vor topic separat...

#445
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Salut. Am ajuns si eu in tabara Pixel. Am trecut pe la sony xz1 compact, dupa am ajuns pe la huawei p10 si acum ma 'stabilesc' cu pixel. Camera ar fi principalul motiv (bebe mic si telefonul e mai tot timpul la mine) si suportul software oferit de marele G.

Edited by ionut_lazar2001, 26 February 2019 - 12:38.


#446
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
@ionut_lazar2001, bine ai venit ! Ai varianta mica de Pixel 2 ? Din pacate suntem foarte putini cu Pixel 2. E drept ca nici look-ul telefonului nu ne ajuta. A fost depasit chiar si pentru 2017 cand a aparut acest telefon.

In alta ordine de idei, de cand cu update-ul la Android 9 Pie, din august 2018, mi s-a redus simtitor durata de viata a bateriei, cam cu 12 ore la stilul meu de folosire moderata. Am tot sperat ca cu patch-urile de securitate urmatoare va veni si o imbunatatire pt baterie, dar nimic pana in prezent. Am citit pe XDA ca si altii se plang de aceasta problema dupa update-ul la Android 9.

#447
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Da, varinata mica. Nu am vrut 2xl sa nu prind varianta cu probleme la ecran (telefonul fiind luat de pe ebay) si sincer sa fiu m-am obisnuit ce telefoane mai mici,  La baterie nu pot sa zic ca e campion cu toate ca stiam acest lucru. Daca spui ca acum e mai rau, pacat, speram sa se rezolve prin update. Ca si prima impresie dupa 1 saptamana de folosire ma declar multumit. Sunt impresionat de night sight si ce au reusit sa fac pe partea de soft pentru camera foto. E fluid, nu are buguri. Ramane de vazut in timp cum va fi.

#448
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Mai are cineva problema cu sunetul la notificarile pe Whatsapp?

Treaba la mine se intampla in felul urmator:

Am setat un ringtone (dintre cele interne ale telefonului) pentru notificarile Whatsapp din setarile aplicatiei (nu din Settings-urile generale ale telefonului).

Dupa cateva zile, observ ca la unele notificari (mesaje primite de la anumite persoane, dar tot mesaje individuale, nu mesaje pe grupuri), telefonul nu mai suna, doar vibreaza.

Cand verific setarile de notificari din aplicatie, constat ca s-au resetat singure la default, adica nu mai este setat ringtone-ul pe care il pusesem eu.

Dar nici ringtone-ul default nu suna, doar vibreaza! Si numai pe mesajele de la anumite persoane.

Telefonul are toate update-urile la zi, si aplicatie si OS. Ce naiba poate sa fie?

#449
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Incearca sa reinstazi Whatsapp din nou :).
Am intalnit si eu problema de conectare BT la masnia. Telefonul este imperecheat cu masina insa in masina nu se aude nimic.

#450
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
https://www.gsmarena...-news-35948.php Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate