Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Vibe FM

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
581 replies to this topic

#19
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cine s-ar oferi sa le cumpere?

#20
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Sanse mari sa cumpere din frecventele Vibe ar avea ZU. Frecventele ce prezinta interes ar fi :

- Suceava 93.7 Mhz;
- Piatra Neamt 107.2 Mhz;
- Zimnicea 96.1 MHz.

#21
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
"IEFTImie" asta care a scos si el o singura piesa in viata de DJ (no side effect),mare scula cica e,lucreaza din '97 la kiss fm,dar kiss a aparut in 2003 cand au cumparat reteaua Contact, in '97 nici gand de kiss dar el lucra acolo ce sa-i faci omu era pe treaba,iti dai seama ce aerian e,ce CV impresionant are("din 1997 ajunge la Kiss FM, unde activeaza fara intrerupere pana in 2007." sursa : nights.ro).Ajuns somer cei de la Vibe l-au luat pe salariu minim pe economie ca sa beneficieze  de  scutirile legale pt somerii reincadrati,angajatorul este scutit 6 luni de contributii  :naughty:

View Postcalin_naravas, on 29th September 2010, 17:11, said:

Echipa VIBE FM începe să se mărească. Abia azi am găsit pe net (nu știu dacă s-a confirmat și oficial), dar fostul DJ ONE FM Adrian Eftimie va face emisiune la VIBE FM din 1 octombrie. Mai multe aici: http://www.nights.ro...octombrie_2010/

Edited by ionut_y, 29 September 2010 - 19:10.


#22
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Cum one-ul actual care a incercat sa copieze panarama asta de "vaib efem" se inchide, evident ca nici astora nu le merge foarte bine. Asadar nu cred ca va plange nimeni dupa "vaib efem" cu playlistul lor etern de 20 de melodii si repetate pana arunci radioul pe geam. Faliment placut le urez !

#23
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 16:46, said:

@ vladul_care_este: respect, pentru avatarul tau :P Atata post de radio mai ascult si eu acum, dupa ce si Vibe a devenit manea autohtona: One underground :) Oricum, ma gandesc ca in cel mult un an, pe FM nu va mai fi nimic de ascultat in Romania.  :deadtongue:



thank you :) ma bucur sa vad ca mai sunt persoane pasionate de muzica de calitate pe-aici.vibe nici nu prea am ascultat decat la inceput,insa cand am vazut ce e de capul lui..l-am lasat balta.pe fm oricum nu mai e absolut nimic de ascultat,dupa parerea mea.niciun post nu mai are un playlist mai mare de 30-40,hai 50 de piese,si alea in hevi-roteishan pana le bate dumnezeu,pardon de expresie

#24
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
nu inteleg de ce a devenit asa hulit vibe fm. cu ceva timp in urma...multa lume dorea extinderea vibe fm si in orasele lor pt. ca spuneau ei ca e altceva decat celelalte chr-uri :o :o

#25
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Poate pentru ca nu se mai extinde.

#26
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postchatnoir401, on 29th September 2010, 21:58, said:

Poate pentru ca nu se mai extinde.



sau poate pentru ca acel "altceva" s-a dus pe apa sambetei intre timp si nu mai prezinta un interes real.la mine asa s-a intamplat.

Edited by vladul_care_este, 29 September 2010 - 21:02.


#27
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
S-a cam dus, e adevarat, ma asteptam sa vina pe parcurs si cu altceva nou. Au inceput binisor, aveau cateva emisiuni, dar acum n-au mai ramas decat cu Request 629 si 20 Vibes.

#28
xuxuxu

xuxuxu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.09.2010

View Postchatnoir401, on 29th September 2010, 22:05, said:

S-a cam dus, e adevarat, ma asteptam sa vina pe parcurs si cu altceva nou. Au inceput binisor, aveau cateva emisiuni, dar acum n-au mai ramas decat cu Request 629 si 20 Vibes.

Din pacate Vibe Fm o sa ramana si fara Request 629. Andi si Hodor vor parasi gasca din luna octombrie. :( Se zvoneste ca vor pleca la Pro Fm sau la Zu.

#29
lights35

lights35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.01.2008
Astia de la VIbe sunt tari rău ,s-au îngropat si pe iei au îngropat si Deea,mă întreb ce urmează dar stati azi l-am auzit pe connect-r "cantand"la ei deci e totu clar!Intrebare-cum poate vine fm sa difuzeze asemenea dejectii?

#30
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postxuxuxu, on 29th September 2010, 22:58, said:

Din pacate Vibe Fm o sa ramana si fara Request 629. Andi si Hodor vor parasi gasca din luna octombrie. :( Se zvoneste ca vor pleca la Pro Fm sau la Zu.
Buna treaba!
Se subtiaza "gasca".

#31
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postchatnoir401, on 29th September 2010, 23:13, said:

Buna treaba!
Se subtiaza "gasca".



miroase a dance station pe aici.asta a fost inceputul sfarsitului si pentru one fm.

#32
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 16:46, said:

@ vladul_care_este: respect, pentru avatarul tau :P Atata post de radio mai ascult si eu acum, dupa ce si Vibe a devenit manea autohtona: One underground :) Oricum, ma gandesc ca in cel mult un an, pe FM nu va mai fi nimic de ascultat in Romania.  :deadtongue:

nu esti singurul care asculta One...fie si el underground!
daca ar intra iar in FM eu zic ca vor avea de castigat..

View PostAndreyAlejandro, on 29th September 2010, 21:34, said:

nu inteleg de ce a devenit asa hulit vibe fm. cu ceva timp in urma...multa lume dorea extinderea vibe fm si in orasele lor pt. ca spuneau ei ca e altceva decat celelalte chr-uri :o :o

pai cine sa-l mai asculte??? radioul asta parca e un casetofon cu "autoreverse"..

#33
djallexis

djallexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.09.2010
Fara Request 629, Vibe devine ca si inexistent. 20 Vibes e deja de prea multa vreme "poluat" cu dance-uri romanesti, toate trase la indigo, o adevarata plictiseala. Vibe a ajuns sa difuzeze Connect-R, Alex Velea, Inna, Sunrise Inc.... Jalnic, asa cum am scris si pe blog-ul meu, ala la care am pus link-ul in primul post, ca sa nu ma repet in topicul acesta. Eu chiar mi-as dori ca One Underground sa ajunga pe FM. Ar fi singurul post de radio care ar merita ascultat, din punctul meu de vedere, pe unde ultrascurte. Asta daca nu l-ar transforma in dance station vreun destept, dupa "reteta de succes" aplicata in cazul One FM si Vibe FM... Vad ca acum toate CHR-urile vor sa fie un Piss FM mai mic sau mai mare. Bine ca nu duc lipsa de electro & underground pe hardul calculatorului meu. Poa` sa faca radio`urile ce vor, after all.

#34
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Sunt un vechi si nostalgic ascultator al Radio Deea inca de cand acest post transmitea doar in Onesti .Cand a aparut Vibe si au luat frecventele de la Deea, i-am ascultat o perioada pe ei, probabil mai mult din curiozitate. Dar asta pana cand am auzit primele melodii romanesti . Atunci am abandonat Vibe si am trecut pe radiouri din afara :  54house.fm si FreshHouse. Mai recent am reinceput sa ascult Deea, care mai au in playlist o parte din melodiile ce i-au consacrat odinioara.

Cat despre Vibe, asta e , si-au furat singuri caciula. Ceea ce au ajuns e mult prea jos pentru un post de radio dance. Muzica romaneasca dance nu are valoare pentru mine.
Prefer Laidback Luke, Deadmaus, Lazy Rich etc.

Apropo de One Undergound, good one. Nici Alpha Radio Bg nu suna rau deloc.  :coolspeak:

Edited by chaosss, 30 September 2010 - 00:59.


#35
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
nu suna rau nici DI sau FG

#36
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View PostLyKy, on 30th September 2010, 00:39, said:

nu esti singurul care asculta One...fie si el underground!
daca ar intra iar in FM eu zic ca vor avea de castigat..



ma refeream in afara de mine si de tine ca mai sunt si altii care asculta one. :) in legatura cu impactul care l-ar avea daca ar fi readus in fm...permite-mi sa am unele indoieli,pentru ca intre timp maneaua electronica a cucerit romania,si astfel,one ar (re)deveni un radio obscur,insa cu muzica mult peste radiourile de carton de la noi. ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate