Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

grand palladium punta cana

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
fflorentina

fflorentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.01.2012
Buna,

Ma intereseaza impresii despre hotel grand palladium punta cana, daca a fost cineva de curand.Vrem sa mergem in octombrie,am gasit la o agentie din germania,14 nopti,2 persoane,3000 eur.Avem de ales perioada intre 26 septembrie si 26 octombrie,si nu stim ce sa alegem,am inteles ca e problema cu vremea....

Multumesc

#2
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Despre hotel vei gasi multe referinte pe forumul dedicat Republica Dominicana. Au fost romani cazati acolo , au fost foarte multumiti, il recomanda.

Pretul este unul foarte bun pentru acest hotel - 14 zile. Cu perioada nu ai cum sa o nimeresti, atunci e sezon ploios, poti avea parte de un uragan sau efectele acestuia, nu poate garanta nimeni ca va ploua sau ca va fi soare. Eu am fost acolo in septembrie si a plouat putin 1 zi. Altii au prins mai multe zile.  
Sezonul uscat este in decembrie - aprilie in caraibe.

#3
fflorentina

fflorentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.01.2012

View Posttak30ver, on 30th January 2012, 15:36, said:

Despre hotel vei gasi multe referinte pe forumul dedicat Republica Dominicana. Au fost romani cazati acolo , au fost foarte multumiti, il recomanda.

Pretul este unul foarte bun pentru acest hotel - 14 zile. Cu perioada nu ai cum sa o nimeresti, atunci e sezon ploios, poti avea parte de un uragan sau efectele acestuia, nu poate garanta nimeni ca va ploua sau ca va fi soare. Eu am fost acolo in septembrie si a plouat putin 1 zi. Altii au prins mai multe zile.  
Sezonul uscat este in decembrie - aprilie in caraibe.

Multumesc frumos,

O  sa aleg de pe 26 octombrie,sper sa am noroc sa nu ploua :)  :)

#4
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Am fost eu in RD chiar pe 26 Oct anul trecut si nu a plouat decat noaptea..vremea a fost perfecta, dar este totusi dupa noroc

Edited by liviup76, 30 January 2012 - 20:43.


#5
AlinaAlisa

AlinaAlisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.07.2009
Buna,

Noi am stat la acest hotel in perioada 7-14 noiembrie 2011.
Din poze camerele arata foarte ok, realitatea e un pic diferita.
Nu va faci asteptari de 5 stele, camere sunt de 3 stele. Noi am schimbat 2 camere. In prima camera era cada sparta, mobila era invechita si deteriorata. In a 2-a camera se crea un fel de condens in momentul in care foloseam aerul conditionat si curgea apa de pe pereti.
Resortul este foarte frumos, multa verdeata, multe restaurante si o plaja frumoasa.
Vremea e loterie. Noi am prins o zi de ploaie si am disperat pt ca nu ai ce sa faci.
Sejur placut

View Postfflorentina, on 30th January 2012, 15:04, said:

Buna,

Ma intereseaza impresii despre hotel grand palladium punta cana, daca a fost cineva de curand.Vrem sa mergem in octombrie,am gasit la o agentie din germania,14 nopti,2 persoane,3000 eur.Avem de ales perioada intre 26 septembrie si 26 octombrie,si nu stim ce sa alegem,am inteles ca e problema cu vremea....

Multumesc


#6
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

View PostAlinaAlisa, on 4th February 2012, 21:25, said:

Buna,

Noi am stat la acest hotel in perioada 7-14 noiembrie 2011.
Din poze camerele arata foarte ok, realitatea e un pic diferita.
Nu va faci asteptari de 5 stele, camere sunt de 3 stele. Noi am schimbat 2 camere. In prima camera era cada sparta, mobila era invechita si deteriorata. In a 2-a camera se crea un fel de condens in momentul in care foloseam aerul conditionat si curgea apa de pe pereti.
Resortul este foarte frumos, multa verdeata, multe restaurante si o plaja frumoasa.
Vremea e loterie. Noi am prins o zi de ploaie si am disperat pt ca nu ai ce sa faci.
Sejur placut

Depinde la care dintre hotelurile resortului ai stat. Daca ai stat la bloc te inteleg. Eu am stat la GP Bavaro si totul a fost la superlativ.

#7
AlinaAlisa

AlinaAlisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.07.2009
N-am vazut blocuri in resortul respectiv sau depinde de ce inteleti tu prin bloc.
Am stat in sectiunea GP Palace, camera avea cada cu vibromasaj in camera si dus separat. Ca si pozitie,camera era in prima linie de la plaja.
Cred ca fiecare are o opinie proprie si un criteriu de clasificare.
E vorbesc strict de ceea ce am gasit noi acolo.

View Postrazvanait99, on 4th February 2012, 22:51, said:

Depinde la care dintre hotelurile resortului ai stat. Daca ai stat la bloc te inteleg. Eu am stat la GP Bavaro si totul a fost la superlativ.


#8
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

View PostAlinaAlisa, on 5th February 2012, 14:17, said:

N-am vazut blocuri in resortul respectiv sau depinde de ce inteleti tu prin bloc.
Am stat in sectiunea GP Palace, camera avea cada cu vibromasaj in camera si dus separat. Ca si pozitie,camera era in prima linie de la plaja.
Cred ca fiecare are o opinie proprie si un criteriu de clasificare.
E vorbesc strict de ceea ce am gasit noi acolo.

Resortul e impartit in 4 hoteluri: GP Punta Cana, Palace, Bavaro si Royal Suites Turquesa.
Dintre toate GP Punta Cana are o sectiune de cladiri de 3 nivele care cuprind camere standard cele mai basic si mai vechi din tot resortul. Credeam ca acolo ai stat.
Bavaro are numai vile pe 2 nivele cu 4 camere standard sau JS pe fiecare nivel. Spre deosebire de Palace, Junior Suite-ul la Bavaro are cazile cu hidromasaj in baie si nu in camera. Asta nu inseamna ca peretii ar trebui sa devina umezi cand folosesti A/C.
Nu am avut astfel de probleme nici la Bavaro in R. Dom, nici la Kantenah in Mexic.

Poate ca ai fost tu mai ghinionista. Oricum daca vrei 5 stele te duci la Iberostar Grand Bavaro, Gran Bahia Principe Esmeralda, Majestic samd dar asteapta-te sa platesti cu cel putin 50% mai mult decat ai platit pe Palace.

#9
AlinaAlisa

AlinaAlisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.07.2009
Iti poti imagina ca stiu despre ce vorbesc, cum arata si cum e impartit resortul atata timp cat am fost acolo.
Poate ca n-am primit cea mai ok camera, nu asta-i problema. Timpul petrecut in camera era minim.
Nu ma asteptam la conditii de 5 stele dupa ce am citit pe mai multe forumuri.
Cred doar ca e normal fiecare sa stie la ce sa se astepte.
Presupun ca s-a deschis acest topic pt a afla atat parerile pro, cat si cele contra.

View Postrazvanait99, on 5th February 2012, 15:38, said:

Resortul e impartit in 4 hoteluri: GP Punta Cana, Palace, Bavaro si Royal Suites Turquesa.
Dintre toate GP Punta Cana are o sectiune de cladiri de 3 nivele care cuprind camere standard cele mai basic si mai vechi din tot resortul. Credeam ca acolo ai stat.
Bavaro are numai vile pe 2 nivele cu 4 camere standard sau JS pe fiecare nivel. Spre deosebire de Palace, Junior Suite-ul la Bavaro are cazile cu hidromasaj in baie si nu in camera. Asta nu inseamna ca peretii ar trebui sa devina umezi cand folosesti A/C.
Nu am avut astfel de probleme nici la Bavaro in R. Dom, nici la Kantenah in Mexic.

Poate ca ai fost tu mai ghinionista. Oricum daca vrei 5 stele te duci la Iberostar Grand Bavaro, Gran Bahia Principe Esmeralda, Majestic samd dar asteapta-te sa platesti cu cel putin 50% mai mult decat ai platit pe Palace.


#10
b.iulian

b.iulian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.05.2007

View Postrazvanait99, on 05 februarie 2012 - 15:38, said:

Resortul e impartit in 4 hoteluri: GP Punta Cana, Palace, Bavaro si Royal Suites Turquesa.
Dintre toate GP Punta Cana are o sectiune de cladiri de 3 nivele care cuprind camere standard cele mai basic si mai vechi din tot resortul. Credeam ca acolo ai stat.
Bavaro are numai vile pe 2 nivele cu 4 camere standard sau JS pe fiecare nivel. Spre deosebire de Palace, Junior Suite-ul la Bavaro are cazile cu hidromasaj in baie si nu in camera. Asta nu inseamna ca peretii ar trebui sa devina umezi cand folosesti A/C.
Nu am avut astfel de probleme nici la Bavaro in R. Dom, nici la Kantenah in Mexic.

Poate ca ai fost tu mai ghinionista. Oricum daca vrei 5 stele te duci la Iberostar Grand Bavaro, Gran Bahia Principe Esmeralda, Majestic samd dar asteapta-te sa platesti cu cel putin 50% mai mult decat ai platit pe Palace.
Salut, am fost anul acesta in ianuarie si resortul este de nerecunoscut, totul la superlativ. Vad ca ai fost si in Kantenah in Mexic.
Intentionez sa merg in ianuarie...voiam Mexic dar pentru ca m-am simtit asa bine in Punta Cana am vazut ca resortul GP are si acolo. Imi poti face cateva comparatii...chiar daca probabil au mai aparut schimbari in tot acest timp. Sau daca-mi recomanzi altceva in Mexic, primesc cu mare interes orice sfat. Mergem un grup de 6 si vreau sa ii multumesc pe toti ( 4 sunt familia mea :) si 2 prieteni ).TKS

Edited by b.iulian, 10 July 2018 - 22:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate