Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Grila Focus Sat

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,854
  • Înscris: 07.07.2009
Aici vom posta numai schimbările din grilă + teste + frecvențe fără alte discuții. Se vor putea posta și prezentări ale posturilor din grilă sau ale posturilor care intră în grilă.

Attached File  grila all.pdf   2.5MB   124 downloads

#2
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Pe cand Crime & Investigation in grila Focus Sat. Caci cu Discovery Investigation nu ma pot multumi din cauza ca e varianta maghiara (cu reclame si promo-uri in limba maghiara), macar daca ar fi varianta originala ce este prezenta la UPC pe cablu as fi multumit dar asa.

#3
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003

View PostKalman2007, on 18 noiembrie 2015 - 16:32, said:

Aici vom posta numai schimbările din grilă + teste + frecvențe fără alte discuții. Se vor putea posta și prezentări ale posturilor din grilă sau ale posturilor care intră în grilă.

Attachment grila all.pdf

Mulțumesc pentru grilă.
De vreo 2 zile ID a fost înlocuit cu IDX deși pe site-ul Focus Sat nu este anunțat.

#4
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
De doua zile ai observat tu, dar inlocuirea s-a facut de mai demult, pentru ca pe FocusSat se prelua varianta dedicata Ungariei, si cum acolo s-a produs schimbarea, adica ID inlocuit cu ID Xtra, automat si abonatii Focus beneficiaza de acest canal.

#5
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003
Pentru cei care vor să-și tipărească grila Focus Sat Total așa cum arată la 17.02.2016 am atașat două fișiere ordonate diferit.

Attached Files



#6
nickuv

nickuv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 18.01.2016
A disparut si TEST PRIMA TV, nu mai intra la scanare. Oare ce au vrut sa spuna cu introducerea acestuia?

#7
REZA2015

REZA2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.02.2015
Ziua buna..In grila de pe cablu este si Digi 24, va urma curand si in grila Focus ?

#8
nickuv

nickuv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 18.01.2016
Tu chiar ai crede? Si eu as vrea dar nu cred.

#9
REZA2015

REZA2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.02.2015

View Postnickuv, on 22 februarie 2016 - 19:32, said:

Tu chiar ai crede? Si eu as vrea dar nu cred.
De ce nu? Daca si-au facut curaj dupa atatia ani sa bage DIGi24 in grila de cablu, de ce nu ar face-o si pe satelit? Am vazut ca multa lume cere asta, de mult timp...M-am cam saturat de Antena 3, Romania Tv, cu programele si titlurile lor gen "scandalos,tragedie,dovezi anti antena 3,crime, violuri,etc.,etc,etc,etc"....

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,854
  • Înscris: 07.07.2009
Pe cablu sunt obligați de lege, pentru DTH nu se aplică :)

Edited by Kalman2007, 24 February 2016 - 12:51.


#11
nickuv

nickuv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 18.01.2016
Mesaj primit pe facebook de la rcs-rds in data de 12.11.2015
EU: Buna ziua, o intrebare am si eu: de ce nu dati voie si clientilor dth focus sat romaniasa aiba acces la canalul digi 24 la fel cum il au toti pe cablu. Multumesc foarte mult si rog un raspuns.
RCS-RDS:
Aceasta solicitare trebuie indreptata catre focus sat. Nu exista vreun motiv pentru care digi 24 sa nu poata fi preluat. Insa furnizorii dth nu se supun regulilor must carry (adica nu sunt obligati sa preia semnalul unui anume canal) motivpentru care acestia nu sunt obligati sa il introduca in grila asa cum a fost introdus de furnizorii decablu. Prin urmare e o chestiune legata direct de focus sat ro.
Asadar ce parere aveti?

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,854
  • Înscris: 07.07.2009
Adică exact ce am zis. Dacă nu sunt obligați nu îl introduc. Puteți să-l așteptați mult și bine. Evident că RDS a zis că depinde de Focussat, ce era să zică altceva? :lol:

#13
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Eu am mai spus: RCS-RDS au facut o miscare inteligenta cu bagarea Digi24 in must carry. Efectiv concurenta este nevoit sa introduca un canal de stiri pe care reclamele in 90% sunt pentru canalele Digi si serviciile RCS-RDS. Astfel au un canal cu reclamele proprii la concurenta. Sigur ca FocusSat si ceilati provideri DTH nu vor sa introduca acest canal. Dpdv comercial este absolut logic de ce nu vor sa introduca. Sa nu uitam ca UPC si Telekom au avut si procese sa nu intra Digi24 in must carry, si acest canal este plasat pe pozitii joase pentru o audienta cat mai mica ...

#14
REZA2015

REZA2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.02.2015
Buna dimineata. ! De azi canalul HBO Comedy devine HBO 3, si este introdus in grila si canalul HBO 2...Pe langa clasicul HBO...

#15
REZA2015

REZA2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.02.2015
In sfarsit HBO 3 romania, cu subtitrarea de rigoare, in romanaPosted Image ..

#16
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003

View PostREZA2015, on 26 martie 2016 - 21:20, said:

In sfarsit HBO 3 romania, cu subtitrarea de rigoare, in romanaPosted Image ..
De ieri a dispărut HBO3...

#17
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Merge fara nicio problema.

Retrag: nu merge bine, am semnal slab de pe TP ...

#18
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003

View PostMrMxyzptlk, on 28 martie 2016 - 14:56, said:

... nu merge bine, am semnal slab de pe TP ...
La mine, semnalul este 92% si 84% - niciodata nu a fost rau in peste 2 ani de la instalare.
Cei de la Focus mi-au raspuns ca trebuie sa verific frecventa 12687 27500 H.
Problema este ca nu stiu sa fac asta. (Receiverul meu: CO3600)

Edit după 15 min.:
M-au sunat cei de la Focus si a trebuit sa resetez receiverul (Meniu/setare sistem/resetare receptor).
Acum HBO3 a aparut. (Obs. În dreptul lui, semnalul este 84% si 23% - diferit de valorile de mai sus.)

Edited by dmarcel, 28 March 2016 - 15:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate