Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Tencuiala cu μ<10

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Andrei2013

Andrei2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 19.04.2013
Pentru tencuiala exterioara aplicata peste termoizolatia din fibre lemnoase am nevoie sa aiba μ < 10.
Nu voi folosi folie de vaporti/difuzie la peretii laterali si daca nu este permeabila se va face condens in izolatie.
Ideal ar fi ca tencuiala sa sa fie si impermeabila, sa reziste la raze UV si sa nu fie din ciment.

Pana acum pe net am gasit:
Baumit EDELPUTZ μ=5/20
weber.ton variosil μ=5
WEBER PAS.Silicate μ=5
Capatect CarboPor Strukturputze μ=5
Capatect MK-Uniputz μ=17
Capatect Klebespachtel 186M μ=15

Mai stiti alte tencuieli cu μ<10 ?

#2
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
mai important este ca tencuiala sa fie impermeabila, cea silicatica nu prea e.
altfel la o ploaie mai sanatoasa, cu vant, se umezeste ca la nebuni si ajunge apa si la fibre.

eu as cauta si o tencuiala siliconica, care chiar daca are  o permisivitate la vapori mai mica, e impermeabila garantat.
eu de asta am pus la vata de exterior de la mine de la casa.

cantitatea de vapori care migreaza din interior prin perete catre fibrele de lemn este destul de redusa dar o ploaie zdravana si de durata, poate trece printr-o silicatica...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate