Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

contributie CAS, PFA Pensionar

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ccc4107

ccc4107

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.06.2005
Sunt pensionara, limita de varsta din anul 1999. Am o pensie de 800 lei (RON) si sunt persoana fizica autorizata sa desfasor activitati independente. In perioada 2004-2008 nu am realizat venit din aceasta activitate.
Casa de Sanatate, jud. Iasi, ma obliga sa ma asigur si ca persoana independenta si sa achit contributia 6,5 %, calculata la salariul minim brut pe tara lunar, ca si cand ar fi singurul venit.
Intrebarea este, daca trebuie sa platesc suma de 1600 lei (RON) si majorari de intarziere pentru ultimii 5 ani, desi intre mine persoana fizica autorizata si Casa de Sanatate, nu au existat si nu exista raporturi juridice pentru plata contributiei pe de o parte si solicitarea unor servicii medicale suplimentare in contrapartida pe de alta parte. Veniturile mele nu-mi permit sa platesc. Exista totusi in acest caz temei legal de executare silita ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate