Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Note 5 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1696 replies to this topic

#1657
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Tot li-ion are si note 5

#1658
Adytza1980

Adytza1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.10.2015
Este adevărat ca nu am văzut una originala in interior dar și gsmarena scrie li-polimer și alte site-uri și Aida 64 tot asta zice.

Sa fie o greșeală intenționată sau cum?

#1659
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Salutare, posesor nou de N5.
Am versiunea S de korea si sunt pe telekom. Telefonul e personalizat in reteaua band LTE. Mi.a recunoscut cartela din prima doar ca afiseaza cosmote nu telekom. Problema e ca am si un meniu personalizat de roaming, stiu ca poate parea prosteasca intrebarea dar e posibil sa creada telefonul ca e in roaming si de asta afiseaza cosmote?

#1660
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
eu am avut N5, dar legat de problema ta, am avut un Note 2 de china. telefonul credea ca e in roaming, dar SIMul stia ca nu. chiar daca afisa retea roaming, nu conta. nu afecat cu nimic. daca merge 4g..aia e

#1661
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postwrc2007, on 20 iulie 2017 - 08:48, said:

eu am avut N5, dar legat de problema ta, am avut un Note 2 de china. telefonul credea ca e in roaming, dar SIMul stia ca nu. chiar daca afisa retea roaming, nu conta. nu afecat cu nimic. daca merge 4g..aia e
Multumesc pt raspuns, m.am linistit :)

#1662
Adytza1980

Adytza1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.10.2015
@ab06deg - intr-adevar, desi pe toate site-urile de specialitate sau aplicatii instalate (gen: phone info, Aida64) scrie ca bateria este LI-PO, pe bateria originala a telefonului scrie LI-ION

O intrebare: Am un Note 5 varianta N920A de la AT&T si il folosesc pe Vodafone. Pentru a primi update-ul OTA la Nougat trebuie sa am in telefon cartela AT&T ?

#1663
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Nu te mai lua după toate site-urile de specialitate, uita-te pe al producătorului și atât. Simplu și eficient :)

#1664
carmisa

carmisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.03.2010
Salut,

Am un Note 5 de 6 luni si nu mai merge butonul "home".
A renuntat sa mai mearga dupa ultimul update.
Am facut factory reset , a mers de trei ori si apoi dupa actualizari iar nu merge.
Banuiesc ca e un bug ceva.
Uneori butonul power nu raspunde iar dupa restart dat cu simularea decuplarii bateriei merge. Deci e ceva software, butoanele fizic se pare ca nu au nimic.
Are cineva idee cum se poare rezolva?
Nu vreau sa-l desfac inca.

#1665
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
Este posibil sa incarce diferit (viteza de incarcare) cu incarcatoare si cabluri diferite?
O chestie interesanta am observat : in masina am o priza de bricheta energizer pe care o folosesc de vreo 2 ani.  Azi am citit pe ea ca incarca 1A cand este conectat un singur telefon sau 2x500mA.
Intotdeauna incarca repede S5 ul, dar de cateva zile incarca incet, 25% intr-o ora, desi inainte era full in 1h30'.
Incarca " mai incet" chiar si pe incarcatoarele de 2A. Asta de cand am cumparat un power bank cu care mi se pare ca incarca mai repede ca deobicei cand era in stare buna bateria. Power bank ul "scoate" 2.1A pe una don mufele USB.
Oare mi-a dat peste cap telefonul acel power bank?  O fi de la cabluri? Sau poate fi de la mufa telefonului, care se poate strica?

#1666
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Am vazut azi Note 8...frumos dar nu inteleg moda cu ecranele astea inguste si alungite...per total telefonul e mai mare.
Intr-adevar si diagonala e mai mare la 6.3 inch dar parca e ciudat acel 18:9

#1667
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postionut_blue, on 16 noiembrie 2017 - 12:32, said:

Am vazut azi Note 8...frumos dar nu inteleg moda cu ecranele astea inguste si alungite...per total telefonul e mai mare.
Intr-adevar si diagonala e mai mare la 6.3 inch dar parca e ciudat acel 18:9
Nu e o moda, e o utilitate. Rostul acestei alungiri si ingustari a ecranului e manevrabilitatea. Poti manevra cu o mana acest tip de ecram, fata de cele mai late care nu prea merge. Treaba e demonstrata, poti vedea studii pe youtube chiar.

Edited by cuculea, 18 November 2017 - 10:09.


#1668
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Mda...cat de curand te poti si bate cu ele oe strada.Pe principiul "hai sa le facem inguste sa le tinem cu o mana dar sa si aiba peste 6 inch" o sa ajungem sa le purtam ca pe sabii in teaca.Sau ne scoatem unii la altii ochii cu ele prin metrou.Pe de alta parte e bine ca au lasat bateria mica :)))
De exemplu Note 5 nu il pot purta in pantaloni de trening.Am incercat si l-am tavalit pe jos imediat.Prea mare pt buzunare.De N8 ce sa mai zic?
Oricum...discutia aici e despre Note 5.Voiam doar sa zic ca nu imi place directia si cred ca sar peste urmatorul model.Partea proasta e ca m-am invatat cu s pen-ul si nu am ce altceva sa aleg



#1669
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
asta e parerea ta...eu am avut note 5 si note 8 merita. vei descoperi altceva

asa...nici de la nokia 3310 nu credeai ca ajungi la N5...nu??

#1670
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Zvonuri de Oreo pe Note 5
https://www.phoneare...0-Oreo_id100102

#1671
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013
Exista problema cu unele terminale pe partea de internet mobil.am avut aceeasi problema cu un s7..din U.K. functiona dar la un momebt dat primesc sms ca am terminat mb alocati pentru roaming..eu avand internet si national..si solutia a fost schimbare rom

#1672
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Aseara al meu si-a facut un update de cateva sute mb.

#1673
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postionut_blue, on 25 decembrie 2017 - 10:08, said:

Aseara al meu si-a facut un update de cateva sute mb.
Ce versiune de Android ai si ce data pt nivelul de securitate?

#1674
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
7.0
1dec 2017

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate