Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

UPC incearca sa ma talhareasca

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
Astazi 26:10:09 am gasit in posta un plic de la upc prin care ma someaza ca daca nu platesc in 3 zile o suma ,,restanta''  dupa ,,evidentele'' lor voi fi dat in judecata. Pe respectiva scrisoare scrie si o data 5-10-09 (banuiesc ca ar fi data in care ar fi trebuit sa fi primit plicul si ultima zi de plata ar fi trebuit sa fie 8-10-09). Am incercat sa sun la relatii clienti si dupa 15 minute mi-a raspuns cineva si a zis ca verifica, dupa care m-a lasat balta la telefon. Eu cum ar trebui sa procedez in situatia asta? Pentru mai multe lamuriri am pus si un link cu aceasta somatie   http://img101.images.../5858/imgyk.jpg . Am uitat sa mentionez ca sunt mai mult de 2 ani de cand am renuntat la serviciile lor proaste.

Edited by otelul, 26 October 2009 - 16:41.


#2
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Pai ai platit acea factura sau nu ? Daca n-ai platit-o te vor deconecta, nu vor face nimic mai mult ! Daca ai platit respectiva factura te duci cu chitanta la o reprezentanta si gata !

Edited by LiviuBv, 26 October 2009 - 16:35.


#3
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008

View PostLiviuBv, on 26th October 2009, 16:34, said:

Pai ai platit acea factura sau nu ? Daca n-ai platit-o te vor deconecta, nu vor face nimic mai mult ! Daca ai platit respectiva factura te duci cu chitanta la o reprezentanta si gata !
Totul a fost platit, dar nu cred ca am mai pastrat vre-o chitanta pentru ca a trecut mult timp de atunci. Totusi mi se pare scandalos ca dupa 2 ani si ceva, dupa ce a fost facuta si cererea de retragere care a fost aprobata sa apara plicul asta tocmai pe data asta.

#4
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Pai mergi la ei , incearca sa clarifici problema si daca nu rezolvi nimic le zici vro 2 urari de bine si pleci ! Stai linstit ca nu te va nici dreaq in judecata pt. cei 30 de lei !  :lol:

#5
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008

View PostLiviuBv, on 26th October 2009, 16:43, said:

Pai mergi la ei , incearca sa clarifici problema si daca nu rezolvi nimic le zici vro 2 urari de bine si pleci ! Stai linstit ca nu te va nici dreaq in judecata pt. cei 30 de lei !  :lol:
Dar chestia asta pur si simplu ma scoate din sarite. O sa ma duc cu siguranta la ei si va iesi ceva frumos. Mai tin minte ca foarta multa lume se certa cu ei cand mai plateam facturile acolo.

Edited by otelul, 26 October 2009 - 16:47.


#6
Aytech

Aytech

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 09.07.2008
upc si clientul is ca apa si uleiul
Nu se combina deloc
UPC vor bani ,tu vrei dreptate
UPC vor $$$ si tu vrei un internet k lumea la un pret decent
UPC vor money si tu vrei sa poti naviga in voie pe internet fara vreo limitare pusa degeaba plus ca nu scrie nici in contract de ea

#7
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Cauta pe forum (la aria de telecomunicatii, upc) ca mai sunt si altii (multi) care au primit ca si tine acelasi rahat.

#8
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008

View Postjay333, on 26th October 2009, 16:55, said:

Cauta pe forum (la aria de telecomunicatii, upc) ca mai sunt si altii (multi) care au primit ca si tine acelasi rahat.
Multumesc. Scuze ca am deschis aici topicul asta.

#9
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Citez din "somatie": "in termen de 3zile de la data primirii prezentei notificari". Deci ai semnat pentru primirea fluturasului? Nu? Pai legal si teoretic n-ai primit nimic.
Au trecut mai mult de 2ani? Pai in 3ani datoriile se prescriu, ia o pauza :D

#10
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Dacă ai timp, bani și nervi de cheltuit, te poți duce la ei să vezi ce și cum... dar dacă treaba stă în felul în care ai spus (că nu mai ai nici o restanță la ei) poți sta liniștit...

#11
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
Au incercat sa-mi faca astia si mie mizerii. Am avut un cont de mail la ei, la care plateam parca 1 USD pe luna. La un moment dat le-am zis sa-mi faca o factura pe 1 an, ca sa nu mai fac OP pentru dolarul ala in fiecare luna. Dupa multe discutii au reusit sa faca si factura cu pricina. Cand a expirat anul, ne-am trezit cu o factura de vreo 20 EURO de la ei, pentru luna in curs. Am intrebat de ce si au spus ca ei nu mai ofera mailul acela si ca urmatorul lor serviciu e cel cu 20 EURO. I-am intrebat daca au vreun acord scris de la mine in sensul ca as fi de acord sa le platesc banii astia lunar. Ei mi-au zis ca au trimis instiintari la toti clientii, ca neraspunzand se considera ca e acceptare tacita, etc, mult BS. I-am intrebat daca au vreo dovada ca am primit macar chestia aia in scris de la ei. Au zis ca au trimis-o cu factura. Le-am raspuns ca eu n-am mai primit facturi de 1 an de la ei, ca asa a fost intelegerea. Totul mergea foarte greu, vorbeai cu tot felul de papagali la telefon care ziceau ca verifica si suna inapoi sau trimit mail dar cum ati primit voi mail, asa am primit si eu de la ei. Pana la urma am primit si eu clasica notificare de amenintare ca daca nu platesc ma fac varza. Atunci m-am enervat si le-am scris ca astept cu placere si mare incordare actiunea lor in instanta prin care imi cer suma aceea si ca sunt foarte curios cum vor dovedi ei creanta asta. In decurs de trei zile am primit pe mail o hartie de la juridicul lor cum ca au analizat contractul nostru si ca intr-adevar nu au baza legala si ca nu le datorez nimic (ma oferisem sa le mai platesc 2 USD+TVA pt. cele doua luni cat au durat discutiile, dar nu i-au mai vrut nici pe aia) :)
Baietii sunt de o nesimtire absolut uluitoare. M-am jurat ca nu mai fac vreodata un contract cu ei, chiar daca ar fi ultimul serviciu disponibil pe Terra. Dar daca le trimiti pozitia ta in scris, pe mail, si daca nu cedezi, pana la urma ii poti aduce pe calea cea buna, pentru ca nu sunt intr-atat de tampiti incat sa cheltuiasca bani aiurea daca stiu ca nu au sanse sa recupereze nimic.

#12
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostPitzifelnic, on 29th October 2009, 16:56, said:

Baietii sunt de o nesimtire absolut uluitoare.

Subscriu - si la mine a fost deja clasica poveste pentru 22 RON dupa 2 ani. Vor pierde mult mai mult prin reclama negativa care le-o fac in cercul meu de cunoscuti  :rolleyes:

Edited by AMDG, 29 October 2009 - 17:17.


#13
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
Eu cred ca , contabila lor este o idioata. Eu nu am datorii fata de nimeni. Nu are rost sa mint aiurea pe forum.

#14
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Citeam zilele astea ca UPC a luat-o in barba de la OPC si trebuie sa returneze banii inapoi celor la care le-a trimis somatii. Vezi daca e si cazul tau.

#15
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
in primul rand cred ca respectivul ar trebui sa citeasca definitia talhariei

#16
Sir_Vaska

Sir_Vaska

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 12.06.2004
citatie de asta am primit si eu pentru suma de 110 ron :)
Nu mai tin minte daca am ramas sau nu dator cand am renuntat la servicile lor , dar este sigur ca nu o sa platesc si nici macar nu o sa ma deranjez pentru a clarifica. Ei trimit somatii in ideea de a mai scoate ceva lei de la cei sensibili , care de spaima  se vor repezii sa plateasca.
Asa ca fapt divers somatia nu are nici o valoare , are stampila dar e nesemnata si nu exista pe ea nici un nume a celui care a emis-o.

#17
george_bccom

george_bccom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 08.06.2007
asta este UPC...

Attached Files

  • Attached File  UPC.gif   2.04K   24 downloads


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate