Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Statul avantajeza ZTE ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Potrivit unor surse din piata statul urmareste avantajarea ZTE pentru obtinerea licentei  in banda de 410-425 Mhz. Operatorii care detin deja o licenta au au dreptul sa participe la acea licitatie.

Ce se ascunde in spatele acestor jocuri?

Valoarea este destul de mica, doar 1mil. euro. Din cate am auzit si Romtelecom doreste sa participe.

Edited by alexandranyd, 24 February 2008 - 19:16.


#2
maharet

maharet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 24.08.2007

 alexandranyd, on Feb 24 2008, 19:15, said:

Ce se ascunde in spatele acestor jocuri?

Evident , interesul este monopolul asupra unei zone in plina dezvoltare cu un probabil castig al tuturor partilor implicate...

#3
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Normal ca este avantajat ZTE. Din cate am inteles chinezii bat obrazul statului roman ca ia cam dus cu zaharalul de cateva mandate.
Dupa ce au pierdut 3G asta e mai mult ca o plata compensatorie

Edit: Nu o sa fie nici o surpriza, licenta asta e a chinezilor, altfel se supara de se fac rosii foc  :lol:

Edited by Blackhawk, 24 February 2008 - 21:16.


#4
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Chinezii au alte interese nu concurenta. Prin prezenta lor aici devin concurenti cu Alcatel-Lucent si Ericsson pe piata echipamentelor.

Insa daca nu au nimic implementat aici nu prea reusesc sa vanda nimic.

#5
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

 alexandranyd, on Feb 24 2008, 21:19, said:

Chinezii au alte interese nu concurenta. Prin prezenta lor aici devin concurenti cu Alcatel-Lucent si Ericsson pe piata echipamentelor.

Insa daca nu au nimic implementat aici nu prea reusesc sa vanda nimic.
Foarte corect, nici nu am zis asta, dar am zis că oricum este în interesul nostru. O rețea pe 450 bine implementată poate să ne aduca în premieră o acoperire care să se aproprie de 100%.

#6
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

 jafpefata, on Feb 24 2008, 21:52, said:

Foarte corect, nici nu am zis asta, dar am zis că oricum este în interesul nostru. O rețea pe 450 bine implementată poate să ne aduca în premieră o acoperire care să se aproprie de 100%.
o sa faca chinezii 100%  ????

#7
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Nu am zis asta, am zis doar că ar fi posibil.

#8
secmesson

secmesson

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.10.2007
ai dreptate, licenta de 410 e "servita"

http://www.standard...._bucuresti.html

#9
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Doar ca nu prea este servita, se pare ca Romtelecom participa la licitatie. O sa aflati in saptamanile urmatoare si oficial.

Postelecom nu ar avea nici 1% sanse in fata Romtelecom. Asa ca daca participa grecii mai cade un mit.....

#10
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Era vorba ca postelecom să fie înființată tocmai pentru sporirea concurenței. Adevărul e că nu ar avea infrastructură dar ar avea în schimb o enormă infrastructură de distribuție și vânzări.

#11
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Postelecom este o inventie care exista doar pe hartie. Nu ar avea sanse, oricum pana ajung ei la 80% acoperire macar mai trec ani buni.

#12
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 alexandranyd, on 24th February 2008, 20:15, said:

Potrivit unor surse din piata statul urmareste avantajarea ZTE pentru obtinerea licentei  in banda de 410-425 Mhz. Operatorii care detin deja o licenta au au dreptul sa participe la acea licitatie.

Ce se ascunde in spatele acestor jocuri?

Valoarea este destul de mica, doar 1mil. euro. Din cate am auzit si Romtelecom doreste sa participe.
Uite am ajund în iulie 2010 și pot să spun că dpdv concurențial (în favoarea clientului) era mult mai bine dacă licența ajungea la ZTE. Sau la oricine altcineva...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate