Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

avg toolbar

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
irinelfarmazon

irinelfarmazon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2010
Salut

Nu sunt un cunoscator in `ale calculatoarelor, din aceasta cauza apelez la forumul vostru.
Problema in amanunt:
- am antivirus AVG 2012
- optiune pt internet de la acest program de a verifica link-urile
- odata activata aceasta optiune, dupa o perioada scurta de navigare pe internet mi se blocheaza paginile deschise
si netul imi da o eroare cu "send" sau "dont send" error.
- empiric am descoperit ca aceasta eroare apare doar cand optiunea AVG de verificare a link-urilor este activa -
trebuie sa intru in "Tools" (pe pagina de net)(folosesc Mozilla) la "add-ons" pentru a o dezactiva si astfel pot naviga linistit pe internet.
Sincer, imi place optiunea AVG si o gasesc utila.

Sistem de operare
Windows XP 2000

Cum fac sa o activez fara ca internetul sa se blocheze?

Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.





#2
BlueStrut

BlueStrut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 27.11.2010
Ce versiune ai? Face asa doar cu Firefox sau in fiecare browser?

#3
irinelfarmazon

irinelfarmazon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2010
Multumesc.

L-am dezinstalat pe d-nul AVG si acum am un Avira Premium.
Am alta problema: Avira nu vrea sa instaleze update-urile. se face ca instaleaza si la final zice ca sa descoperit o eroare interna si nu poate finaliza update.

pe la raportul lui zice cam asa:
Critical error: Integrity error in file C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Avira\AntiVir PersonalEdition Premium\Update\AVUPDATE_4ed0aa53\engine\nt\avrep.dll.gz

:worthy: daca o mai tine asa le dezinstalez pe toate si imi instalez un plici. (sau fierb hardu` ca sa-l dezinfectez)

#4
BlueStrut

BlueStrut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 27.11.2010

View Postirinelfarmazon, on 26th November 2011, 11:13, said:

Multumesc.

L-am dezinstalat pe d-nul AVG si acum am un Avira Premium.
Am alta problema: Avira nu vrea sa instaleze update-urile. se face ca instaleaza si la final zice ca sa descoperit o eroare interna si nu poate finaliza update.

pe la raportul lui zice cam asa:
Critical error: Integrity error in file C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Avira\AntiVir PersonalEdition Premium\Update\AVUPDATE_4ed0aa53\engine\nt\avrep.dll.gz

:worthy: daca o mai tine asa le dezinstalez pe toate si imi instalez un plici. (sau fierb hardu` ca sa-l dezinfectez)




Ar fi o idee sa fierbi HDD-u :thumbup: .


Vezi ca nu ai ultima versiune de Aivra, probabila de-asta. Vezi sa fie 2012. Daca tot nu merge sterge tot folderul si reincearca.

#5
irinelfarmazon

irinelfarmazon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2010
Ultima versiune Avira (Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 12.0.0.861 de pe Softpedia) imi cere windows pack 3.... eu am pack 2

o sa mai incerc

poate daca imi fac din pack 2 un pack 3? se poate asa ceva? o sa descarc ceva de pe net care zice ca e pack 3.

Multumesc ;)

#6
BlueStrut

BlueStrut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 27.11.2010
http://www.softpedia...ws-XP-SP3.shtml

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pana la urma ai XP sau 2000? Ca XP 2000 nu exista.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate