Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

furt din autoturism parcat in fata blocului

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Buna,

De cateva luni se tot fura diverse acesorii, embleme, oglinzi uneori chiar si motorina de pe masinile parcate in parcarea de resedinta din fata blocului.

Nu numai eu am patit-o, ci si alti vecini.

Din pacate din cate stiu s-au depus foarte putine reclamatii, din lipsa de timp.

Am abordat patrula de politia in masina, care trecea in zona dar au refuzat sa inregistreze plangerea cerandu-mi sa ma deplasez la sectie, lucru pe care nu l-am putut face din lipsa de timp.

Stie cineva daca putem depunde plangerea si la telefon sau Online?
sau exista vreo alta idee?

Domiciliez in Bucuresti.

Mersi

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,923
  • Înscris: 30.10.2003
Mergi la sectie depune plangere. Daca-s politisti buni s-ar putea sa-l prinda. Daca nu: camere video.
Cumpara una care sa filmeze bine pe timp de noapte, si plaseaz-o bine. Daca tipii vin cu masina vor fi mai usor de indentificat.

#3
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Si in tarile cu apa calda iti muti curul la cea mai apropiata sectie de politie unde dai o declaratie.

#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
in ce zona ?

 Super Chief, on 05 ianuarie 2015 - 12:11, said:

Si in tarile cu apa calda iti muti curul la cea mai apropiata sectie de politie unde dai o declaratie.

asta clar trebuie facut

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 petre69, on 05 ianuarie 2015 - 12:19, said:

in ce zona ?



asta clar trebuie facut

Numai daca vrei sa nu mai fii furat. Daca nu, n-ai timp sa te duci la politie sa faci reclamatie, ai multe alte probleme mai importante pe cap. De exemplu, sa te plangi pe forum.

#6
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Sunteti un bloc de bo$$i care sunteti "ocupati" tot timpul si pierdeti multi $$ daca faceti un drum la politie deci daca va lasati furati iesiti mai castigat.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,641
  • Înscris: 01.12.2001
La politie e program non stop. 24/24, 7/7, cum sa nu ai timp? Cand ti-o fura masina, tot asa vei zice?
Cat timp ai scris pe forum acest post, trageai o fuga la politie deja.

Scrie si adresa aici, sa afle hotii ca voi nu aveti timp de depus plangerile la politie. ;)

#8
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Sunt unii care chiar merita sa fie furati la nesfarsit.

#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,705
  • Înscris: 25.11.2014
Eu cred ca poti rapi o ora din timpul tau pretios si sa mergi sa depui o plangere.

Se gaseste timp, trebuie doar sa vrei. Sau sa nu fii lenes.

#10
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Multumesc pentru ironiile de oe pagina. Sa va zic de ce n-am timp: pentru ca muncesc si cate 10-12 ore pe zi, si abia mai imi vad familia.
Plus ca daca merg sa zic ca s-a furat o emblema, politia in general nici nu vrea sa deschida dosar.

Am timp sa scriu pe forum: ia calculati cat imi ia sa imi iau masina, drumul la politie, asteptarea, fata de 2 min cat mi-a luat sa intreb pe forum.

Dar na, se pare ca daca nu ma puteti ajuta puteti macar sa-mi dati in cap. Nu stiu cati dintre voi beneficiaza de un program de viata ca al meu, probabil nimeni!

#11
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,265
  • Înscris: 02.05.2007

 castoras, on 05 ianuarie 2015 - 13:11, said:

Multumesc pentru ironiile de oe pagina. Sa va zic de ce n-am timp: pentru ca muncesc si cate 10-12 ore pe zi, si abia mai imi vad familia.
Plus ca daca merg sa zic ca s-a furat o emblema, politia in general nici nu vrea sa deschida dosar.

Am timp sa scriu pe forum: ia calculati cat imi ia sa imi iau masina, drumul la politie, asteptarea, fata de 2 min cat mi-a luat sa intreb pe forum.

Dar na, se pare ca daca nu ma puteti ajuta puteti macar sa-mi dati in cap. Nu stiu cati dintre voi beneficiaza de un program de viata ca al meu, probabil nimeni!
Of, of, saracutul de tine!

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 castoras, on 05 ianuarie 2015 - 13:11, said:

Multumesc pentru ironiile de oe pagina. Sa va zic de ce n-am timp: pentru ca muncesc si cate 10-12 ore pe zi, si abia mai imi vad familia.
Plus ca daca merg sa zic ca s-a furat o emblema, politia in general nici nu vrea sa deschida dosar.

Am timp sa scriu pe forum: ia calculati cat imi ia sa imi iau masina, drumul la politie, asteptarea, fata de 2 min cat mi-a luat sa intreb pe forum.

Dar na, se pare ca daca nu ma puteti ajuta puteti macar sa-mi dati in cap. Nu stiu cati dintre voi beneficiaza de un program de viata ca al meu, probabil nimeni!
sigur, tu esti unic.
poti sa mergi si sambata sau duminica la politie. sau in drumul spre mall sau supermarket.
sunt sefi de stat mai putin ocupati...

oricum, grea munca in alea 10-12 ore daca ai timp de forum...
du-te-n pauza de masa...ia-ti o zi de concediu si rezolvi si alte probleme, etc...

#13
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
e un bloc plin de probleme...
probabil vecinii de dedesubt :lol:

#14
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Propun un serviciu premium, in care sa dai procura unui gigel sa depuna reclamatia in locul tau. Tot trebuie sa te duci la notar sa-i faci procura, dar daca ti se intampla asa des iesi mai eftin facandu-i o procura generala. Deci, ca un fel de concierge (musai la asa persoana ocupata) - face cumparaturi, rezolva din problemele casei, duce copiii de colo-colo etc.

Si in felul asta continui sa faci $$$ fara sa te intersectezi cu restul lumii fizice - fapt care, sincer, chiar e o pierdere de timp :lol:

#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,641
  • Înscris: 01.12.2001
Daca eram din Buc, ma ofeream eu sa depun plangerea pt o suma modica. ;)
Iti gaseam si o alta emblema pt un pret bun.

#16
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

 blue74lion, on 05 ianuarie 2015 - 13:36, said:

Initiatoarea incepe sa devina userul meu favorit de pe forum (aria fun), e aceeasi care vroia sa reclame la politie faptul ca vecinii de deasupra merg prin casa la ora 6 dimineata sau care vrea sa-si ia telefon de minim 2000 lei pe care nu-l va folosi, dar trebuie sa arate bine pe birou pentru ca asa au colegii.

Quote

Eu as fi  mers si pe un telefon de 1500, dar se pare ca acelea le au copiii colegilor mei de la munca, copii de liceu. Deci... hai sa ma aliniez si eu cu lumea.
Totul se leaga. Probabil este model sau ceva gen Daniela Crudu, Bianca Dragusanu, Chivu nustiucum, stiti si voi cat de ocupate sunt...

#17
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Doamne fereste sa i se strice masina, ca se duce si cumpara alta din lipsa de timp, decat sa mearga la service cu ea. Evident cumpara online cu livrare la scara la ora prestabilita

#18
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
va dati seama ca daca i se infunda o tzeava prin casa, trebuie sa cumpere alta casa? cine dracu' are timp sa mai caute instalator in ziua de azi? :/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate