Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Agnitum Launches Free Outpost Internet Security Suite

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Anunt.
Nu e rau deloc.  :coolspeak:

#2
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
e mai bun ca avira+comodo?

#3
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Ma indoiesc sincer. :D

Edited by burebista, 22 November 2010 - 19:50.


#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Aplaudacii lui Melih...ce sa ceri.

Daca le da Melih o licenta pentru suita completa, de a doua zi isi schimba religia: Melih is the new Messiah

Critica faptul ca isi face asta update o data pe zi. Avira Free nesetat si fara workaround tot o data si face.

Utilizatorii Comodo trebuie sa invete sa nu mai fie cu nasul pe sus.

De aia la Symantec ii lasa sa se agite pe Youtube cu teste penibile si in schimb castiga miliarde din licente in fiecare an.

Outpost mi se pare un produs decent. Daca nu vrei sa cumperi o suita, exista acum alternative free.

Edited by crysty2k5, 22 November 2010 - 20:09.


#5
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View Postcrysty2k5, on 22nd November 2010, 20:07, said:

Aplaudacii lui Melih...ce sa ceri.

Daca le da Melih o licenta pentru suita completa, de a doua zi isi schimba religia: Melih is the new Messiah

Critica faptul ca isi face asta update o data pe zi. Avira Free nesetat si fara workaround tot o data si face.

Utilizatorii Comodo trebuie sa invete sa nu mai fie cu nasul pe sus.

De aia la Symantec ii lasa sa se agite pe Youtube cu teste penibile si in schimb castiga miliarde din licente in fiecare an.

Outpost mi se pare un produs decent. Daca nu vrei sa cumperi o suita, exista acum alternative free.

daca e asa decent de ce e setat default cu autolearning? mi se pare stupida ideea, imaginandu-ne ca-l instalam pe un pc infectat..its just a thought!

Edited by qlimax1975, 26 November 2010 - 23:40.


#6
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
De obicei un firewall se instaleaza pe un pc clean, inca de la inceput.

Cel putin asa fac oamenii cu cap.

#7
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 20.08.2004

View Postear1976, on 27th November 2010, 10:04, said:

De obicei un firewall se instaleaza pe un pc clean, inca de la inceput.
+1

#8
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Mda, am primit un feedback de la un user.  :wacko:
Anyway, io pina apare DACS-ul ala miraculos de la Comodo ma dau cu ultimul PrivateFirewall si pare OK. Nu l-am mai setat sa ma intrebe la fiecare pirt pe care-l fac pe calculator si chiar e dead silent. Sper sa fie si eficient ca in general linistea nu e chiar un semn bun. :D

#9
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View Postear1976, on 27th November 2010, 10:04, said:

De obicei un firewall se instaleaza pe un pc clean, inca de la inceput.

Cel putin asa fac oamenii cu cap.

pentru un utilizator care are cat de cat cunostinte despre pc, da, e normal, ai dreptate, dar cei mai multi nu stiu decat mess, hi5, counter, etc, ai prins ideea. Eu la acea parte ma refeream, si in general un produs de securitate trebuie sa se gandeasca si la ei, de aceea am zis ca nu e normal sa vina default asa. Eu oricum sunt unul din "aplaudacii lui melih" deci...

#10
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Pai pentru generatia haifaiv, de obicei apeleaza la un prieten mai priceput, ca ei oricum habar n-au cu ce se mananca un firewall...asa ca stie cel care il instaleaza ce are de facut  ;)

Sau daca il instaleaza ei, oricum ar fi fac ceva setari deampleasna..asa ca ce mai conteaza cum e pe default?
Se presupune ca cineva care incearca in soft nou intai citeste cat de cat cu ce se mananca.

Ca se presupune gresit fiinca romanii e prea distepti ca sa mai si citeasca e alta mancare de peste, dar nu e vina creatorului de soft, e vinu' haifaivilor.

Nici eu nu folosesc outpost...de fapt in ultimul timp nu prea mai folosesc uindous, da' era asa o discutie de principiu.

Edited by ear1976, 27 November 2010 - 15:33.


#11
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postqlimax1975, on 27th November 2010, 15:15, said:

pentru un utilizator care are cat de cat cunostinte despre pc, da, e normal, ai dreptate, dar cei mai multi nu stiu decat mess, hi5, counter, etc, ai prins ideea. Eu la acea parte ma refeream, si in general un produs de securitate trebuie sa se gandeasca si la ei, de aceea am zis ca nu e normal sa vina default asa. Eu oricum sunt unul din "aplaudacii lui melih" deci...

Nu ma intelege gresit, nu e o jignire.

Prin aplaudaci ma refeream la cei de acolo de pe forum care gandesc unidirectional: Comodo !!!! si refuza orice alt produs fara sa cunosca ce stie sa faca.

Outpost se misca foarte bine in masina virtuala. E light.

#12
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View Postcrysty2k5, on 27th November 2010, 15:49, said:

Nu ma intelege gresit, nu e o jignire.

Prin aplaudaci ma refeream la cei de acolo de pe forum care gandesc unidirectional: Comodo !!!! si refuza orice alt produs fara sa cunosca ce stie sa faca.

Outpost se misca foarte bine in masina virtuala. E light.

Nici o problema :) oricum imi plac discutiile astea contradictorii, daca sunt facute cu cap intotdeauna duc la ceva bun :)

#13
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View Postcrysty2k5, on 22nd November 2010, 20:07, said:

Aplaudacii lui Melih...ce sa ceri.

Daca le da Melih o licenta pentru suita completa, de a doua zi isi schimba religia: Melih is the new Messiah

Critica faptul ca isi face asta update o data pe zi. Avira Free nesetat si fara workaround tot o data si face.

Utilizatorii Comodo trebuie sa invete sa nu mai fie cu nasul pe sus.

De aia la Symantec ii lasa sa se agite pe Youtube cu teste penibile si in schimb castiga miliarde din licente in fiecare an.

Outpost mi se pare un produs decent. Daca nu vrei sa cumperi o suita, exista acum alternative free.

Nu te porti deloc ca un moderator la sectiunea de securitate, unde ar trebui sa fii neutru ca si parere cand vine vorba despre un soft de securitate. Dar tu ai deja o problema personala importriva Comodo de cand a fost acel scandal stupid intre softpedia si Melih. Oricine poate sa vada asta de la o posta... Si prin urmare nu cred ca parerile tale despre Comodo mai sunt suficient de pertinente in acest caz. Nu vezi realitatea.  Asa ca sfatul cu nasul pe sus se poate aplica mai mult in cazul tau si ar trebui sa te porti ca un moderator adevarat si sa te abtii de la asemenea afirmatii. Si nu esti cea mai indreptatita persoana sa dai sfaturi altora sa nu mai fie cu nasul pe sus nici macar in cazul in care ai avea dreptate. O seara buna in continuare.

#14
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
[ http://free.agnitum.com/img/ossf/screenshot_ossf_big.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Languy99 a supus unor mici teste produsul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N9Okb5cyKtU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Versiunea v7.1.1 a iesit ieri.

Quote

Whats New:
• Some registration issues were fixed
• Incompatibility issues with OS optimization utilities are fixed
• Most commonly reported crashes are fixed


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate