Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Logitech MX1000

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat? as vrea sa-mi iau un mouse, si ma bate gandul la mx1000.

http://www.bestcompu...tech-MX1000.htm

acum am microsoft intellimouse 4.0 . E dragutz, dar nu e wireless (si nici laser)

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
cauta-l pe Tyby, el si-a luat recent unul

#3
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
da, si sunt foarte multumit de el ... Practic, e cel mai bun soarec din cati am avut pana acum, si am avut doar scule OK (MS & Logitech). Singurul lucru care nu-mi place e - culmea! - autonomia acumulatorului. 21 de zile MY ASS! Daca ma tine 3, e bine. E drept, sta deschis non-stop, si e folosit aproape la fel. Si cu receiveru' ceva mai ascuns.

In rest - nota 10. vezi ca s-a mai scris pe aici de el:

http://forum.softped...57503&hl=mx1000

http://forum.softped...46017&hl=mx1000

#4
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
ma speriasem, si eu care credeam ca am probleme cu acumulatorul...
eu am luat de la diverta cu 265 lei, era cel mai ieftin (culmea!) acum vreo 2 luni.

#5
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Tyby, cateva intrebari in plus  :D ... 1. cam cat dureaza reincarcarea acumulatorului? 2. se simte bine de tot diferenta dintre laser si raza optica?

#6
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Alice, daca il folosesti la fel de criminal ca si mine, nu te speria ...

WizzBizz: reincarcarea full dureaza sub 2 ore (cred ca intr-o ora - de fapt - se termina de macinat la liniute, dar - ce am observat: daca il lasi mai mult, parca se incarca "mai bine". Oricum, din momentul in care trece in "rosu" (are 3 leduri verzi, care se duc pe rand ... ultimul nu se stinge, practic, decat cand s-a terminat de tot bateria, insa se face rosu la critical) mai poti folosi scula aproape o ora fara probleme (poate mai mult, in functie de nevoi). Iar o reincarcare de 10 - 15 minute de la "mort" (puza de o tigara) iti mai da cel putin o ora de functionare.

Nu am fost pus in situatia neplacuta de a trece o perioada la cel cu fir pana acum, chit ca am uitat de cateva ori sa-l pun in craddle.

Mai e o chestie care m-a deranjat: sigla Logi de sus s-a sters destul de repede la contactul cu mana ... Practic, acum se mai vede doar ca o umbra in lumina  :deadtongue:

Si DA, se simte diferenta. Ca precizie e sensibil mai bun decat ceilalti soareci pe care i-am folosit ... Iat intr-un shooter sau in Photoshop chiar "face" diferenta. Plus ca merge CHIAR pe ORICE suprafata.

Cat despre delay-uri, acestea NU exista. Nu am sesizat nici un fel de lag, nici in jocuri, nici in aplicatiile curente. Explicatia e data de frecventa radio mai mare decat cea a USB-ului  :rolleyes:

Edited by Tyby, 28 September 2005 - 08:35.


#7
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
thanks tyby. cred ca m-ai convins. o sa dau zilele astea o tura pe la magazine, sa-l tin in mana pt ca n-am avut ocazia pana acum, si cred ca o sa pun la bataie bursa pe 3 luni  :P

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

alin179, on Sep 30 2005, 00:56, said:

thanks tyby. cred ca m-ai convins. o sa dau zilele astea o tura pe la magazine, sa-l tin in mana pt ca n-am avut ocazia pana acum, si cred ca o sa pun la bataie bursa pe 3 luni  :P

<{POST_SNAPBACK}>



mda, e scump. Indeajuns incat sa trebuiasca sa faci eforturi mai mari decat ai fi obisnuit pentru un "simplu" soarec.

La mine a fost mai simplu, eram deja obisnuit sa ma "slabesc" de 80, 90, ba chiar 160 RON pe mausi ... Dar tot s-a simtit ... erau - totusi 300 RON (atunci).

Daca se merita 100 USD ? Greu de spus. Pur rational, nu, nu merita banii. Totusi, tehnologia si confortul puse la dispozitie pot zdruncina ratiunea ...

In cazul meu a meritat. Fie si numai pentru faptul ca mi-am facut o dambla, desi chiar imi e de un real ajutor (si asta in conditiile in care nu sunt mouse-addicted, ba din contra).

Ca sfat: hotararea trebuie sa fie BRUSCA si DEFINITIVA!  :rolleyes: De regretat NU cred sa regreti.

#9
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
de 2 zile sunt fericitul posesor al unui mouse mx 1000. sincer nu sunt prea incantat de el. in primul rand scroll-ul face ca al unui muose din piatza din ala cu 100 000. eram obisnuit cu microsoft, care era foarte silentios.  in rest e ok. sper sa fiu la fel de multumit si in viitor

#10
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Alte opinii? Ma bate si pe mine gandul sa iau unul. Dar sa dau 3 milioane de aiure, nu prea m-as risca.

#11
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Mai bine un mouse pe bluetooth.
Si inca ceva... daca nu esti gamer inrait, diferentele sunt insesisabile.

#12
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Se merita mousul MX1000 dar are niste dezavantaje :
-e cam greu
-e cam scump

#13
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
nu sunt gamer deloc, cu atat mai putin inrait.

#14
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View PostZazie, on Oct 23 2005, 15:07, said:

Mai bine un mouse pe bluetooth.
Si inca ceva... daca nu esti gamer inrait, diferentele sunt insesisabile.

Zazie, vorbesti in cunostinta de cauza? Sau doar erai in trecere?! :angry:

PS: nu sunt gamer decat ocazional. Iar diferentele ca gamer pentru mine au fost destul de insesizabile. Insa in lucrul de zi cu zi chiar se simte. IN BINE!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate