Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Plecare spre Sinaia

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
Dupa cum bine stim cu totii celebrul Summit NATO da peste cap circulatia in partea de nord a capitalei, mai exact iesirea pe DN1...
Asa cum spuneam as vrea sa plec spre Sinaia sambata dimineata, as dori sa imi spuneti voi, poate sunteti ceva mai documentati, cam ce varianta as putea folosi pt a iesi din Bucuresti...
1. traseul claxic, P-ta Presei Libere - Sos Bucuresti Ploiesti - Otopeni...aceste artere se afla fix pe traseul de baza al Suumit-ului, sau cum i-o zice, dar am inteles ca s-ar circula pe o banda...dar cel mai probabil va fi destul de aglomerat
2. Barbu Vacarescu - Sos Pipera Tunari si sa ies in DN 1 pe la Academia de Politie, sa ocolesc aeroportul Baneasa
3. sa ies in Sos de Centura si sa merg pe centura pana la podul Otopeni
4. sa merg pe varianta Bucuresti - Targoviste - Sinaia...asta ar fi cam ultima optiune

Multumesc aniticipat pt ajutor

Edited by marce, 27 March 2008 - 12:07.


#2
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Depinde cat de masochist esti. Poti sa incerci si Pitesti - Campulung - Brasov - Predeal - Sinaia. Altfel singura optiune (daca nu ai elicopter) este prin Targoviste, asa cum ai zis.

#3
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
varianta propusa de tine cred ca este cu mult mai lunga fata de varianta Targoviste...si parca nu as vrea sa ma abat nici chiar atat de mult

#4
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Pai normal ca e mai lunga. Eu zic sa stai cuminte cu plecarea in preajma summitului. S-ar putea sa nu ai loc la munte. Parerea mea.

De ce nu incerci un munte in Bulgaria? E cam aceeasi distanta si muuuult mai liber. Nu o sa ingramadeasca toti bucurestenii ca oile.

Edited by Dragon Warrior, 27 March 2008 - 12:30.


#5
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
rezervarea e deja facuta, plecarea nu are nici o legatura cu Summit-ul, deplasarea se face cu ocazia aniversarii zilei de nastere a 2 buni prieteni...a fost doar o coincidenta foarte neplacuta ca pica in aceeasi perioada cu...chestia asta numita Summit, ca sa nu ii zic altfel...
cred ca am sa raman la varianta Targoviste - Sinaia...care dealtfel va fi si traseul de intors

#6
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Condoleante.

#7
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Postmarce, on Mar 27 2008, 13:04, said:

Dupa cum bine stim cu totii celebrul Summit NATO da peste cap circulatia in partea de nord a capitalei, mai exact iesirea pe DN1...
Asa cum spuneam as vrea sa plec spre Sinaia sambata dimineata, as dori sa imi spuneti voi, poate sunteti ceva mai documentati, cam ce varianta as putea folosi pt a iesi din Bucuresti...
1. traseul claxic, P-ta Presei Libere - Sos Bucuresti Ploiesti - Otopeni...aceste artere se afla fix pe traseul de baza al Suumit-ului, sau cum i-o zice, dar am inteles ca s-ar circula pe o banda...dar cel mai probabil va fi destul de aglomerat
2. Barbu Vacarescu - Sos Pipera Tunari si sa ies in DN 1 pe la Academia de Politie, sa ocolesc aeroportul Baneasa
3. sa ies in Sos de Centura si sa merg pe centura pana la podul Otopeni
4. sa merg pe varianta Bucuresti - Targoviste - Sinaia...asta ar fi cam ultima optiune

Multumesc aniticipat pt ajutor
Bd. Bucurestii Noi - Mogosoaia -Buftea , la Buftea faci dreapta spre Corbeanca si ajungi in DN 1 . Din Buftea poti merge si spre centura Ploiestilor , dar drumul e destul de prost .

#8
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
Bucuresti -> A1 -> Gaesti -> Targoviste -> Sinaia (aprox 165km din care 65 autostrada)
sau
prin Bucurestii Noi -> Targoviste -> Sinaia (aprox 140 km)

depinde de unde stai in Bucuresti, ca daca stai in Militari/Drumul Taberei nu vei fi nebun sa bati drumul pina in Bucurestii Noi. Acum vezi si tu cum iti e mai usor sa iesi din Bucuresti.

Edited by dacibesti, 27 March 2008 - 15:47.


#9
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
avand in vedere ca mai intai avem programata o oprire la gara de nord cred ca cea convenabila varianta e iesirea prin Bucurestii Noi...nu ca Militari ar fi prea departe...pe traseul Buc-Targoviste-Sinaia am mai fost odata  acum aprox 2 ani...pe Gaesti insa nu...e o necunoscuta totala

#10
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
Parerea mea e sa te duci pe traseul obisnuit (Baneasa, Otopeni, DN1), ca aglomeratia va fi aceiasi ca in fiecare saptamana, daca nu chiar mai mica (unii nu vor pleca de teama!?). Oricum summitul e saptamana viitoare si nu in weekendul asta.

#11
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
pleaca nene pe Buc. -> Ploiesti->Campina-> Sinaia ca o sa fie la fel ca de obicei

#12
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
daca ai treaba la gara de nord eu spun sa alegi varianta clasica, depinde insa si la ce ora vrei sa pleci. Chiar daca traseul se inchide pe 29 pentru simulare, daca pleci pe la 5 dimineata nu cred sa ia probleme, insa daca pleci pe la 9 lucrurile se complica....

dar daca ar fi dupa mine tot varianta obisnuita as alegeo...

#13
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
treaba la gara de nord am pe la 8, deci plecarea de acolo e pe la 8.15...am sa aleg varianta clasica numai ca am sa ies prin Bucurestii Noi - Buftea - Corbeanca pt a ocoli "Culoarul Unic"

multumesc tuturor pt sfaturi

#14
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
varianta 3 cea mai "fericita", atentie la radare intre Targoviste si Pucioasa


View Postrocaddy, on Mar 27 2008, 14:40, said:

Bd. Bucurestii Noi - Mogosoaia -Buftea , la Buftea faci dreapta spre Corbeanca si ajungi in DN 1 . Din Buftea poti merge si spre centura Ploiestilor , dar drumul e destul de prost .

cand ai mers ultima data pe drumul dintre Buftea si Corbeanca? eu acum vre-o 3 ani am facut fix 1 h .... pur si simplu nu se merita .... in ora aia ai trecut de targoviste pe trasul 3

#15
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Circul pe Bucuresti-Buftea-Ploiesti de cand ma stiu, doar cand circul in coloana mai mare de 3 masini o luam pe DN1, dar in rest numai pe Buftea. Ca timp, scoti la fel precum scoti pe DN1, doar ca nu stai cu grija radarelor si camerelor. Pe ruta prin Buftea sunt niste comune uitate de lume, n-am prins radar in viata mea decat in comuna Cartier Ploiesti Vest. Intr-adevar, drumul nu este din cele mai bune, dar la dus spre Ploiesti e mai ok, la intors sunt gropile. Si alea pe marginea drumului, deci atata timp cat tii axul drumului n-ar trebui sa ai probleme. Sunt vreo doua portiuni cu piatra cubica, fiecare de vreo 100m lungime, dar le vezi din timp si reduci viteza. Eu unul prefer ruta asta decat s-o iau pe DN1 unde stau radarele la ciuguleala.

LE: ruta este mai lunga decat cea pe DN1 cu 12 km

Edited by tchoara, 28 March 2008 - 19:38.


#16
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
daca vii pana la urma spre ploiesti, NU INTRA PE CENTURA!!!!! o sa-ti blestemi zilele!!! crede-ma! stau in ploiesti si stiu in ce hal e centura!!! ia-o prin oras!!! distractie placuta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate