Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

DigiMobil aria tehnica la roaming nat.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
barnik

barnik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.10.2012
Buna,

Cam toata lumea discuta de roamingul national etc... e super tare, intradevar! dar din pacate foarte multi clienti deja plang, deoarece cand telefonul este pe roaming adica DigiMobil R, nu este foarte bun calitatea de voce, sunt delay-uri, etc... asta aleator, si eu am constatat acest lucru, desi folosesc un telefon destul de nou Galaxy S4... am consultat cu cineva de la tehnic (RDS cablu si nu digimobil) si i-a spus, ca defapt acest roaming national are la baza VoIP, si de accea cateodata este delay etc... VoIP in sensul ca de la antenele Vodafon interconectarea catre digi merge prin voip. (Deci nu este vb. ca de pe telefon merge direct voip.)

Poate confirma cineva acest lucru ? sau eventual o descriere a retelei roaming national.

Multumesc

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
De ce nu spui cã nu mai funcţioneazã internetul, când intrã roaming
?

#3
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
da' topicul asta ce are de nu ai postat in el http://forum.softped...oriu-digimobil/ ?
daca in zona ta, vodafone are calitate slaba la audio pe 2G, atunci seteaza telefonul pe modul 3G only. btw, parca vodafone a blocat porturile VoIP.

Edited by danzi23, 01 June 2014 - 11:32.


#4
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Eu i-am pus pe manual telefonul neveste-mii, pe digimobilR 3G, pentru ca are semnal slabut indoor la job pe digi mobil. Se aud foarte bine convorbirile, nu are probleme de acest gen. Probabil ca pe 2G apar probleme cu calitatea convorbirilor, nu stiu, nu s-a confruntat inca cu asemenea probleme.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate