Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

cutie de viteze

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
hycristi

hycristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2010
salutare...caut si eu piese pt cutie de viteze manuala de ssangyoung musso 2.3 td high roof din 1999 sau doar cutie second hand...ma intereseaza pret si locatie...multumesc anticipat...:)

#2
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Cred ca ar fi trebuit sa postezi mai sigur aici: http://forum.softped...p?showforum=192

Oricum sunt cam greu de gasit in RO.

#3
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
postez aici sa nu mai deschid alt topic:
la Opel frontera A motor 2.0 i brusc nu mai pot baga in viteza. azi m-am bagat sub masina si am vazut ca pistonul care misca furca ambreajului lucreaza, am dat la o parte cauciucul si am vazut chiar rulmentul de presiune ca apasa pe placa de presiune. in modul 4 x4 intra foarte greu si chiar am mers 1 km asa, in modul 4x2 nu intra deloc iar daca schimb in timpul mersului din 4x4 in 4x2 se aude un bazait si o vibratie din cutia de viteza. oare e ambreajul dus ori cutia/reductorul ? un mecanic poate sa isi dea seama daca desface cutia sau doar schimba kitul si apoi mai vedem ? nu vreau sa investesc prea multi bani, masina nu face mai mult de 1000-1500 euro si as trece la altceva. mai am inca o frontera identica care o tin pt piese, a fuctionat perfect pana am tras-o pe dreapta si am luat maruntisuri pt masina inscrisa(cablurile de frana de mana costau 1500 lei, asa ca le-am demontat de pe una din masini)

#4
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011
Cel mai bine este de evitat sa schimbi din mers din 4x4 in 4x2 si viceversa, mai ales la masinile vechi.

Edited by CorneliuRos, 02 January 2014 - 22:10.


#5
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
s-a schimbat kitul de ambreaj , pret 1900 lei cu tot cu schimb ulei/filtre motor . ma gandesc in viitor la una mai usoara cu motor mai mic, imi consuma in jur de 10-15 l/100 pe sosea si 20-30 l/100 drumuri forestiere.

#6
yulian1987

yulian1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2015
sal am si eu o intrebare stie cineva cutia de transfer  de pe un rodius automat se potriveste pe un rodius manual

Edited by yulian1987, 13 December 2017 - 17:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate