Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Cazare Croatia

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
costi1967

costi1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.07.2007
Va rog cei care ati mai fost in Croatia si mai ales ati vazut mai multe locuri in partea de nord, va rog sa imi spuneti unde ar fi cel mai bine sa stau.M-ar interesa si locuri de cazare eventual.

#2
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
stie cineva cum e vremea in a doua jumatate a lunii iunie?..sansele de ploaie?..

#3
pisi22

pisi22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.08.2009
Pt cazare in Dubrovnik iti recomand Vila Bonaca (http://www.dubrovnik...sthouse_bonaca/). Noi am stat cu 45E pe noapte in luna august. Este chiar langa hotelul Rixos si are avantajul de a fi la 20 de minute de orasul vechi. Le scrii pe e-mail si iti vor face o oferta.

#4
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,626
  • Înscris: 12.12.2006
Am fost eu anul trecut in a doua jumatate a lui iunie, am stat 2 saptamani. Prima saptamana soare, cald, frumos, apa placuta. In a 7-a zi s-a stricat vremea, a venit o furtuna, apoi a mai plouat vreo 4 zile, le-am folosit ca sa vizitam orase. Dupa ploaie a revenit soarele dar apa era rece.
In concluzie - cum ti-e norocul. Ne-a spus gazda ca au avut o vreme superba in mai.

#5
mihaelas3012

mihaelas3012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.03.2007
M-ar interesa daca stie cineva cazare in Baska, pe unde ati stat cand ati fost acolo si preturi.Multumesc anticipat

#6
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

 leelloo, on 3rd February 2010, 16:48, said:

stie cineva cum e vremea in a doua jumatate a lunii iunie?..sansele de ploaie?..


In general vremea este buna si apa calda. Nu inseamna ca nu pot fi si exceptii. Acum depinde si unde vrei sa mergi. In jumatatea de nord a litoralului vei avea parte de temperaturi in jur de 21-24 grade iar in jumatatea sudica sunt 24 - 27 grade!

#7
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
multumesc pt raspunsuri, tot sapam netul unde sa ne 'campam' si inclin spre Brela/Baska voda... daca recomandati ceva cazare in zona, nu de fite, dar curat, astept sugestii..

Edited by leelloo, 28 March 2010 - 15:16.


#8
boby_77`

boby_77`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 16.01.2006

 leelloo, on 28th March 2010, 15:15, said:

multumesc pt raspunsuri, tot sapam netul unde sa ne 'campam' si inclin spre Brela/Baska voda... daca recomandati ceva cazare in zona, nu de fite, dar curat, astept sugestii..


Eu iti pot recomanda site-ul http://www.brela.com/ unde gasesti informatii detailate despre fiecare vila/apartament cu poze si o schita a apartamentelor.
Noi(doua familii dintre care una cu copil) am fost anul trecut aici http://www.brela.com...oje/3_a41k1.htm si am platit pentru tot apartamentul 65 euro pe zi in perioada de varf din august.A fost curat, desi mobila este cam veche dar asta nu ne-a deranjat foarte tare; punctul forte este vederea la mare si bautul cafelei dimineata pe balcon.Am fost cu 2 masini si ambele au avut loc in parcarea vilei fara a fi nevoie sa ne deplasam pana intr-o parcare.Un incovenient ar fi cele 120-130 de trepte pentru cei cu copii mici, dar altfel este placut sa faci miscare dupa ce ai mancat bine.

Sper sa va fie de folos.

#9
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

 mihaelas3012, on 4th February 2010, 13:38, said:

M-ar interesa daca stie cineva cazare in Baska, pe unde ati stat cand ati fost acolo si preturi.Multumesc anticipat


Daca te intereseaza la hotel, ai link-ul mai jos. Exista si vile particulare care au panou la strada cu camere de inchiriat, dar nu cunosc preturile.

http://www.hotelibas...view=Hotels_eng

#10
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
[quote name='boby_77`' date='29th March 2010, 12:01' post='8005363']
Eu iti pot recomanda site-ul [url="http://www.brela.com/"]http://www.brela.com/[/url] unde gasesti informatii detailate despre fiecare vila/apartament cu poze si o schita a apartamentelor.
Ma intereseaza si pe mine un sejur la Brela in iulie, as dori sa stiu daca am acces la internet wi-fi in aceste apartamente, sunt dotate cu frigider, kicineta, aer conditionat? Daca sunt aceste serviciii se platesc separat? Multumesc anticipat.

#11
boby_77`

boby_77`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 16.01.2006

 scoty, on 18th April 2010, 18:52, said:

[Ma intereseaza si pe mine un sejur la Brela in iulie, as dori sa stiu daca am acces la internet wi-fi in aceste apartamente, sunt dotate cu frigider, kicineta, aer conditionat? Daca sunt aceste serviciii se platesc separat? Multumesc anticipat.


Dotarile difera de la caz la caz si trebuie sa verifici fiecare oferta in parte.La vila unde am stat noi nu am avut acces la internet, dar nici nu ne-am dorit sa avem.

#12
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009
Scuze daca repet intrebarea dar asi dori sa stiu daca functioneaza chestia cu rezervarile prin agentia adriatic.hr,parca in postarile anterioare s-a mai scris cate ceva.In 2010 si-a facut cineva rezervari in acest mod cu plata unui avans,unde anume in Croatia.

#13
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
uite eu mi-am rezervat o camera pe langa Plitvice pe hellotourist.net.am dat un avans de doi euro si ceva si dupa mai bine de o saptamana imi trimte proprietarul mail ca acea camera nu mai e disponibila dar ca imi recomanda pe cineva la acelasi pret la 500 de m departare...deocamdata astept raspuns cu un site ceva unde sa vad respectiva cazare

#14
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003

 spaily, on 11th May 2010, 00:10, said:

... asi dori sa stiu daca functioneaza chestia cu rezervarile prin agentia adriatic.hr...
Eu am facut o rezervare printr-o firma de turism locala. Firma romaneasca e partenera cu agentia croata de turism. Nu am platit nimic suplimentar firmei romanesti, care s-a ocupat de trimiterea avansului in Croatia. Avansul a fost de cca. 25% din pret, restul urmand sa-l achit cand ajung la destinatie, direct proprietarului pensiunii.
Pe site-ul adriatic.hr apare acum rezervarea mea.

#15
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008
Va salut pe toti si va intreb : Voi cand ati luat cazare la gazda ati platit in avans, pentru perioada ocupata, sau la sfarsit?  Mie la Brela ,acum doi ani,mi s-au cerut banii inainte pentru toate cele 7 nopti. In Germania sau Austria,banii se platesc intotdeauna la sfarsit.[ Nu ma refer la rezervare pe net sau telefonic ci la inchiriat apartament la fata locului ]

#16
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

 spaily, on 11th May 2010, 00:10, said:

Scuze daca repet intrebarea dar asi dori sa stiu daca functioneaza chestia cu rezervarile prin agentia adriatic.hr,parca in postarile anterioare s-a mai scris cate ceva.In 2010 si-a facut cineva rezervari in acest mod cu plata unui avans,unde anume in Croatia.

Noi ne-am facut rezervare pe adriatic.hr, pentru Podgora. Am platit avans, am primit voucher-ul pe mail, pe 16 august suntem acolo.

#17
auranoway

auranoway

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.06.2008
la inceput pt 7 nopti

Edited by auranoway, 11 August 2010 - 16:48.


#18
Okolita73

Okolita73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.01.2012
Buna,stiu ca-i cam devreme,dar incep planificarile de concediu 2013.Va rog,asadar,cine poate sa ma ajute cu adrese de cazare (de preferat particulara)in zona Istria.Porec,Rovinj,ar fi superMersi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate