Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Bucuresti - Szeged

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
HaoS

HaoS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.09.2004
Salut, vreau sa plec din Bucuresti spre Austria si nu stiu in Romania care ruta este mai ideeala din puct de vedere al soselelor din Romania. Pana acum am iesit din tara numai prin Pitesti spre Sibiu - Arad - Nadlac. Am aflat ca este o ruta mai buna Bucuresti -  Craiova - Timisoara-  si iesirea din tara pe la Cenad  care am inteles ca nu este asa de aglomerata insa nu stiu starea drumurilor ( as prefera o ruta fara gropi findca am suspensii sport la masina)

Multumesc

#2
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Porțiunea Timișoara-Cenad-Szeged e foarte bună!

Edited by antigen, 13 August 2010 - 11:07.


#3
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Poti sa incerci pe varianta prin Craiova, Drobeta-Turnu Severin, Orsova, Caransebes, Lugoj, Timisoara.
Totusi,  in portiunea Drobeta-Turnu Severin, Orsova, se lucreaza la refacerea viaductelor si acolo sunt multe semafoare, deci vei avea de  asteptat, plus lucrarile din zona Lugoj Timisoara, unde este aceeasi situatie, sunt portiuni mari de drum in lucru.

Edited by mister_rf, 13 August 2010 - 11:20.


#4
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Mergi pe varianta valea oltului. Pe partea Craiovei se lucreaza, cum a zis si Mister_rf, si o sa cam intarzii pe acolo...
Nu stiu cum se mai prezinta Dealul Negru acum insa... Ca era cam bombardat.

#5
radulesca

radulesca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 20.09.2008
Dealul Negru este ok, a fost reparat in primavara. De la Sibiu drumul este super ok pana la Nadlac, daca mergi noaptea faci undeva intre 4 si 5 ore. Atentie la radare, au inceput sa stea cu ele si noaptea ( chestie recenta).

Edited by radulesca, 13 August 2010 - 11:34.


#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Exact la asta ma uitam si eu acum ptr ca plec in sept catre vestul Europei si stiu sigur ca de la Severin incolo e nasol cu lucrarile si mai stiu de l aun coleg care a fost weekendul trecut in vizita la Valcea ca dealul Negru este reparat sio asfalt proaspat.
Daca alegi plecarea in weekend vechea ruta prin Valea Oltului e cea mai buna dat fiind ca nu circula camioanele.

#7
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Am venit eu miercuri seara pe ruta Nadlac-Sibiu_Bucuresti. E bun dar aglomerat DN7. Am luat a doua oara teapa cu centura Aradului (neaparat PRIN ORAS, nu mergeti spre acel indicator de Deva, stati enorm la diverse "cedeaza" si linii de tren). Am intrat pe la 11.30 la Nadlac (veneam din Budapesta), abia pe la 3 am oprit la orastie sa luam masa, e un restaurant pe dreapta chiar la intrare, preturi decente, din Sibiu ieseam la 19..acasa pe la 23 (Bucuresti). Problema e ca sunt TIR-uri cata frunza si iarba si nici in zona Lipova-Savarsin-Deva, nici pe valea Oltului nu prea ai cum le depasi, se merge bara la bara, practic pana in autostrada mergi cu viteza coloanei, maxim 80 - 90 la ora. Oarecum mai bine e pe zona Sebes-Sibiu, unde mai apar benzi suplimentare la urcari. Ma gandesc ca doar duminica e mai lejer ca nu or fi atatea camioane.

#8
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 HaoS, on 13th August 2010, 11:52, said:

Salut, vreau sa plec din Bucuresti spre Austria si nu stiu in Romania care ruta este mai ideeala din puct de vedere al soselelor din Romania. Pana acum am iesit din tara numai prin Pitesti spre Sibiu - Arad - Nadlac. Am aflat ca este o ruta mai buna Bucuresti -  Craiova - Timisoara-  si iesirea din tara pe la Cenad  care am inteles ca nu este asa de aglomerata insa nu stiu starea drumurilor ( as prefera o ruta fara gropi findca am suspensii sport la masina)

Multumesc


Unde în Austria vrei să ajungi?
Nu te-ar încânta un traseu prin Serbia/Croația/Slovenia?

#9
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 mister_rf, on 13th August 2010, 12:20, said:

Poti sa incerci pe varianta prin Craiova, Drobeta-Turnu Severin, Orsova, Caransebes, Lugoj, Timisoara.
Totusi,  in portiunea Drobeta-Turnu Severin, Orsova, se lucreaza la refacerea viaductelor si acolo sunt multe semafoare, deci vei avea de  asteptat, plus lucrarile din zona Lugoj Timisoara, unde este aceeasi situatie, sunt portiuni mari de drum in lucru.

Se lucreaza pe Caransebes-Lugoj, pe Lugoj-Timisoara se merge perfect. Pana la Severin mergi ata, nu stiu cum mai e pana la Caransebes.
Ai si varianta Valcea-Tg Jiu-Petrosani-Hateg- Caransebes, nu stiu cum mai e Valea Jiului, Petrosani-Caransebes e perfect.
Din Tm pana la iesirea pe autostrada la Szeged nu faci mai mult de 2 ore (cu tot cu luatul vinietei, iti recomand primul mol de la intrarea in Szeged).
Cam pe-acum se deschide si tronsonul de autostrada la Mako, nu stiu exact data.

#10
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

 denky, on 14th August 2010, 14:27, said:

.... Cam pe-acum se deschide si tronsonul de autostrada la Mako, nu stiu exact data.
Din pacate sunt intirziati cu lucrarile. Am trecut pe linga ea si mai au de lucru destul de mult.

#11
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 12.12.2006
Bucuresti - Severin OK
Severin - Orsova, lucrari, semafoare nenumarate
Orsova - Caransebes, proaspat facut cu exceptia a vreo 2 semafoare si parca la ultimii km inainte de Caransebes se mai lucreaza
Caransebes - Lugoj lucrari, semafoare
Lugoj - Timisoara brici

Am parcurs drumul asta in urma cu o saptamana, Bucuresti - Timisoara am facut 8 ore si ceva cu pauza de masa inclusa la OMV. Mers vioi dar nu exagerat.

#12
i0nutz83

i0nutz83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 18.01.2006
Pe 14 iulie am mers spre Viena din Targoviste. Drum bun si foarte bun pe ruta Targoviste - Pitesti (Gaesti - A1) - Valcea - Sibiu - Deva - Arad - Nadlac. De la Sibiu drumul e foarte bun, dar si aglomerat pe unele segmente.

#13
claudiu_ne2000

claudiu_ne2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.05.2005
vesti proaspete despre autostrada M43 Szeged - Mako...??????... in 31.08.2010 trebuia se fie deschiderea.

#14
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
chiar  asa, nu are  nimeni  noutati?  ca  am si eu  drum cu plecare pe  26 SEPT,  Kolosvar-Budapest-Mako -Deva-Brasov-Buc
Ocolire Sibu pe centura  daca  e gata?????
Apropos,  la Budapesta  mai  sunt targurile  alea,  mai ales ala de la Keleti?

Edited by sanddy1964, 12 September 2010 - 23:24.


#15
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 30.04.2008

 claudiu_ne2000, on 12th September 2010, 22:38, said:

vesti proaspete despre autostrada M43 Szeged - Mako...??????... in 31.08.2010 trebuia se fie deschiderea.
Asta am gasit :

Comentariu de la : Anonim , 03.09.2010 12:09
Raspuns | Semnalare
Stie cineva daca s-a deschis M43 in Ungaria ? ( Szeged - Mako ) era vorba in 31.aug

Comentariu de la : Romanu' , 03.09.2010 12:18
Raspuns | Semnalare
nu am fost, dar am auzit ca da

Comentariu de la : Anonim , 03.09.2010 12:58
Raspuns | Semnalare
Nu, nu s-a deschis inca , info de acum jumate de ora. E gata, probabil il asteapta pe berceanu sa taie panglica....


...stirea este din 03.sep.2010 - Sursa: http://www.aradon.ro...100902-04343748

Edited by w140, 13 September 2010 - 23:00.


#16
feduard

feduard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.04.2008
A fost cineva recent pe ruta Bucuresti-Pitesti-Craiova-Drobeta-Timisoara-Cenad?

#17
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

 w140, on 13th September 2010, 23:59, said:

Asta am gasit :

Comentariu de la : Anonim , 03.09.2010 12:09
Raspuns | Semnalare
Stie cineva daca s-a deschis M43 in Ungaria ? ( Szeged - Mako ) era vorba in 31.aug

Comentariu de la : Romanu' , 03.09.2010 12:18
Raspuns | Semnalare
nu am fost, dar am auzit ca da

Comentariu de la : Anonim , 03.09.2010 12:58
Raspuns | Semnalare
Nu, nu s-a deschis inca , info de acum jumate de ora. E gata, probabil il asteapta pe berceanu sa taie panglica....


...stirea este din 03.sep.2010 - Sursa: http://www.aradon.ro...100902-04343748



S-a deschis,ungurii au reusit sa termine acest tronson,sa vedem ce vom face noi.Si cind vom face.
Se merge snur numai ca aglomeratia din Szeged,din cauza tirurilor,s-a mutat la iesirea de pe autostrada spre Nadlac.Am venit saptamina trecuta prin Szeged asa de curiozitate si nu-mi venea a crede ce liber era prin oras,plus ca au asfaltat si se merge super,nici politisti nu am vazut,deh nu prea mai au ce ciuguli!

 feduard, on 18th July 2011, 17:14, said:

A fost cineva recent pe ruta Bucuresti-Pitesti-Craiova-Drobeta-Timisoara-Cenad?



Drumul este bun se lucreaza pe clisura Dunarii la citeva viaducte si se merge la semafor.In rest drumul e ok.iar vama Cenad este libera mai mereu.

#18
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 30.04.2008

 mahmud, on 24th July 2011, 20:50, said:

S-a deschis,ungurii au reusit sa termine acest tronson,sa vedem ce vom face noi.Si cind vom face.
Se merge snur numai ca aglomeratia din Szeged,din cauza tirurilor,s-a mutat la iesirea de pe autostrada spre Nadlac.Am venit saptamina trecuta prin Szeged asa de curiozitate si nu-mi venea a crede ce liber era prin oras,plus ca au asfaltat si se merge super,nici politisti nu am vazut,deh nu prea mai au ce ciuguli!
Postul meu este vechi de aproape un an de zile, am crezut ca-i actualizat, dar acum vad ca sunt topicuri diferite http://forum.softped...m...t&p=9626320 si continuarea video http://forum.softped...m...t&p=9841678

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate