Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Filme Sci-Fi.

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Am cautat dar niciuna nu este pe placul meu.Nu vreau productii de doi bani sau gen stargate sau cum se numste(ala ca sunt ceva roboti si cativa supravetuitori sau cum este :lol:,nu mi-a placut!).Si nu vreau desene animate :lol:  !Oricum daca n-ati vazut Torchwood vi-l recomand cu placere pt. ca e super fain :D !

#2
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
http://www.cinemagia...es.php?genre=sf

alege de acolo

#3
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Eu vreau ceva nume exact...Acolo sunt multe dar macar 50% nu e pe placul meu si provider-ul meu nu-mi ofera decat 1GB pe saptamana asa ca nu prea pot testa.

#4
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Te poti inspira de aici: Cele mai bune filme SF. Putine titluri care nu au fost pomenite acolo ti-ar putea fi recomandate aici.

#5
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

Quote

Nu vreau productii de doi bani sau gen stargate sau cum se numste(ala ca sunt ceva roboti si cativa supravetuitori sau cum este laugh.gif,nu mi-a placut!)

in primul rand,porcaria aia la care te referi tu se cheama Battlestar Galactica si e super tare,nu e productie de 2 bani,e sf adevarat iar ala cu care-l confunzi la fel.

sf pe acelasi gen sunt : Firefly/Serenity ,Start Trek, Dr.Who,Farscape (cu spatiu,calatorii in spatiu + timp) . Pe gen mai fantasy,cu experimente,chestii ciudate : Lost,Fringe,Heroes,Supernatural,X-Files,Cronici paranormale. Toate astea insa sunt seriale sau miniserii nu filme dar eu m-am ghidat dupa exemplele date de tine.

Ca filme sunt prea multe ,aici nu ma bag

#6
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
Andromeda ramane favoritul meu, n-am pierdut decat cateva episoade din sezonul 3 si 4 iar sezonul 5 il am pe dvd. a fost un film super. :P

#7
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007

View Postentity22, on Oct 20 2008, 19:55, said:

in primul rand,porcaria aia la care te referi tu se cheama Battlestar Galactica si e super tare,nu e productie de 2 bani,e sf adevarat iar ala cu care-l confunzi la fel.

sf pe acelasi gen sunt : Firefly/Serenity ,Start Trek, Dr.Who,Farscape (cu spatiu,calatorii in spatiu + timp) . Pe gen mai fantasy,cu experimente,chestii ciudate : Lost,Fringe,Heroes,Supernatural,X-Files,Cronici paranormale. Toate astea insa sunt seriale sau miniserii nu filme dar eu m-am ghidat dupa exemplele date de tine.

Ca filme sunt prea multe ,aici nu ma bag
Wooho mersi pt. lista :D !
Battlestar Galactica poate nu e o productie de 2 bani dar nu-mi place!

Si va rog SF-uri moderne...Filmate minimum in 2005...

#8
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
mai e un serial pe genul asta : Terminator : The Sarah Connor Chronicles . Poti sa incerci si Sanctuary (tot un serial nou ),Eleventh Hour(care abia a aparut) ,Smallville(cu Superman),True Blood(productie noua HBO cu vampiri),Ghost Whisperer(fantome),Medium,The Twilight Zone(mai vechi),the 4400 sau miniseriile de prin 2006/2007 Jekyll si The Lost Room pe care ti le recomand calduros. Din nou,astea nu-s neaparat cu extraterestrii si spatiu ci cu tot felul de lucruri ciudate si paranormale.

La filme tot nu ma bag dar daca n-ai vazut I am Legend si-ti place genul eu zic ca merge(la fel si Resident Evil). Altele cu subiecte paranormale/ciudate/horror pe care poate nu le-ai vazut sunt [Rec] si The Orphanage(El Orfanato)

#9
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007

View Postentity22, on Oct 21 2008, 17:35, said:

mai e un serial pe genul asta : Terminator : The Sarah Connor Chronicles . Poti sa incerci si Sanctuary (tot un serial nou ),Eleventh Hour(care abia a aparut) ,Smallville(cu Superman),True Blood(productie noua HBO cu vampiri),Ghost Whisperer(fantome),Medium,The Twilight Zone(mai vechi),the 4400 sau miniseriile de prin 2006/2007 Jekyll si The Lost Room pe care ti le recomand calduros. Din nou,astea nu-s neaparat cu extraterestrii si spatiu ci cu tot felul de lucruri ciudate si paranormale.

La filme tot nu ma bag dar daca n-ai vazut I am Legend si-ti place genul eu zic ca merge(la fel si Resident Evil). Altele cu subiecte paranormale/ciudate/horror pe care poate nu le-ai vazut sunt [Rec] si The Orphanage(El Orfanato)
:huh: WOW cum te pricepi la filme!

#10
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
la seriale ma pricep pt ca m-au pasionat de cand ma stiu,sunt marea mea obsesie(mai ales cateva :P) deci am incercat cel putin cate un episod din foarte multe seriale mai ales aparute in ultimii 4,5 ani.Sper sa gasesti ceva care sa-ti placa . Ma mir ca,in calitate de fan SF,nu-ti place Battlestar Galactica sau Stargate pentru ca sunt foarte tari.Poate Stargate e mai invechit putin,nu stiu,dar Battlestar e chiar foarte tare si nici pe mine nu m-a pasionat chiar de la primul episod .

#11
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Nu-mi plac modul lor de a vorbi.Si e plictisitor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate