Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Comunicatie prin satelit

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
perforatorul

perforatorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.04.2008
Am si eu o rugaminte:
Ma poate ajuta cineva cu niste documentatie , scheme de principiu, referitor la comunicatia prin satelit, sau mai bine zic,cum pot face o retea de televiziune comerciala pentru o cladire prin conectare la o antena satelit. De ce echipamente am nevoie? O antena, un LNB cu cate iesiri sau intrari, receivere , amplificatoare, cabluri de laantena la receiver s.a.m.d. Partea de distributie de la amplificator , distribuitoare sau splitttere pana la priza TV o mai stapanesc. Dar nu stiu exact ce imi trebuie de la antena si pana la amplificator.
Va multumesc anticipat.

#2
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Dude, ar fi bine sa te lamuresti exact ce vrei: in titlu zici 'comunicatie prin satelit' iar in text zici mai intai 'retea de televiziune comerciala' iar din detalii se intelege ca vrei retea CATV. Hotaraste-te.
Mai mult, sunt firme pe piata care te pot ajuta pentru pretul corect; daca nu, exista un topic dedicat pentru chestia asta: impiedica-te de page down pana pe la TV & Satelit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate