Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 

Orange România nu are chef să ofere net fix nelimitat ca și Vodafone, cu acces la 4g și ip fix

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#127
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
:-))) hai ca ai fost simpatic :)
Nu sunt alții cu semnal mai bun în
zona lui vio, spre ghinionul lui.

#128
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,854
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am nelimitat, chiar mai ieftin decât la Vodafone. Nu e vorba de mine aici.

#129
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006

 ab06deg, on 28 iulie 2015 - 21:47, said:

:-))) hai ca ai fost simpatic Posted Image
Nu sunt alții cu semnal mai bun în
zona lui vio, spre ghinionul lui.
Ba parca chiar el zicea ca Vodafone au semnal la el in zona, se plangea ca nu prinde 4G, nici de la Orange si nici de la VDF, dar, VDF au semnal acceptabil in zona.

Si stai linistit ca oricum nu pleaca el de la Orange, chiar daca Orange ar avea doar semnal 2G GSM si VDF si Telekom ar avea maxim 3G + 4G tot pe Orange ar ramane vio. ;)

#130
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 22.01.2004
e chestie de principiu. nu intelegeti voi.

#131
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,854
  • Înscris: 13.07.2010

 catalinman, on 29 iulie 2015 - 07:58, said:

Ba parca chiar el zicea ca Vodafone au semnal la el in zona, se plangea ca nu prinde 4G, nici de la Orange si nici de la VDF, dar, VDF au semnal acceptabil in zona.

Si stai linistit ca oricum nu pleaca el de la Orange, chiar daca Orange ar avea doar semnal 2G GSM si VDF si Telekom ar avea maxim 3G + 4G tot pe Orange ar ramane vio. Posted Image

Cătălin, aștept să faceți voi 4g la mine și mă mut atunci!Posted Image

#132
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Bănuiesc că te-ai referit la 4G nelimitat, nu...?Posted Image

P.S. Apropo, ce faci cu 4G-u', de ce e așa „esențial”...?Posted Image  Mă rog, exceptând faptul că „tehnologie nouă”, bla, bla, bla...

#133
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,854
  • Înscris: 13.07.2010
Când o să am,  viteza o să fie  mai mare de vreo 4-5 ori decât e acum. Mă refer acasă, nu pe telefon.

Edited by vio73, 29 July 2015 - 17:33.


#134
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 vio73, on 29 iulie 2015 - 07:36, said:

Eu am nelimitat, chiar mai ieftin decât la Vodafone. Nu e vorba de mine aici.
Nu e vorba de tine pe naiba..daca ti-ar pune o antena in mijlocul curtii le-ai pune flori pe balcon celor de la Orange...

 vio73, on 29 iulie 2015 - 11:33, said:


Cătălin, aștept să faceți voi 4g la mine și mă mut atunci!Posted Image
Pai "4G" cu vitezele prinse de tine are si acum Digi in multe zone...

Edited by bethlen, 29 July 2015 - 19:16.


#135
danut300

danut300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 28.03.2015
Pai si diferenta de tarife e mare intre ei plus ca si orange are vopsita harta aia de acoperire aiurea.

#136
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Cea mai mare problema din punctul meu de vedere ramane pretul cerut pentru traficul de internet. Imens. Fiind lider de piata insa, profita. Si nici marketingul nu e slab, dimpotriva.

#137
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,202
  • Înscris: 10.07.2013

 bethlen, on 29 iulie 2015 - 19:33, said:

Cea mai mare problema din punctul meu de vedere ramane pretul cerut pentru traficul de internet. Imens. Fiind lider de piata insa, profita. Si nici marketingul nu e slab, dimpotriva.

Pai si ce, trebuie sa stai toata viata la Orange?
Portare la Digi in trei zile.......Posted Image
Eu am un an de cand am portat trei abonamente la Digi......

Edited by xmanyacs77, 29 July 2015 - 19:41.


#138
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu am certitudinea la Digi ca primesc si pot efectua un apel oricand.

#139
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

 xmanyacs77, on 29 iulie 2015 - 19:35, said:



Pai si ce trebuie sa stai toata viata la Orange?
Portare la Digi in trei zile.......
Mai bine, nu.
Am nevoie de semnal, de acoperire, indiferent de locație.
Legat de preturile practicate de Orange, dacă știi să negociezi sau te limitezi la PrePay vb. de o alegere ok, cu mult mai ok decât Digi Mobil.
Pentru două - trei beri la PET, cel mult, nu are rost să mă complic cu Digi Mobil.


#140
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 bethlen, on 29 iulie 2015 - 19:36, said:

Nu am certitudinea la Digi ca primesc si pot efectua un apel oricand.

Eu mă chinui deseori să iau legătura cu un prieten din orange, am fost nevoit să incerc și de 3-4 ori apelarea, îmi intra căsuța vocală. Am testat și la fața locului, cu semnal 4G 2/4 eu îl apelam și intra voicemail, nu îi făcea fallback pe 3G/2G pentru a primi apelul. O fi din cauză că sunt la Digi?

Mai ușor cu aroganțele de abonați la servicii premium...

#141
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@w21, ca si cum cazul prietenului tau, adica un singur caz luat izolat, ar fi relevant pentru reteaua Orange. Surpriza, nu e.
Faptul ca nu ii face fallback e mai degraba o problema a aparatului, nu a retelei. Nu are Orange nici o vina.
In ceea ce priveste Orange nu e vorba de abonamente premium la servicii premium cu arogantele de rigoare, ci pur si simplu de servicii pe care stii ca poti conta practic oricand si oriunde (daca nu esti un pustnic avand domiciliul in nu stiu ce zona total izolata), de calitate si cu suport pe masura.
Digi o avea el destule puncte forte insa clar nu poti conta pe el pentru o functionare fara probleme, de calitate si neintrerupta. La Orange da.

Edited by biogood, 30 July 2015 - 16:51.


#142
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru mine este, pentru voi nici nu trebuie să fie relevantă, fiecare cu ale lui! Eu nu incerc să conving pe nimeni de nimic, doar remarc aerele exagerate de abonați premium.

Se mai adaugă și experiența mea de abonat orange atâția ani la rând, experienta digi din 04.2014 incoace de când am portat numărul principal, satisfacția ulterioară portării. "Pe Orange poți conta, pe Digi nu" sunt aroganțe involuntare. Pentru mine ar fi un downgrade in momentul ăsta, să revin pe orange, ținând cont de aria unde folosesc telefonul (includ călătorii) și calitatea serviciilor din București (orange vs digi).

Ca o completare, problema descrisă mai sus apare doar in anumite locuri, sunt zone unde apelurile intra in 100% din situații deși e pe 4g, deci e ceva la acel site care îl deservește acasă. Sigur, pentru tine rămâne că e vina aparatului lui (iPhone 5S). Măcar poate conta că ii vin mesaje de la voicemail cu toate apelurile pierdute, corect...

Edited by MembruAnonim, 30 July 2015 - 17:17.


#143
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 MembruAnonim, on 30 iulie 2015 - 17:12, said:

"Pe Orange poți conta, pe Digi nu" sunt aroganțe involuntare.
Pentru unii sunt arogante, pentru mine e experienta utilizarii in paralel a celor doi.

 MembruAnonim, on 30 iulie 2015 - 17:12, said:

Sigur, pentru tine rămâne că e vina aparatului lui (iPhone 5S). Măcar poate conta că ii vin mesaje de la voicemail cu toate apelurile pierdute, corect...
Pentur mine nu ramane nimic intrucat nu pot trage concluzii pe baza unor relatari punctuale si partinice intr-un sens sau in altul. Amuzanta este insa  insinuarea ta ca 5S-ul e asa de bun incat ar fi imposibil sa aiba probleme tehnice.

#144
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 08.03.2011

 bethlen, on 29 iulie 2015 - 19:36, said:

Nu am certitudinea la Digi ca primesc si pot efectua un apel oricand.

Folosesc SIM-uri de la toti operatorii, sa vezi ce dragut e la Orange sau Vodafone cind ai telefonul in fata, ai semnal full si primesti SMS ca ai fost sunat de numarul 07xxxxxxxx si tu nu ai primit nici un apel

Edited by Modemuri3G, 30 July 2015 - 17:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate