Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Achizitii auto licitatii - aplicare regim special

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,501
  • Înscris: 18.06.2007
Sunt în căutarea unei mașini de familie. După ce am verificat mai multe automobile disponibile pe olx și autovit și m-am convins de moralitatea vânzătorilor (un exemplu este prezentarea unei cărți de service perfect întocmită cu 189.000 de km iar în realitate Porsche românia mi-a comunicat 480.000 acum 3 luni), am ales să nu mă mai mint singur și să caut să achiziționez mașina de pe site-urile de licitații. în acest sens vă rog să-mi spuneți dacă aveți cunoștințe de firme care fac astfel de intermedieri sau dacă cunoașteți site-uri/dealeri care aplică regim special cu privire la tva (TVA pe diferența între prețul de achiziție și prețul de vânzare - conform directivei XXX a comisiei europene).

Vă mulțumesc

#2
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
Mai ieftin decat samarii nu o sa iesi niciodata, ei nu declara tva-ul la majoritatea masinilor vandute. Daca vrei masina cu 180k km, mai cauta pe la ei,100% gasesti. Mai era cineva pe forum care se ocupa cu dezvaluirea km reali la masinile cumparate de pe australe.fr (tot site de licitatii), din cand in cand mai apareau si masini cu 15-160k km,dar majorittatea aveau in jur de 180-200k km.

Edited by ionutMembruAnonimut, 20 August 2015 - 09:49.


#3
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,501
  • Înscris: 18.06.2007
Exista o directiva a u.e. Prin care ca persoana fizica platesti tva pe diferenta intre pretul de cumparare si cel de vânzare al intermediarului. Masinile disponibile bag de seama ca sunt date enorm inapoi si de asta am zis ca parca mai bine o cumpăr de acolo indiferent cum ies. Adica am nevoie de un samsar care pentru un comision sa fie disponibil sa-mi cumpere o masina

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate