Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 

furt din autoturism parcat in fata blocului

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,923
  • Înscris: 30.10.2003

 castoras, on 05 ianuarie 2015 - 13:11, said:

Multumesc pentru ironiile de oe pagina. Sa va zic de ce n-am timp: pentru ca muncesc si cate 10-12 ore pe zi, si abia mai imi vad familia.
Plus ca daca merg sa zic ca s-a furat o emblema, politia in general nici nu vrea sa deschida dosar.

Am timp sa scriu pe forum: ia calculati cat imi ia sa imi iau masina, drumul la politie, asteptarea, fata de 2 min cat mi-a luat sa intreb pe forum.

Dar na, se pare ca daca nu ma puteti ajuta puteti macar sa-mi dati in cap. Nu stiu cati dintre voi beneficiaza de un program de viata ca al meu, probabil nimeni!

Problema ta este de time management. Daca nu ti se pare important, nu-ti faci timp. Pana la urma daca vecinii au facut o plangere, poate se indura politistii sa faca un flagrant si atunci nu e musai sa te duci si tu la politie sa prinda autorul furturilor. Dar daca vrei emblema inapoi (in caz ca-l prinde pe hot) e musai sa faci plangerea.

#20
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu cred ca au si o problema de teamwork, si un pic de leadership. Adica nu s-a gasit unul care sa-si sacrifice 30 de min in numele comunitatii lor ocupate...

propun un teambuilding in care sa se axeze mai mult pe aceste probleme.

#21
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Generatia care schimba lumea cu un "like" si o petitie online nu are varsta.
Ai incercat pe pagina de FB a celei mai apropiate sectii?

#22
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,370
  • Înscris: 24.05.2010

 Serafim606, on 05 ianuarie 2015 - 12:46, said:

Eu cred ca poti rapi o ora din timpul tau pretios si sa mergi sa depui o plangere.

Se gaseste timp, trebuie doar sa vrei. Sau sa nu fii lenes.

O ora? in 15 minute e gata

#23
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

 MooF2010, on 05 ianuarie 2015 - 19:25, said:

O ora? in 15 minute e gata
Tu vrei sa bage in seama plangerea sau nu ? Machiatul e 45 de minute.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 MooF2010, on 05 ianuarie 2015 - 19:25, said:

O ora? in 15 minute e gata

Ha ha , 15 minute? Esti sigur? La mine a durat vreo 4 ore...si rezultatul inca il mai astept...de vreo 8 ani.

...aaa si inca ceva. Aveam Casco si doream sa-mi pun geamul lateral spart pe banii asiguratorului. Asa ca l-am rugat pe politist sa-mi dea ce se da sa arat asiguratorului. Da, mergeti ca va trimit prin posta. Am plecat , am asteptat vreo saptamana si nu venea nimic, prin posta. Asa ca am mers iar la poiltistul ala , mincinos. "Eu am trimis, asteptati, poate intarzie posta" . Cat era sa stau fara geam...m-am dus si l-am montat in aceasi zi, pe banii mei. Nici pana azi nu a ajuns hartia aia.

Edited by MembruAnonim, 05 January 2015 - 20:17.


#25
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Cand se sesizeaza un furt se cheama politia la telefon 112 si se sta cu ei pana se termina cercetarea de la fata locului (masuratori si poze). Te pun sa faci o plangere/reclamatie pe loc ,sa estimezi paguba si sa semnezi plangerea/reclamatia !  

Mai multe plangeri =  zona va deveni mai sigura (posibilitate prindere hoti , posibilitate instalare camere video sau patrulari mai dese) . Politiei nu-i convine sa aiba multe cazuri nerezolvate.

Online nu puteti trimite decat cereri pentru instalarea unor camere video sau cereri pentru patrulari mai dese. Insa, daca exista 2-3 reclamatii de furturi in zona(desi, in realitate sunt zeci/sute de furturi nereclamate) .....probabil nu se vor lua masuri deoarece `pe hartie` este o zona sigura.

Edited by polizei, 05 January 2015 - 20:26.


#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Da, si-ti mai si manjesc interiorul cu negreala din aia.

Eu nu am sunat la 112, ca m-am gandit ca nu-i urgenta. Am cautat pe internet numarul de fix al politiei. Apoi au trimis un echipaj care a venit si a plecat ca trotuarul ala apartinea de alta sectie, asa ca i-am asteptat pe altii. Au venit doi baieti tineri, in civil cu o masina civila si ea.

Edited by MembruAnonim, 05 January 2015 - 20:28.


#27
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

 Friskey, on 05 ianuarie 2015 - 12:43, said:

Sunt unii care chiar merita sa fie furati la nesfarsit.

nu sînt deloc de acord cu prostia asta !

#28
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si totusi ea este foarte adevarata...cel putin principial...

#29
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 castoras, on 05 ianuarie 2015 - 13:11, said:

Plus ca daca merg sa zic ca s-a furat o emblema, politia in general nici nu vrea sa deschida dosar.
Poate ai noroc si hotii citesc pe aici , si-ti vor aduce " emblema " ...dar iti vor lua masina !!!

#30
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Offtopic: Stiti cumva prin sectorul 5 sau 4 locuri pe unde se vand casetofoane furate, amaneturi care accepta casetofoane fara acte(furate)?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate