Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

ASUS Wl-520GC port fwding

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Calls

Calls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.10.2006
Am nevoie sa fac port forwarding la niste porturi pentru un server, insa se pare ca routerul meu ASUS WL-520GC nu ma lasa sa forwarduiesc mai mult de 16 porturi... asta ar fi una dintre probleme. A doua, care mi se pare si mai grava, este ca nu pot sa fac forwarding la un range, adica nu pot sa forwarduiesc de la 6881 la 6999. Nu pot sa pun "-" pentru ca nu ma lasa.

Exista vreo solutie ceva? Am cel mai nou firmware, 2.0.1.1, deci nu vad de ce nu ar merge...

Multumiri anticipate.

Edited by Calls, 08 August 2009 - 12:30.


#2
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Poti incerca si firmware-uri 3rd party. Exemplu WRT

#3
Calls

Calls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.10.2006
Am incercat sa instalez exact firmwareul pe care mi l-ai recomandat tu dar nu merge, primesc: Firmware upgrade fail. It may result from incorrect image or error transmission. Please check the version of firmare and try again.

Oricum, e foarte enervant, nu pot tine un server din cauza unui router...

#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Cauta si pune "SVN revision 12360M VINT Eko"

Bafta!

p.s citeste forumul si wiki-ul lor ca sa vezi cum se pune si ce alte recomandari mai sunt...
p.s.2 sigur merge ;)

#5
hiperionx

hiperionx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 06.01.2009
Poti sa pasezi functia de router intre ASUS WL-520GC si calculatorul tau si ceilalti din retea nu vor avea nici o problema.

#6
Calls

Calls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.10.2006
@Ravy: nu am gasit mai nimic... decat niste topicuri pe forumurile lor din care nu am scos mai nimic. Daca ai putea sa imi trimiti un PM cu un link, sau ceva de genul, ar fi excelent.

@hiperionx: poti sa fii putin mai explicit? este vorba de un server de World of Warcraft pentru care am nevoie de mai multe porturi deschise, printre care si cele mentionate, adica 6881-6999.

#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Vezi care-ti merge mai bine:
ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V...cro_generic.bin
ftp://dd-wrt.com/others/eko/V24_TNG/svn12...EWD-2_micro.bin
ftp://dd-wrt.com/others/eko/V24_TNG/svn12..._NEWD_micro.bin

#8
hiperionx

hiperionx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 06.01.2009

View PostCalls, on 8th August 2009, 19:14, said:

@hiperionx: poti sa fii putin mai explicit? este vorba de un server de World of Warcraft pentru care am nevoie de mai multe porturi deschise, printre care si cele mentionate, adica 6881-6999.
Lasi ASUS ca simplu AP dezactivand NAT si DHCP.Activezi conexiunea cu providerul tau direct pe server care va avea ip real si nu mai are nevoie de FWD si tot pe el activezi un internet sharing care se va vedea prin AP la celelalte calculatoare din reteaua wireless locala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate