Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

SB Audigy Value/SE/LS & Live! 24-bit Windows Vista Pack

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 14.07.2006
SB Audigy Value/SE/LS & Live! 24-bit Vista Support Pack - Compiled on Apr 25 2008 by Daniel Kawakami


Supports both 32-bit and 64-bit versions of Windows Vista.

Includes the same drivers from latest X-Fi Xtreme Audio official driver pack, so What U Hear is not available.


Release notes / Known issues:

- Windows Security warning during driver installation: when prompted with "Windows can't verify the publisher of this driver software", choose "Install this driver software anyway".
- Fixes the "full range speakers enabled on reboot" issue. Now Bass Management should work always.
- Replaces Audio Center with Console Launcher.
- This is NOT a mod, so Crystalizer is NOT available.


Supports host-based (software) soundcards with the P17 PCI Audio Controller (OEM / Retail models):
- Audigy Value
- Audigy SE
- Audigy LS
- Live! 24-bit


Does NOT support the following OEM / Retail models:
- Hardware accelerated soundcards with Emu10kx DSP (Audigy, Audigy 2, Audigy 2 ZS, Audigy 4)
- any external Audigy soundcards
- any PCMCIA Audigy soundcards


Integrated setup program to install the following items:
- Audigy Value/SE/LS & Live! 24-bit driver 5.12.1.2007
- APO Interface Module 2.10.00 (newer than Creative's pack)
- Audio Console 2.52.08 (newer than Creative's pack)
- Console Launcher 2.40.80


Exclusive features in this unofficial support pack:
- Bass Boost (for Headphones, 2.1 and 4.1 speakers)
- Bass Management / Redirection (for 5.1 and 7.1 speakers)
- EAX effects
- Equalizer (10-band)

[ http://brztech2.googlepages.com/CSL_Main.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://brztech2.googlepages.com/CSL_Spkrs.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://brztech2.googlepages.com/CSL_BassMgt.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://brztech2.googlepages.com/CSL_BassRedir.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://brztech2.googlepages.com/CSL_EAX_Fx.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://brztech2.googlepages.com/CSL_Equalizer.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

DOWNLOAD (daca v-a fost de folos acest driver , postati si un reply pentru ca topic-ul sa ramana cat mai sus)

#2
DARE_DEVIL

DARE_DEVIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2007
Ideea este foarte buna mai ales ca pe site ul de la creative nu am vazut suport pentru vista .O intrebare totusi : se pot face/gasi skinuri pentru placile audio creative soundblaster SE pentru xp?

#3
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
E bun driverul ala dar eu am ceva mult mai bun....am un driver care modeaza audigy SE/LS/24-bit live in X-Fi extreme audio. ;)

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Este acelasi driver... si nu este nici o mare branza, X-Fi Extreme Audio este identica fizic cu celelalte de mai sus (fara hardware DSP), cu ID-ul modificat in firmware de Creative ca sa apara ca X-Fi.

Edited by SuperDuper, 19 May 2008 - 22:39.


#5
sonnik

sonnik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.06.2007

View Postkosmin90, on May 19 2008, 22:42, said:

E bun driverul ala dar eu am ceva mult mai bun....am un driver care modeaza audigy SE/LS/24-bit live in X-Fi extreme audio. ;)
pot sa-l am si eu?

#6
flosexozu

flosexozu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 06.02.2007
vreau si eu...nu mai functioneaza link-ul :(

#7
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
De aici: http://www.4shared.com/file/47120756/30d07...OD_drivers.html

#8
Chevelle

Chevelle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 22.04.2008
Am instalat si eu driver-ul respectiv doar ca sa aud ce e de capu' crystalizer-ului desi citisem un review despre el si nu ma impresionase. Folosesc Audigy SE pe un amplif stereo si 2 boxe floorstandig pe 3 cai; ca player mult blamatul si iubitul in acelasi timp Winamp 5.53 cu DFX 8. Casti : Teac HP-2-R.
Concluzii:

La casti: - cu DFX (preset folosit: Aggressive New Rock) + crystalizer ( 50%) active se aude bine ...e mai punchy, simti bass-ul mai pronuntat;
             - cu DFX activ si Crystalizer inactiv nu e mare diferenta, totusi se simte lipsa edge-ului...
             - cu DFX si Crystalizer inactive parca nu mai imi vine sa ascult.

La boxe: - cu DFX (cu acelasi preset dar cu hyperbass redus la 0) si Crystalizer ( 50%) active -bass mult prea puternic chiar suparator; inalte metalice si stridente.
             - cu DFX activ si Crystalizer inactiv- parca e altceva, bass-ul e corect iar inaltele nu mai sunt stridente.
             - cu DFX si Crystalizer inactive sunetul e un pic mai inchis.

Sincer pentru ascultat la casti e o imbunatatire cel putin in cazul meu. Cei care folosesc alte playere fara plugin-uri cred ca o sa fie incantati de Crystalizer. Dupa parerea mea Crystalizer-ul este un egalizator un pic mai inteligent care in cazul unora s-ar putea sa imbunatateasca sunetul iar in cazul altora nu. Depinde de "jucariile" fiecaruia.

Edited by Chevelle, 07 February 2009 - 20:17.


#9
flosexozu

flosexozu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 06.02.2007
eu am o pl de sunet creative sond blaster live!24 bits 5.1 externa si nu am reusit nici cu acest driver sau oricare alta versiune sa o fac sa mearga pe x-fi :(( imi da mesaj ca nu a gasit nici o placa corspunzatoare sau ceva de genul asta.solutii cineva ?

#10
zaone

zaone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 20.05.2007
Subscriu, si eu patesc la fel ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate