Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 

Teapa pe Olx primita de la cumparator

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
169 răspunsuri în acest subiect

#109
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015

 truet, on 12 octombrie 2016 - 14:02, said:

Si ce vrei sa arati cu asta?

Stiti bine ce vreau sa arat cu asta .

#110
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.070
  • Înscris: 28.02.2008
Tu vinzi o rapciuga produsa acum o suta de ani, jerpelita si urita.
O sa o cumpere cineva care are deja sistemul, si are nevoie de ceva piese de schimb.
Celalalt anunt pare sa contina o masinarie mai din zilele noastre, poate vreun pasionat de ustensila asta sa o considere chilipir, mie unul imi pare doar o inutilitate scumpa.
960€ e pret pentru fraieri, eventual fraieri cu accese de snobism, in definitiv zepter este poate cel mai cunoscut nume de mlm.

#111
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Zepter nu e o mega firma renumita in domeniu... e o firma de duzina, cu produse de duzina...
Exact cum Avon si Oriflame au produse de duzina, nimic special si extraordinar de bun.

Toate niste MLM, care vand produse mediocre la preturi supraevaluate... Pe target de needucati vand bine, pentru ca ei percep ca fiind brand daca nu se gaseste in magazinele clasice de retail...

Editat de truet, 12 octombrie 2016 - 23:25.


#112
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.528
  • Înscris: 20.02.2008
Totusi ce dracu face acest aparat si la ce e bun?

#113
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015

 dan78rom, on 12 octombrie 2016 - 23:15, said:

Tu vinzi o rapciuga produsa acum o suta de ani, jerpelita si urita.
O sa o cumpere cineva care are deja sistemul, si are nevoie de ceva piese de schimb.

Dvs ati vazut cum arata setul de la mica distanta sau sunteti o ruda/pretin de lui Chirila Viorel din Galati ? El va pus spuneti aceste neadevaruri despre setul meu ? Pozele nu prezinta intodeuna cit de bine arata un produs. Eu invit pe oricine care doreste sa-l vada cit de bine arata sa vina la mine acasa. Anuntul se gaseste pe olx si ma poate contacta acolo.
Aflati ca setul pe care il am eu este fabricat in intregime in germania, nu cum sunt facute acum, in Italia.  Nemtii au facut rabat de caitate doar la firul transformatorului.

 ioppo, on 13 octombrie 2016 - 08:35, said:

Totusi ce dracu face acest aparat si la ce e bun?

La ce bun este acest set ?. Videaza foarte bine alimentele. Alimentele perisabile pot fi cunsumate si dupa 3 saptamini si sunt la fel de bune , Nu vreau sa intru in detalii. Eu am inceput sa nu mai maninc acasa si de asta il vind.

Editat de vidra41, 13 octombrie 2016 - 09:32.


#114
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.525
  • Înscris: 06.01.2012
Bai nene, ti-a zis deja toata lumea ca ai vandut un produs care nu corespundea sau care nu corespundea in totalitate descrierii.
Cu alte cuvinte e vina ta, nu a cumparatorului.
Rog un moderator sa inchida topicul asta care s-a transformat intr-un balci de prost gust.

Editat de jeffy86able, 13 octombrie 2016 - 09:32.


#115
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015

 truet, on 12 octombrie 2016 - 23:25, said:

Zepter nu e o mega firma renumita in domeniu... e o firma de duzina, cu produse de duzina...
Exact cum Avon si Oriflame au produse de duzina, nimic special si extraordinar de bun.

Toate niste MLM, care vand produse mediocre la preturi supraevaluate... Pe target de needucati vand bine, pentru ca ei percep ca fiind brand daca nu se gaseste in magazinele clasice de retail...

Numiti dvs alte firme mai renumite decit zepter si dati-ne si link-urile lor, va rog . In momentul de fata zepter nu mai este ceea ce a fost dar acum 20 ani aveau cea mai buna marfa! . Au vindut in draci in romania iar marfa o aveai doar dupa ce achitai ultima rata.

#116
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 vidra41, on 13 octombrie 2016 - 09:21, said:

Aflati ca setul pe care il am eu este fabricat in intregime in germania, nu cum sunt facute acum, in Italia.  Nemtii au facut rabat de caitate doar la firul transformatorului.
O da, mitul Made in Germany inca mai rezista la unii... Pana si alea pe care scrie in mod real Made in Germany sunt de fapt Assembled in Germany, ca nu fac decat asamblare, piesele sunt facute in China.
Iti spune om care a avut produse Made in Germany care au fost mai proaste decat alea Made in China... deci conteaza cine proiecteaza si face piesele efectiv, nu cine asambleaza. Ca daca de la proiectare se face rabat si se executa cu rabat... atunci poti sa le asamblezi tu unde vrei cu savanti si tot produs prost va fi.

#117
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015

 jeffy86able, on 13 octombrie 2016 - 09:32, said:

Bai nene, ti-a zis deja toata lumea ca ai vandut un produs care nu corespundea sau care nu corespundea in totalitate descrierii.
Rog un moderator sa inchida topicul asta care s-a transformat intr-un balci de prost gust.

Am rugamintea  sa nu fiu :"BAI NENE" cu dumneavoastra.
Nu mai discut depre acel subiect. Este inchis ! Totusi sunt oameni pe acest care nu se documenteaza si fac afirmatii gratuite.
Pentru coecta informare a publicului larg, acest post ar trebui sa existe. Nu avem nimic de ascuns.
De asta se si intimpla aceste lucruri pentru ca nu se discuta in mediu online si oamenii nu sunt avizati.

 truet, on 13 octombrie 2016 - 09:44, said:

O da, mitul Made in Germany inca mai rezista la unii... Pana si alea pe care scrie in mod real Made in Germany sunt de fapt Assembled in Germany, ca nu fac decat asamblare, piesele sunt facute in China.
Iti spune om care a avut produse Made in Germany care au fost mai proaste decat alea Made in China... deci conteaza cine proiecteaza si face piesele efectiv, nu cine asambleaza. Ca daca de la proiectare se face rabat si se executa cu rabat... atunci poti sa le asamblezi tu unde vrei cu savanti si tot produs prost va fi.

Cred ca lucrurie pe care scrie numai in  lb. gemana si unde firma este germana, le putem da crezare ca sunt facute in germania, nu ?
Tot ce-am cumparat fabricat in germania nu m-a dezamagit spre deosebire de China.

#118
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.892
  • Înscris: 22.03.2009
Deci, pana la urma, iti asumi o parte din vina, sau continui sa sustii ca ai luat teapa din partea cumparatorului?

#119
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015

 M0D3, on 13 octombrie 2016 - 09:58, said:

Deci, pana la urma, iti asumi o parte din vina, sau continui sa sustii ca ai luat teapa din partea cumparatorului?

Am spus ca nu mai discut despre vini. Este un subiect si o rana inchisa.  Punct!
Acest weblink il transmit fiecarui cumparator de-al meu care doreste sa-i trimit ceva cu verificare la livrare. Este foarte, foarte util. Va asigur!

#120
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Mai bine ii trimiti pozele cu produsul originale la rezolutie decenta si descrierea produsului... nu link pe forumuri.
Asta presupunand ca gasesti un cumparator care le are cu netul, ca sunt unii care nici anuntul nu l-au vazut ci au numarul de la un nepot sau ceva care a cautat el si a transmis doar numarul de telefon mai departe Posted Image

Editat de truet, 13 octombrie 2016 - 12:57.


#121
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008
De vreo trei pagini incoace zici ca nu mai discuti si totusi ...

Chiar sint curios sa vad cumparatorul care zice ca renunta la coletul cu verificare dupa ce vede threadul! Eu cred ca dupa ce vad ca porcaiesti degeaba clientul nu as mai cumpara NICI MACAR cu verificare de la tine.

#122
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015

 truet, on 13 octombrie 2016 - 12:56, said:

Mai bine ii trimiti pozele cu produsul originale la rezolutie decenta si descrierea produsului... nu link pe forumuri.
Asta presupunand ca gasesti un cumparator care le are cu netul, ca sunt unii care nici anuntul nu l-au vazut ci au numarul de la un nepot sau ceva care a cautat el si a transmis doar numarul de telefon mai departe Posted Image
Multi nu se uite nici la poze, nici la continutul anuntului. Dar cind le dai un astfel de link si le spui despre ce este vorba, imediat le trezesti interesul sa verifice . Am patit asta cu 3 cumparatori.

 f300, on 13 octombrie 2016 - 13:03, said:

De vreo trei pagini incoace zici ca nu mai discuti si totusi ...
Nu mai discut strict pe acest subiect! Discut pe subiecte coletarele, daca este cazul.

#123
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Asta asa este... pe mine m-a sunat cineva dupa cateva zile dupa ce anuntul nu mai era valabil si era scos de pe site de cateva zile... semn ca cineva ii facuse o lista cu potentiali vazatori si pana I-a dat lista sa se apuce de apelat trecuse o saptamana :D

#124
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015
Pt truet
Fiecare este liber sa faca ce doreste, si mai ales sa gindeasca cum doreste.

Sa va mai spun ceva....
Eu vad o mare neseriozitate din partea unora dintre cumparatori.
Sunt  N situatii cind cumparatorii se razgindesc dar nu ma anunta si ma lasa sa-i astept ore intregi.
Daca am vindut un produs la distanta, a 2 zi, sau cel mult imediat in ziua lucratoare, am si trimis pachetul.
un pachet necesita materiale, timp si migala sa-l faci pentru ca trebuie sa ajunga in siguranta.
Nu trebuie nimeni sa astepte dupa mine.

Editat de vidra41, 13 octombrie 2016 - 13:58.


#125
vidra41

vidra41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.12.2015
Imi cer scuze pentru faptul ca am papat/scris gresit mai multe litere la unele cuvinte.
Acest lucru este din cauza faptului ca am niste probleme de vedere si nu vad foarte bine literele decit atunci cind maresc pagina. Nu fac  asta tot timpul si asta este rezultatul.

#126
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.804
  • Înscris: 13.08.2009
Situatie recenta: acu doua zile am fost contactat pentru a trimite prin posta un produs despre care cumparatorul a precizat foarte clar ca il ia daca n-are defecte. Daca ar fi citit anuntul meu cu atentie ar fi observat faptul ca produsul meu are cateva defecte mentionate care ar fi fost observate si in fotografii. I-am comunicat faptul ca acel produs are defecte, asa cum se poate observa citind anuntul si persoana a renuntat la cumparare. Ceea ce e mai bine din punctul meu de vedere.

In cazul multor anunturi am observat ca nu se citeste continutul mesajului, fiind mai mereu intrebat de pret, caracteristici, stare de functionare, modalitatea de trimitere, toate aceste informatii regasindu-se in continutul anunturilor mele. Se prea poate ca intr-o astfel de situatie o persoana sa comande un produs apoi sa fie nemultumita la deschiderea coletului ceea ce poate duce la situatii neplacute pentru mine si pentru client.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate