Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

RCA pe alt nume

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
micutu_flo

micutu_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.11.2005
Salut , am si eu o dilema.
Mai nou cu noile norme BNR nu mai reusesc sa iau credit pt Logan dar as putea sa iau impreuna cu parintii mei , masina sa fie imnatriculata pe tata si eu sa o folosesc. Acum vine dilema, stiam , sper ca bine, faptul ca polita RCA e valabila doar pentru proprietarul masinii , deci daca eu conduc masina si polita e pe numele tatalui meu, in caz de accident , Doamne fereste, asigurarile nu despagubesc daunele.
Am auzit recent ca vor sa faca aceasta modificare, dar nu stiu .
Si pana ajung la o firma de asigurari , acum sunt in sesiune, mai dureaza vreo 2 saptamani.
Daca stiti ceva in legatura cu acest lucru v-as fi recunoscator.
Mii de multumiri. :peacefingers:

Edited by micutu_flo, 26 January 2006 - 12:35.


#2
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
si la mine era aceeasi treaba!masina lu' tata si eu mergeam cu ea.nu am avut probleme. am avut odata un incident si totul s-a rezolvat, noroc ca masina nea nu a patit nimik, si nu am avut nimik de reparat la ea. asigurerea este de fapt a masinii, indiferent de cel care o conduce, gandeste-te cum ar fi in cazul unei masini a unei firme, care are mai multi soferi.

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
La cartea verde trebuie precizat cine conduce masina, proprietarul si cine mai conduce...

Probabil la casco conteaza cine conduce...

In viitor o sa conteze cine conduce, se acorda reduceri pt soferii fara accidente, si invers, majorari pt soferii periculosi...

#4
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 27.06.2004
La cartea verde nu am idee, in schimb la:

-rca: asiguratul poate sa fie diferit de beneficiar in cazul unul leasing de exemplu. pentru exemplul dat de tine, cand propietarul e tatal tau, si conducatorul auto e altcineva, nu conteaza.
-casco: in contract se poate stipula cine este beneficiarul despagubirilor, si acolo poti sa treci si pe tatal tau, si pe tine, sau cine mai conduce masina.

#5
micutu_flo

micutu_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.11.2005

View PostDokken, on Jan 27 2006, 08:46, said:

La cartea verde nu am idee, in schimb la:

-rca: asiguratul poate sa fie diferit de beneficiar in cazul unul leasing de exemplu. pentru exemplul dat de tine, cand propietarul e tatal tau, si conducatorul auto e altcineva, nu conteaza.
-casco: in contract se poate stipula cine este beneficiarul despagubirilor, si acolo poti sa treci si pe tatal tau, si pe tine, sau cine mai conduce masina.
Va multumesc pentru raspunsuri.
Numai bine :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate