Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

ajutor, nevasta s-a pocait

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#127
7zeci

7zeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.02.2014

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 10:04, said:

Va salut. Am o mare problema in familie si anume ca nevasta-mea s-a pocait intr-un hal nehal. Totul a inceput prin ianuarie cand s-a dus cu o prietena tot asa deja ticnita la mormantul lui Arsenie Boca. Acum pot sa spun ca e jale, nu lipseste de la biserica, umbla pe la diverse manastiri cam pe la o saptaman-doua, nu mai poarta blugi ci numai fuste din alea lungi, in fiecare seara da cu tamaie si stropeste cu agheasma, face metanii si zice rugaciuni... Nu mai zic de viata sexuala, ca lipseste cu desavarsire! Inainte totul era extraordinar, acum s-a dus totul de rapa. Nu mai zic ca a inceput sa ii bage tampenii in cap si copilului ca vrea sa il faca popa... Mai am putin si inebunesc, am zis ca trece, numai zic ca tot postul mare nu mi s-a permis sa dau drumul la muzica in casa, am ajuns sa beau si pe furis ca cica alcoolul e de la drac... Seara cand vin obosit sa aprind si eu televizorul nu pot ca se uita ea pe trinitas... Parca i-au luat popii mintile! Ce pot sa fac in situatia asta? Precizez ca eu nu sunt deloc bisericesc, avem un baiat de 14, inca o iubesc si nici macar nu am ridicat tonul vreodata la ea.   Precizez ca e farmacista si poate de la stres... Sa fie si asta?

dute si tu cu ea si pastreaza-te "normal" asa cum te consideri, fii prezent fizic dar nu te implica in activitatile grupului din care face parte.


#128
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândutã nu se schimbã!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004

View Postredbotos, on 14 aprilie 2015 - 15:36, said:

cum ma nu te duci la biserica?
da ce are biserica ?
te temi de biserica?
ai ceva impotriva bisericii?
pai si de ce ai mai sunat?
meri ma la el , ca nu mananca popa oameni , sau tie frica de responsabilitati.
ma eu cred ca tu esti buba aici.
daca esti barbat si ai responsabilite in familie , accepta si meri cu ea cat mai repede la popa.
nu numai ea e de vina , ci si tu dupa cate vad.


Problema e comportamentul habotnic.

View Postdjpadrecito, on 14 aprilie 2015 - 17:12, said:

da, dc?

Nu prea pari.
A fi teolog este ceva deosebit, si nu cred ca e cazul tau.
De cand scoate Caracalul teologi?

View Postyan27, on 14 aprilie 2015 - 16:47, said:

Maestre, tu ai o problema pe care o poti rezolva in familie..cum naiba sa ceri un sfat din exterior cand nimeni nu cunoaste situatia reala.Doar tu  si cu sotia puteti rezolva aceasta problema.Esti om insurat ce dracu.. pe aici se perinda pustani de 18-20 ani.Vorbeste cu sotia ta, vezi ce si cum sta treaba si lasa forumu'.

E disperat omu', e normal sa-si spuna pasurile!
Mai primeste un sfat, ceva...

#129
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Posthoneybee, on 14 aprilie 2015 - 16:20, said:


Multumesc, nashule, ca ne-ai unit ! Posted Image  
Ascended, unde mergem ? la pescuit, la teatru sau la slujba de seara ? Posted Image
Mergeți unde vreți voi fiilor și fiicelor!Eu v-aș trimite în cluburi din alea selecte cum numai pe  saitul ăla vedeam.Cum naiba îi zice?Parcă avea un nume de rozătoare în denumire.Dihor,șoarece,hârciogPosted Image ?Băi frate ce lipsus am.

#130
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Prefa-te interesat de religie (zici ca ea, te faci ca ții post, te faci ca te rogi) o luna-doua cât sa înceapã sa capete încredere în tine.
Astfel,poate te va lua în locurile unde merge și îți va face cunoștințã cu persoanele cu care interacționeazã.

Mãcar afli unde merge și cine ii baga cãcaturi în cap.Este un punct de plecare.Știi de unde începi "lupta". Fiind suficient de isteț, nu ar fi exclus sa afli și motivele pentru care a devenit receptiva la mizeriile religioase.

Edited by mihai!, 14 April 2015 - 19:07.


#131
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,553
  • Înscris: 21.04.2014

View Postascended, on 14 aprilie 2015 - 17:55, said:

Mergeți unde vreți voi fiilor și fiicelor!Eu v-aș trimite în cluburi din alea selecte cum numai pe  saitul ăla vedeam.Cum naiba îi zice?Parcă avea un nume de rozătoare în denumire.Dihor,șoarece,hârciogPosted Image ?Băi frate ce lipsus am.

Multam fain pentru biletul de voie, da' eu cu nashu' GHEGHE1 nu ma duc nicaieri ! Ar fi in stare sa-si ceara dreptul seniorial, la cit e de evlavios... Posted Image Posted Image Posted Image    
Mai bine hai sa mergem impreuna pe crestinortodox, sa aflam si cealalta parte a istoriei ! Posted Image

#132
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

View Postmihai!, on 14 aprilie 2015 - 19:02, said:

Prefa-te interesat de religie (zici ca ea, te faci ca ții post, te faci ca te rogi) o luna-doua cât sa înceapă sa capete încredere în tine.
Astfel,poate te va lua în locurile unde merge și îți va face cunoștință cu persoanele cu care interacționează.

Măcar afli unde merge și cine ii baga căcaturi în cap.Este un punct de plecare.Știi de unde începi "lupta". Fiind suficient de isteț, nu ar fi exclus sa afli și motivele pentru care a devenit receptiva la mizeriile religioase.
ma tu nu auzi ca el nu vrea sa calce in biserica?
si nu vrea sa posteasca?
si no zis el ca   "Stam la bloc si nu avem timp de altceva, daca eram la casa mai ziceam... Am sunat un popa si a zis sa mergem amandoi la biserica... Pai dracul se duce ca eu nu ma duc..  

e un papa lapte si nevastasa a iesit de sub criteriile lui de casnicie ( de sex oral nici sa nu mai vorbim) si acuma e bulversat saracul

#133
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Fratilor a iesit destul de urat... Dupa cum am zis cum am iesit de la munca obosit dupa 24 de ore m-am dus direct la un bar, m-am ametit bine ( doar asa am putut sa cred ca imi dau drumu la vorba) si am ajuns acasa. Ea ghici ce facea, citea o carte de un barbos, cleopa sau nu stiu ce... Ei bine, am inceput sa ii spun toate dupa suflet ce ma deranjeaza, ca nu vrea la pat, ca ma deranjeaza tamaia si slujbele, totul.. Si a inceput iar ca sunt dracu ca ea nu poate sa traiasca cu un drac in casa ( asa a zis) mai ales ca m-a vazut si mai pilit. I-am zis si eu sa se duca in vulva masii cu popii ei cu tot ca nu mai suport si i=-am zis de biserica si alte alea... Cert e ca a inceput sa planga si a plecat ( nu stiu unde, banuiesc ca la masa) si nu s-a mai intors . De la 19 o tot astept sa se intoarca si vad ca nu mai vine. Si nici nu mi-a pus sa manananc. In fine... m-a pus pe ganduri discutia si imi cam pare rau mai ales ca am facut o sa planga. As vrea sa o sun sa ii cer iertare si sa ii zic ca ma las de alcool si ma duc cu ea la biserica dar parca nu ma lasa orgoliul... Bine ca nu e baiatul acasa ca altfel nu mi o iertam.. Nu vreau sa asiste la astfel de grozavii...

#134
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
No, amu' is si mai sigura ca ii trolleala.

#135
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,365
  • Înscris: 13.01.2011
Troll-eală sau nu...

Luna cu soarele nu se întîlnesc.

Te adaptezi sau pleci în lume, ca să nu faci o nefăcută.

#136
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
am zis eu ca e de vina dumnealui.
asa-i ca alcoolul e de vina?
recunoaste , ce porcarii mai faci de sa schimbat saraca femeie?
si voi astia de ii plangeati de mila , mereti amu de-l mangaiat pe crestet ca plange , eventual un pupic.
nu todeauna victima e victima , e ca la tigani cre se dau raniti su striga dupa ajutor cand sunt prinsi la furat.
omule trezeste-te , dute la biserica ca nu mori , cauta linistea sufleteasaca , si iubeste-ti nevasta ca nimic nu face rau.
numai ca o ajuns la capatul rabdarilor.
ma si intreb daca e chiar reala problema si nu e doar un nebun care se amuza pe seama noastra.
nici ca nu pot sa cred ca exista asa ceva .

#137
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
o rezolva el daca vrea, daca nu sta-n alcool si i se rupe firu intr-o zi, sunt si au fost destui ca el.

#138
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcorinadaniela, on 14 aprilie 2015 - 14:08, said:

sub hipnoza i-ar putea fi eliminate din cap ideile cu care a fost indoctrinata dpdv religios...
Ce afoana poti fi !!! Nu poti scoate din cap ceva, ca dintr-o sacosa.

Ea e dusa si ratacita... asa va ramane. Noobaka n-a actionat cand trebuia, pare cam fleoscait, dar totodata sifonar. Va face si el cum face majoritatea, isi va gasi o iubita/confesor/de fapt partenerul real de viata, motivandu-si siesi ca face asta pentru a ramane cu copilul. Dansa va face de acum inainte numai sex ritualic, daca va mai face, altfel a pus cep la butoiul cu miere, deci canci monstrului din nadragi, nu-i mai vede rostul, doar si-a indeplinit menirea vietii ei de a face un copil, asa cred femelele simple ca la tara.

Duhul n-o va cuprinde, ci doar gargaunii din cap. Totusi este trist in lume... oh, oh.

Edited by Quantum, 15 April 2015 - 07:08.


#139
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Mai ramane doar speranta ca e imaginar cazul  , poate asa .Cine stie ...

#140
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Trolleala adica facut misto? Sunt ditamai omul ce naiba nu imi aminte de prostii. Dar credeti ce vreti stiu ca e cam aiiurea povestea. Pana la urma am sunat-o, i-am cerut iertare, i-am zis ca nu mai beau si ca vreau sa mergem la biserica, sambata duminica...  Nu poate fi chiar asa rau si asta poate pt ca nu vreau sa o pierd. Bine, oi mai bea o bere ( dar clar nu mai mult si nu in fata ei) in rest incep sa ascult ce zice... Mi se pare mult mai atragatoare de cand poarta fuste si nu isi mai da cu ruj dar in fine... Si cu ideea mea de a-l duce pe baiat la prostituate nu stiu ce sa zic poate are dreptate si nevasta... Daca el vrea sa faca popa? In concluzie vreau sa multumesc tuturor pt sfaturi si sper sa ne mai auzim ( nu stiu daca mai intru aici pe forum). Mi-a parut bine!

#141
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Rog un moderator sa schimbe titlul topicului in "Ajutor! Nevasta s-a porcăit."

#142
GHEGHE1

GHEGHE1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.06.2012

View Posthoneybee, on 14 aprilie 2015 - 19:40, said:


Multam fain pentru biletul de voie, da' eu cu nashu' GHEGHE1 nu ma duc nicaieri ! Posted Image Posted Image Posted Image
Posted Image

Multa consideratie stimate coleg de forum.
Am gasit ceva de citit, poate citeste si domnul initiator de topic, problema o are si un alt domn, link fara a face reclama :)
http://edituramatees...-la-moarte-iii/

#143
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
ma , nu iubire de aia ci iubire adevarata
am cam avut dreptate in legatura cu nenea si poate o sa mearga pe drumul cel bun.
dar presimnt ca o sa mai avem o postare de la el ceva mai incolo , asa ca ramaine in lista de urmariri si astept.
pana la urma ceea ce a facut femeia aia , a dat roade.
si uite concluzia mea:
el, barbat care are rutina zilnica , militar , cica pompier, dupa stresul de la servici si anturajul , il fac sa bea o bere, doua, cateodata 10 etc.
ea, farmacista, obisnuita cu curatenia fizica si psihica , sa saturat de badaran si vrea o schimbare sau isi da seama ca viata care a trait-o pana acuma nu e cum trebuie.
asa ca o ia pe calea cea mai sigura de a purta o viata abotnica pentru ca barbatasu sa nu poata sa ii reproseze prea multe ca doar na se roaga la Dumnezeu.
incepe postul mare , motiv intemeiat sa faca pe excentrica.
dar pe buna dreptate , sa saturat de alcool si vrea sa-l schimbe in bine prin post si rugaciune si uite ca a si reusit (cred)
astept si alte variante

#144
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,318
  • Înscris: 12.07.2010
Trolleala de calitate. Asa da! Poti face un almanah cu cate sfaturi cretine ai primit pe-aici de la indivizi care te-au luat in serios. Jos palaria!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate