Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 

Parola Yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iddqdd

iddqdd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.05.2005
Acuma aproximativ 2 luni mi s-a blocat Yahoo Messenger-ul. Se conecta dar in momentul in care scriam ceva la cineva se deconecta. Nu intelegeam ce se intampla; am sunat mai multi prieteni dar nimeni nu isi dadea seama. Intr-un final am sters 2 useri din lista si a mers. Problema era datorita faptului ca atinsesem numarul de 300 de contacte in messenger. OK - Una din solutiile date de prietenii mei in acel moment a fost sa schimb parola si am schimbat-o in acel moment, lasand-o la "save". Acuma 2 zile am intrat cu un alt cont si cand am vrut sa revin nu mi-am reamintit parola schimbata cu 2 luni inainte. Sper ca s-a inteles ceva din ceea ce am povestit. Acesta e mailul meu principal (multe mailuri, contacte, adrese etc) si nu mai stiu parola si nici datele completate initial fiind destul de vechi si sunt destul de disperat. Exista vreo posibilitate sa imi recapat parola? Este cumva salvata in vreun registru la mine pe comp? Multumesc

#2
Costty

Costty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.01.2006
Daca "nu-ti mai amintesti parola", fa un sniffing, apoi decripteaza ce ai "pescuit" cu Lc5.
Succes.

Nu incerca cu bruteforce pt k n- sa mearga. :)

Acum puteti sa inchideti acest thread. Multumesc.

Edited by Costty, 23 January 2006 - 03:10.


#3
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
daca ai completat corect datele din profilul de la yahoo, apasa pe forgot password, daca nu... poti sa-ti faci un cont nou.

Edited by zuppy, 23 January 2006 - 03:17.


#4
iddqdd

iddqdd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.05.2005
Costty daca poti fii mai explicit plz.
Nu sunt chiar cunoscator ...daca poti sa imi spui cum fac sniffing si de unde iau lc5. thx

#5
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
se referea ca sa inregistrezi pachetele catre servererul yahoo dupa care sa vezi ce ai trimis (e ceva mai complicat de facut).

oricum solutia nu se aplica in cazul tau, pentru ca nu mai ai parola memorata in yahoo messenger si deci nu mai ai ce sa trimiti.

daca o ai memorata in browser, poti sa folosesti asterwin ca sa vezi ce se ascunde in spatele la *******

#6
iddqdd

iddqdd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.05.2005
Daca o mai aveam memorata in browser stiu ca sunt mai multe programe carearata ce e in spatele **** si cred ca si puteam sa o schimb. Daca mai stie cineva ceva.....

#7
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
cred ca exista cel putin 5,6 topicuri pe aceeasi tema. Ti s-a spus clar, daca nu iti aduci aminte detalii sa resetezi parola, din pacate poti sa-ti iei adio de la cont.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate