Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Apeluri telefonice catre Romania - telefonie clasica si servicii online

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Ar fi bine ca Digi sa pastreze aceleasi preturi in UE si dupa eliminarea taxelor de roaming. Ma intreb insa, care este calitatea semnalului si calitatea traficului de date cand folosesti Digi in statele UE? Nu depinde doar de reteaua unui anumit operator local de care Digi se va folosi in roaming.

Oare, daca de exmplu, Digi foloseste reteaua T-Mobile in Germania si ofera trafic de date nelimitat, T-Mobile nu poate restrictiona totusi contractual in vreun fel viteza sau chiar stopa traficul de date la atingerea unui anumit prag? "Vesticii" se uita si la calitatea serviciilor, ca sa nu mai vorbim ca si ideea de a avea un numar de Romania nu cred ca ii va incanta.

Important e totusi ca eliminarea taxelor de roaming ar trebui, teoretic, sa duca la o mai mare competitivitate si la o scadere a preturilor.

#20
fastgrav

fastgrav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.12.2003
Salutare,
Am fost in vacanta acum si va pot spune ca am folosit clickphone cu g729 si a mers super... 100% multumit ...
Ceea ce am facut suplimentar: am setat doar g729 in control panelul de la Clickphone pt ca in afara desi te conectezi pe wifi conexiunea e tot slaba

Folosesc clickphone de cativa ani si imi place ca vin cu imbunatatiri mereu... Acum am vazut ca poti vedea apelurile in contul tau in functie de fusul orar -util pt cei din afara tarii.

Am cont si la alonia dar doar de backup pt ca e prea basic in setari...  Plus ca nu prea primeam apelurile...

+++push de la cloudsoftphone e imbatabil

#21
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Am verificat topicul dupa ceva timp sa vada daca mai e ceva nou si am zis sa dau o sansa din nou serviciului ClickPhone.

Cu tot cu g.729, insa, abia am reusit sa vorbesc, pentru ca desi eu auzeam bine, interlocutorul ma auzea intrerupt. Aiurea, pentru ca chiar speram ca va merge mai bin acum. Am destul de des probleme si cu CallRomania, dar ClickPhone-ul a mers considerabil mai prost intr-o zona in care CallRomania merge decent. Semnalul era 3G.

#22
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Am fost in Romania pentru o scurta perioada si am "vazut" cum e sa fii sunat de pe un serviciu de genul "Call Romania". Sotia m-a suna din Germania folosing "Call Romania" si o auzeam extrem de incet si la o calitate nu foarte buna, desi ea ma auzea perfect. Nu am luat pana acum in cosiderare acest factor si nu stiu daca este asa mereu insa daca persoana apelata aude mereu la o calitate asa proasta, nu pot decat sa dau o mare bila neagra pentru "Call Romania".

In alta ordine de idei, am incervat WhatasApp Calls. Dupa ultimul update putem telefona prin WhatsApp si sunt foarte mutumit de calitatea convirbirilor pana acum. Mi-ar placea doar sa primesc un ton de apel de "ocupat" atunci cand persoana sunata nu are acces la internet sau are telefonul inchis. Acum suna indiferent daca persoana contactata primeste apelul in timp real sau nu, iar daca nu are acces la internet in acel moment, primeste o notificare de apel pierdut cand conexiunea la internet este activata.

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,929
  • Înscris: 25.06.2007
Vectone isi inceteaza operatiunile in Finlanda, dupa cum anunta in SMS-ul trimis clientilor de aici. Cei cu cartele prepaid isi pot consuma creditul pana pe 15 august.
Curios e ca pe site nu au anuntat inca nimic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate