Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

HTC 11 Ocean - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Filmează doar 6 minute?  Sunt normali la cap?!?  Nu îmi vine a crede aşa ceva..

#20
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Multe telefoane au limita per clip. Dar nici nu vad asta ca o problema, nu stiu cati filmeaza mai mult intr-un singur clip. :)

#21
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Eu de ex. Înseamnă că n-am mai prins eu. Hai,  dacă era limita doar la 4K..  Înțelegeam,  oricum nu filmez 4K.

#22
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Cand ma uit la el parca vad un globulet din pomul de craciun. Oare cat mai rezista pana la faliment? Sau cel putin sa i cumpere altii.

Edited by alin62, 12 June 2017 - 17:39.


#23
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Mie mi se pare foarte bun. Din review-uri este foarte rapid si snappy, camera/baterie/ecran mai mult decat decente.
Designul cu sticla spate nu-mi prea place, dar nu avem incotro, la flagship-uri, aparent.
Sunt sigur ca nu o sa se vanda prea bine, ca si LG G6, dar nu inseamna ca nu-i OK.

Un pic mai ieftin daca era...

#24
hayabusa

hayabusa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 07.12.2004
S-a rupt in testul de la jerry...Pacat!

#25
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DdRxmu2jcMs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Asta nu e de bine, pare extrem de fragil.
Practic daca ai ghinionul sa-l scapi pe jos sau il porti in buzunarul de la spate.... esti cam condamnat.

#27
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Urat. Dar niciun om in utilizare normala nu-i face asta.

#28
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Imi pare a fi cel mai complet flagship pe 2017- sunet, camera, baterie si fluid in operare.

#29
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Bine ai zis "îmi pare" ca cel mai complet si solid telefon flagship pe 2017 este Xiaomi MI6.

#30
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Xiaomi este un smartphone ok pt pasionati. Pt un om care vrea totul direct out of the box fara romuri si alte nebunii plus garantie xiaomi nu e o optiune.

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
M-am referit la faptul ca este full de senzori + infra, are zoom optic si la faptul ca este foarte rezistent.
Are si minusuri, gen garantie.
Tu ai dreptate, HTC 11 este un telefon care il scoti din cutie si asa il folosesti.

#32
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Urat. Dar niciun om in utilizare normala nu-i face asta.

Corect d4m4g3, dar ma face sa ma intreb daca il scap pe jos fie si macar odata si sa spunem pe covor, nu cumva ecranul se va crapa?
Faptul ca sta direct pe cadrul de metal face ca el sa cedeze primul la orice impact oricat de mic ar fi. Poate chiar si in husa sa se intample asta ceea ce este destul de rau.

Desi e un telefon super ok, extrem de puternic, fluid si tentant, cred ca raman pe moment la HTC 10. Oricum, sa asteptam si un drop-test si vedem ce se intampla.

#33
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
@bogdan776 - Gorilla glass 5 este rezistenta la socuri si zgarieturi, si teoretic nu crapa in 80% din cazuri cand este scapata de la ~1.5m.
Asta conform Corning, asta face parte din specificatiile sticlei. Daca il indoi complet, e partea a doua, dar clar necesita forta si ignoranta din partea utilizatorului.

Un test comparativ pentru camera:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D_gyFDfPUfo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postd4m4g3, on 14 iunie 2017 - 18:03, said:

@bogdan776 - Gorilla glass 5 este rezistenta la socuri si zgarieturi, si teoretic nu crapa in 80% din cazuri cand este scapata de la ~1.5m.
Bine zis teoretic, dar de fapt este doar reclama, se poate sparge destul de usor chiar si de la jum de metru, valabil la toate telefoanele.

Trebuie sa vina cu un pret atractiv daca vor sa aiba vreo sansa in fata lui S8.

#35
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Da, din moment ce dintr-un jucator important ai devenit unul pe cale de disparitie trebuie sa vii cu preturi atractive.Insa dupa ceva ani, htc a lansat in sfarsit un flagship complet, ca in vremurile bune.

#36
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Gorilla glass 5 este rezistenta la socuri si zgarieturi, si teoretic nu crapa in 80% din cazuri cand este scapata de la ~1.5m.

Teoretic asa este, insa la HTC U11 acea sticla este pusa pe un cadru de metel direct, fara vreo insetie de platic intre.
Acest telefon este si primul care nu mai beneficiaza de protectia UH-OH in SUA, ceea ce spune destul de multe. Probabil nu au vrut sa-si asume prea multe stiind cum este.

Totusi ai dreptate si probabil cu o husa vei fi in regula, asta daca nu abuzezi de telefon. Sa speram ca o sa apara curand si la noi in magazine, este un telefon ce trebuie vazut inainte de a fi cumparat.

O zi frumoasa!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate