Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

Senzatia de nisip in ochi poate duce la orbire?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 florinbad, on 28 noiembrie 2015 - 13:44, said:

Si eu am avut "nisip" in ochi (lucrez in IT si stau cu ochii beliti in PC cat e ziua de lunga), insa n-am vrut sa divulg "secretul"Posted Image scaparii de nisip.

Am citit un articol despre japonezii care traiesc peste 120 de ani si care au o sanatate beton deoarece beau un pahar de apa imediat dupa trezirea de dimineata si un pahar de apa inainte de a baga cornu' in perna seara.

Asa ca am hotarat sa depasesc recordul si sa traiesc cam 140-150 de ani copiindu-le tabieturile. Si nu mi-a parut rau. Asa am scapat de nisip si de alte chestii. Insa tuica si vinul din productia proprie imi provoaca serioase dubii in ceea ce priveste recordul japonezilor... Mai discutam peste 100 de ani, noi sa fim sanatosiPosted Image !
La o suta de ani sa imi dai un semn pe forum despre cum stai cu vederea .Daca e acoperita sau nu:))) Si inseamna ca apa ti-a prins bine ,deci se pare ca numai la mine nu are efect.:) Asa ca poate daca folosesc vinul si tuica din productie proprie macar odihnesc ochii ca adorm?:) Si inca ceva....japonezii astia-s ceva de speriat,dom'le!:)))).Oricum,ai cam ghicit problema mea,deci bravo IT-istule,poti da la medicina:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate