Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Preturi Bomba pe eMag!

- - - - -
  • Please log in to reply
466 replies to this topic

#181
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postprisonbreak, on 29 martie 2017 - 09:53, said:

Pai de aia nu livreaza: n-au apucat sa comande lex si gumball Posted Image.
eu n-am prins nici datile trecute, le-am dat si atunci mail sa anuleze comenzile, dar nu m-au ascultat

#182
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,910
  • Înscris: 07.08.2008
Poate ne trimit in schimb un voucher de 50lei valabil pentru o comanda minima de 1000lei Posted Image asa, ca sa fie o ...  dubla din partea lor Posted Image

Acum m-am uitat pe pagina de Fb a emagului:
[ https://s29.postimg.org/expkbykmv/screenshot_38.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sunt curios daca dupa toata chestia asta se va simti si la nota asta Posted Image

Edited by tigerheart, 29 March 2017 - 10:16.


#183
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Oficial e teapa! Reclama moca pe prostime...
Si stati linistiti ca nu vor primi nici o amenda, isi permit sa faca din astea ca doar nu e prima data.

#184
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Nu vreau sa par exagerat sau "ofticat", dar daca asta e deznodamantul, astea sunt ultimele mele comenzi pe eMAG.ro - cele anulate de mana lor.
Nu ma intereseaza vouchere cadou si alte scuze. Am plasat comanda pentru 1 singur produs la pretul afisat aseara.

De la 1 ianuarie am comenzi livrate de peste 30.000 lei si mai am inca 2 comenzi pe care le astept din 27 ianuarie (produse aduse pe comanda si inca nelivrate).

Mai exista si alte magazine online pe lumea asta + Amazon UK/DE.

#185
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
...si eu sunt de parere ca 1 produus pe persoana trebuiau sa trimita....

#186
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,518
  • Înscris: 19.04.2009

View Posttigerheart, on 29 martie 2017 - 10:04, said:

Poate ne trimit in schimb un voucher de 50lei valabil pentru o comanda minima de 1000lei Posted Image asa, ca sa fie o ...  dubla din partea lor Posted Image

Acum m-am uitat pe pagina de Fb a emagului:
[ https://s29.postimg.org/expkbykmv/screenshot_38.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sunt curios daca dupa toata chestia asta se va simti si la nota asta Posted Image

M-am uitat si eu, dar sunt multe multe din Decembrie cand si-au luat-o cu curierii chelii manzului si cu showroom-urile ca pe vremea lu Raposatu'.

Asta este :D

#187
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
Amazon ii bun pt produse de calitate care nu se prea se aduc la noi. Eu imi iau de acolo scule si cateodata haine. Platesc 60-70 de lei transport la o comanda de peste 700 de lei si tot ies mai ieftin decat aici. Plus ca vine cu dhl sau ups, nu cargusu polii.
La electronice din astea de duzina e mai rentabil sa iei de aici, da nu de la emag ca au preturi prea mari

#188
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,518
  • Înscris: 19.04.2009

View Postwfnse, on 29 martie 2017 - 10:18, said:

Nu vreau sa par exagerat sau "ofticat", dar daca asta e deznodamantul, astea sunt ultimele mele comenzi pe eMAG.ro - cele anulate de mana lor.
Nu ma intereseaza vouchere cadou si alte scuze. Am plasat comanda pentru 1 singur produs la pretul afisat aseara.

De la 1 ianuarie am comenzi livrate de peste 30.000 lei si mai am inca 2 comenzi pe care le astept din 27 ianuarie (produse aduse pe comanda si inca nelivrate).

Mai exista si alte magazine online pe lumea asta + Amazon UK/DE.



bhahahaha din 27 Ianuarie? Pai ce-ai comandat taticule de nu ti-au vint?

#189
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015

View Postalx42, on 29 martie 2017 - 10:31, said:

Amazon ii bun pt produse de calitate care nu se prea se aduc la noi. Eu imi iau de acolo scule si cateodata haine. Platesc 60-70 de lei transport la o comanda de peste 700 de lei si tot ies mai ieftin decat aici. Plus ca vine cu dhl sau ups, nu cargusu polii.
La electronice din astea de duzina e mai rentabil sa iei de aici, da nu de la emag ca au preturi prea mari


Recent am comandat anvelope, pe emag cu toti afiliatii lor cu tot, cu toate reducerile valabile si vouchere + transport gratuit... si aceleasi indice de viteza nu gaseam sub 270-300lei la ei si am luat de pe alt site cu 230 (dot 2017). Posted Image Am asteptat 3 zile dupa ele. Am salvat cel putin 160lei. Emag nici pe departe nu e cea mai inteleapta alegere, sunt ok doar cand prinzi ceva reduceri si mai bagi o carte cu 1 leu ca sa ai transport gratuit cand e valabila oferta.

Edited by TruculMagic, 29 March 2017 - 10:36.


#190
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View PostLex404, on 29 martie 2017 - 10:31, said:




bhahahaha din 27 Ianuarie? Pai ce-ai comandat taticule de nu ti-au vint?
Casti bluetooth Apple Airpods , comanda in 27 ianuarie.

Initial au zis ca dureaza 2 saptamani.
Au trecut 2 luni si inca nu mi-au oferit un termen de livrare.

#191
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Băi ce caractere au unii.. Pe de o parte ăștia în care crăpa invidia ca nu au prins și ei și voiau sa reclame emag pt asta, pe cealaltă parte ăștia rău intenționați care au cumpărat en-gross cu bună știință că prețul e mult sub valoarea sa reală și care acum sunt frustrați ca le este anulată comanda. E trista imaginea.

#192
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View Post-same-, on 29 martie 2017 - 10:43, said:

Băi ce caractere au unii.. Pe de o parte ăștia în care crăpa invidia ca nu au prins și ei și voiau sa reclame emag pt asta, pe cealaltă parte ăștia rău intenționați care au cumpărat en-gross cu bună știință că prețul e mult sub valoarea sa reală și care acum sunt frustrați ca le este anulată comanda. E trista imaginea.
Stai linistit ca nu e doar la noi asa...

#193
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu zic totusi sa aveti rabdare, asa cum au facut-o si pana acum, vor lansa un comunicat oficial.

#194
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Si aia de la emag ca dau aceeasi teapa in fiecare an cu "erorile" ce caractere au?? Daca eram intr o tara civilizata nu si permiteau magarii din astea de doi bani

View Postgumball3000, on 29 martie 2017 - 10:47, said:

Eu zic totusi sa aveti rabdare, asa cum au facut-o si pana acum, vor lansa un comunicat oficial.
In care isi vor cere scuze si vor spune ca a fost o eroare, ca in fiecare an.

#195
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View Postalin62, on 29 martie 2017 - 10:49, said:

Si aia de la emag ca dau aceeasi teapa in fiecare an cu "erorile" ce caractere au?? Daca eram intr o tara civilizata nu si permiteau magarii din astea de doi bani

Dovedește ce tocmai ai afirmat, "teapa în fiecare an". De câte ori a apărut eroarea asta și de câte ori nu au onorat?
Tu la tine la muncă ești perfect? Nu o comiți niciodată?

Apoi ia verifică termenii și condițiile, pot anula orice comandă când și cum vor.

#196
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
[ https://i.imgur.com/Hw65w41.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#197
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,301
  • Înscris: 06.07.2007

View Post-same-, on 29 martie 2017 - 10:51, said:



Apoi ia verifică termenii și condițiile, pot anula orice comandă când și cum vor.
Poate ca asa este insa eu in termeni si conditii gasesc doar asta:
6.4. Vanzatorul poate anula Comanda efectuata de catre Cumparator, in urma unei notificari prealabile adresate Cumparatorului, fara nicio obligatie ulterioara a vreunei parti fata de cealalta sau fara ca vreo parte sa poata sa pretinda celeilalte daune-interese in urmatoarele cazuri:
6.4.1. neacceptarea de catre banca emitenta a cardului Cumparatorului, a tranzactiei, in cazul platii online;
6.4.2. invalidarea tranzactiei de catre procesatorul de carduri agreat de eMAG, in cazul platii online;
6.4.3. datele furnizate de catre Client/Cumparator, pe Site sunt incomplete si/sau incorecte;

In caz de "pentru ca asa am eu chef", nu vad sa scrie.

#198
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,910
  • Înscris: 07.08.2008

View Postdan1980_25, on 29 martie 2017 - 11:01, said:

6.4. Vanzatorul poate anula Comanda efectuata de catre Cumparator, in urma unei notificari prealabile adresate Cumparatorului
NU exista notificare PREALABILA. Doar au anulat comenzile si atat. Deci au incalcat si termenii si conditiile lor Posted Image

Edited by tigerheart, 29 March 2017 - 11:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate