Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

vreau un web site nou

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postwebc, on Dec 1 2007, 15:01, said:

Nu fac reclama la clienti!

pai daca nu spui ce pportofoliu ai nu cred ca se incumeta nimeni sa te contacteze

#38
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007

View PostPurice`, on Dec 3 2007, 23:20, said:

daca as fi unul care vrea un site...  as alege site-ul lui novkane. De ce? pentru  ca e simplu si curat.
Nu...! L-ai alege pentru ca acel site este expresia a cat sti (sau, mai bine zis, nu sti...) tu.  :confuzzled:  ...Ca si el, de fapt.

Purice` said:

La tine am vazut numai MULT SCRIS ,adica MULTA abureala .
Pai nici nu trebuia sa citesti din ce e scris acolo!  :nonobad:  
Legaturile din stanga primei pagini cred ca erau suficiente pentru a da o idee despre ce pot sa fac. Ceea ce e mult mai important decat ce am facut... I "don't take credit", dar se vede ca ma cam joc in platformele PhpBB, Wordpress, B2evo, OS-comm, Joomla, etc..., ar mai fi si cate ceva Flash...

Si cat de curand va fi si o legatura la un portal de imobiliare, care va lamuri deplin "abureala" ca ma joc in cam tot ce inseamna Php, MySQL, ...in general, in ceea ce inseamna aplicatii de date.

Intr-adevar...

Purice` said:

E subiectiva treaba.
asta cu "abureli" sau cu ..."aburiți".

_____________________________
Si, totusi, daca job-ul s-a luat, eu m-am retras, am lasat ultimul cuvant lui @novakane, -Post #33, atunci ce rost au mai avut interventiile lui ralcr, Purice', Tahity, el_bandito...?! Vorba unui moderator p-aici, invita-ma pe H2H si ne dam acolo...

Edited by webc, 04 December 2007 - 17:27.


#39
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
din pacate webc iar sare calul. din pacate pt el. Si intr-adevar si eu l-as alege pe novakane si nu pe tine webc. Si asta pt a ai f mult text, pt ca ai un flash care chiar e obosit (cred ca l-am mai vazut pe net la diferiti provideri de servicii web, dar nu bag mana in foc) si pt ca aduce a una din firmele comuniste unde obisnuiam sa lucrez acum vreo 2 ani. Ceea ce ai tu acolo nu reprezinta nici pe departe macar o arie din ce cred eu ca inseamna web. Reprezinta anii 1999-2002. Si suntem in 2007 totusi.

In afara de asta, observ ca toti care se contrazic cu tine sfarsesc prin a fi facuti cu ou si cu otet.

Eu sincer prefer chestiile simple, fara prea mult text (cand nu e nevoie, si aici nu e nevoie de text, ci de imagini si culoare). Prefer un html semantic (nu zic ca cel al lui novakane este perfect pt ca probabil nu este, dar el si-a dat silinta sa il faca cat mai semantic, si e mult mai bun decat al tau).

La sfarsit: ma enerveaza bg-ul ala care se repeta. e absolut oribil.

Per total, eu am reusit sa imi inchei "discursul" fara a jigni pe nimeni care nu trebuia jignit. Webc, tu de ce nu poti?

Cat despre replici: traim in democratie sau asa ne place sa credem. Fiecare are dreptul sa zica ceva nu? (asta pana i se dovedeste contrariul).

PS: Poate faci reluare ala mai mare.. e sooper efectul... super high-tech. Imi place la nebunie. Ma duce cu gandul la meciurile vizionate la TV pe vremea lu' Ceasca.

Edited by xnoise, 04 December 2007 - 17:39.


#40
novakane

novakane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 07.10.2005
Nu...! L-ai alege pentru ca acel site este expresia a cat sti (sau, mai bine zis, nu sti...) tu.  :confuzzled:  ...Ca si el, de fapt.

-----------------------------------


tot nu inteleg de ce te mai iei de mine?

#41
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
@xnoise, tu ai fost pe aici, pe topicul asta? Ai aplicat cumva pt lucrarea d-nei L., ai avut vre-o interventie?!  Te-a interesat cu ceva "licitatia" asta pana acum...?!  :nonobad:  Eu parca nu te-am vazut nici pe prima pagina, nici pe a doua... Ai aparut abia acum, cand sunt "incoltit" (--complet offtopic) si te repezi si tu sa apuci daca si ce a mai ramas...  :bigwhitegrin:

Este a nu stiu cata oara cand te rog sa nu te mai legi de mine personal, sa nu mai imi faci review, feedback nesolicitat la lucrarile mele, sa nu mai deviezi topicurile de la subiect.

Credeam ca pe "background intr-un tabel" ai pus capul jos, respectiv cam pe nivelul unde ii este locul... Acolo ti-au trebuit vre-o 7 replici balbaite, si fara putin o saptamana de dat copy/paste prin tutoriale si prin documentatiile cu specificatii HTML, CSS, & stuff ca sa ajugi si tu, in sfarsit, sa dai "varianta unificata" a atributelor <table style="background: ...  Si ai revarsat o pagina intreaga de ura doar pt. ca mi-am permis sa adaug si eu un atribut pe care tu sau altul nu il mentionase anterior.  Si ti-am lasat (si acolo...) ultimul cuvant, si am zis ca daca iti intind o mana (pe care nu o meriti...) poate te mai linistesti...
Acum, aici, @xnoise, care mai e problema ta...?!

________________________________
Si chiar ca nu inteleg, deviatiile tale, (spunea cumva, cineva, undeva "ineptii"...?!) cu "una din firmele comuniste", cu "meciurile vizionate la TV pe vremea lu' Ceasca."

Nu stiu ce exprima atitudinea mea constant anti-comunista, profund democratica, sau pozitiile mele in care sustin mecanismele economiei de piata libera, concurentiala, egala in sanse si oportunitati... Dar, vanturile si valurile tale incoerente de pe topicuri, mie -cel putin, imi par expresia fidela a ceea ce au insemnat (si, din nenorocire, inca inseamna...) marile rebuturi de (re-) productie de "pe vremea lu' Ceasca".

@novakane, ok, ramane cum am vb: "succes mai departe"!

LE: Daca acesta este vre-un (alt) "set-up", forget it! Nu va mai obositi, u know... -replici editate, posturi sterse, "curatate" covenabil. Topicul este clonat.

Edited by webc, 04 December 2007 - 20:02.


#42
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
eu??? sa las capul jos? i'm so very fu..ing sorry but i never do that. Chestia asta nu are nimic cu tine. Are ceva cu un review intre doua site-uri. Eu mi-am spus parerea. Faptul ca tu esti autorul aluia care a iesit mai "nasol" din punctul meu de vedere nu are nimic personal in el. Pur si simplu mi-am spus parerea. Ultima oara cand am verificat era un topic public, deci pot raspunde cum doresc eu, si in functie de ce cred eu.... Iar sari de fund in sus mai ales cand te simti incoltit, si mai ales cand nu ai deptate. Hai sa punem cele doua site-uri la review pe un forum de design, si sa vedem care dintre noi ar dreptate in presupunerile sale. Am remarcat ca te cam enervezi cand ti se fac reprosuri. Cam nasol, o sa mori de nervi la un moment dat.

Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia ca am pus capul jos, pur si simplu am inchis topicul pt ca ma plictiseai cu chestiile ilogice care iti ieseau din tastatura. Chestia cu site-urile comuniste este "a way of speaking". Imi place ca intelegi numai ce doresti tu din chestiile pe care le zic eu. Si ma distreaza... BTW, cineva te-a intrbat azi de o oferta? daca nu asteapta-te maine. Vezi ca e designer. Si are ceva experienta. Si o sa iti eplice el cum e toata treaba cu designul si cu nepriceperea.... si cu bagatul aiurea in seama... si cu nervii... si cu foarte multe lucruri pe care crezi ca le cunosti, dar habar nu ai de ele.

In afara de asta, poate inveti sa vorbesti fara sa enervezi prea multa lume. Din punctul meu de vedere am autoritate mult mai mare ca tine sa vorbesc despre web design, programming and web related stuff. Sunt intepator? probabil. Din cauza cunostintelor. Ma enerveaza oamenii care comenteaza aiurea si cred ca stiu mai multe decat stiu de fapt. Cat despre set-up, chestia asta o zic toti care se simt putin sau mai mult frustrati de diverse chestii din viata de zi cu zi. Si becali urla la fiecare meci pe care il pierde steaua ca a fost furat si "lucrat". Si vadim urla ca a fost furat. Si asta pt ca realitatea e putin cam "nasoala" pt ca ei sa o inteleaga si sa o ia asa cum este.

Toate cele bune.

Un citat din strafundurile mintii tale care te aseamana f mult cu basescu:

Quote

Nu...! L-ai alege pentru ca acel site este expresia a cat sti (sau, mai bine zis, nu sti...) tu. confusedsmiley.png ...Ca si el, de fapt.
(si baselu face tot asa: cine nu e cu mine e impotriva mea... ce conteaza ca are dreptate).

O presupunere aiurea, cum ca purice este incapabil sa iti aprecieze sit-ul la adevarata lui valoare. Better think again.

Uite hai ca am gasit o chestie care e mentionata si mai sus:

Quote

Ma rog...

    *  vre-o cateva site-uri de prezentare personala;
    *  4-5 obiective turistice;
Hihihihihiihi, o singura data am vazut un site, facut de un pustan de 15 ani care isi zicea web designer care avea ceva de genul asta scris pe site. Si f ciudat, tipul era mircar de meserie. Acum hai sa fim seriosi: te astepti sa nu ma prapadesc de ras cand vad asa ceva la tine pe site? Si sa te respect ca web designer? This will never happen.

Site-ul ar trebui sa fie prima carte de vizita a ta. E primul lucru pe care un client il vede. Si nu cred ca as fi f incantat de al tau. Si nici de "apropierea de client" pe care o abordezi. Nu suntem prieteni de o viata, si nu imi place sa imi ransmiti un mesaj familiar. Eu vrau un contract, vreau calitate, vreau asumarea termenlor, respectarea specificatiilor. Nu "vreo cateva site-uri de prezentare generala". Cat despre protejatul clientilor.... mai discutam. Imaginea e totul in industria asta. Si a ta e jalnica prin intermediul site-ului tau.

Si inca ceva .... scoate sunetul ala din flash .... nu vreau sa ascult sunete cand intru pe site-uri.

Edited by xnoise, 04 December 2007 - 20:37.


#43
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
revin cu inca o chestie car m-a deranjat la tine webc... in momentul in care cineva chiar stie despre ce vbeste, tu automat ajungi la concluzia ca am copiat? poate ar rebui sa te uiti pe forum sa vezi si restul de raspunsuri date pe alte topicuri unde nu apareau problemele uzuale pe care le intalnesti tu. si poate te luminezi. si atributul era adaugat in varianta unificata, sub forma 0 50% (nu ma mira ca nu ai inteles-o, asta ca o paranteza).

#44
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
Hai ca trec la tirade mult mai frumoase, cu citate din domnul webc (mai exact din site-ul dumnealui):

Quote

Nici-o versiune (si nici aceasta) nu a fost terminata deoarece standardele si pretentiile programarii si web-design-ului au avansat mult mai repede decat mijloacele si mai ales timpul disponibil pentru editarea paginilor, site-urilor.
deci sa recapitulam: nu ti-ai terminat site-ul personal dar vri sa imi faci mie site?? hmmm....

Quote

Traim vremuri in care ”singura constanta este ...schimbarea”!
Schimbare pe care trebuie sa o acceptam, careia trebuie sa ne adaptam, si pe care, eventual, sa o controlam.
Pai tu cum te-ai adaptat la schimbare daca nici macar site-ul tau nu ai reusit sa il termini? In afara de asta.... poate ai auzit de conceptul web 2.0, html semantic, and stuff...

Quote

decat atunci cand scri
Limba romana?

Quote

va aduce nici-un folos
Iar ai chiulit de la orele de gramatica: versiunile acceptate sunt niciun sau nici un

Quote

afecerii, firmei proprietare.
=)) din aceeasi serie

#45
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007

Quote

(-adica asa cum stiu eu, de exemplu... :-)))
Din ciclul: clientul apreciaza si stie emoticoanele de pe YM, mai ales cel cu bani si care vrea exact ce a cerut si siguranta. Probabil ca si clientul raspunde tot asa cand e vba de plata: cu emoticoane.

Quote

pentru numai  $30-40.  Si cu marele avantaj pentru dvs. ca cei care vor gasi site-ul pe web, nu vor gandi ca l-ati "bagat in ochii"
O tu marele salvator al web-ului, ai gasi the path. ne scuzi pe noi restul care cerem de la 2-300 euro in sus pt un site de prezentare. Chilipir curat. Dar englezul are o vorba: sunt prea sarac sa cumpar lucruri ieftine.

Quote

Decizia va apartine!
Mersi ca m-ai anuntat. Nu stiam!

Quote

Bine-nteles ca un un volum mai mare de date stocate
No comment!

Sincer nu mai am chef sa ma uit prin site-ul dumneavoastra domnule webc, pt ca imi ajunge. Pe scurt, in acest reply este prezentata toate oferta dumneavoastra. Mult succes la clienti.
ultimele doua reply-uri au fost puse separat pt simplul motiv ca am depasit numarul de citate ...

Edited by xnoise, 04 December 2007 - 21:58.


#46
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
astept replica...

Edited by xnoise, 04 December 2007 - 21:58.


#47
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Mod , nu sterge posturile ,te rog!  inchide-l doar , ca sa am de unde ma binedispune :D caci stim cu totii ca bine este "vr-eo" , nu "vre-o".

#48
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
s-a enervat domnul xnoise. tine-te bine webc :)
ps: are dreptate. xnoise desigur :)

edit: haha si crst_g :lol:

Edited by avramseby, 04 December 2007 - 22:07.


#49
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
purice.. ai noroc ca am ceva cu webc nu cu tine: tind totusi sa cred ca a fost greseala de tastatura la urmatoarea faza:

Quote

totii ca bine este "vr-eo" , nu "vre-o"

sau poate gluma.... daca e una din astea doua, e ok :)

Oricum pe asta o ratasem (la fel ca si pe asta:

Quote

-concurenta... (^_^), ...@"%*<.~\?&|_#-!.

Edited by xnoise, 04 December 2007 - 22:12.


#50
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostPurice`, on Dec 4 2007, 22:04, said:

Mod , nu sterge posturile ,te rog!  inchide-l doar , ca sa am de unde ma binedispune :D caci stim cu totii ca bine este "vr-eo" , nu "vre-o".
Nu-l voi inchide... cel mai probabil va ajunge la H2H :) (partea a 2-a)

View Postcrst_g, on Dec 4 2007, 22:06, said:

webc, esti prost. restul e de prisos.
Nu trebuie sa jignesti omul, chiar daca ar fi :D

View Postavramseby, on Dec 4 2007, 22:06, said:

s-a enervat domnul xnoise. tine-te bine webc :)
ps: are dreptate. xnoise desigur :)

edit: haha si crst_g :lol:
Are si motive sa se enerveze :rolleyes:  Tocmai de asta nu am mai continuat eu discutia (vezi post #22 din acest minunat topic)

Edited by darkangelbv, 04 December 2007 - 22:11.


#51
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
inca o chestie: tastatura mea nu functioneaza la parametri normali (poate pt ca este apple - cea slim si nu sunt obisnuit cu ea) asa ca dispar litere din mijlocul cuvintelor (am remarcat ca in principal e-uri si t-uri - probabil ca mai sunt si altele :) thx for understanding. Daca webc da replica, ne mutam la H2H (ca sa nu ii mai fac viata grea lui darkangel si celorlalti moderatori cu offtopicurile mele).

#52
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
serios vorbind. xnoise pun pariu ca stie inzecit decat tipul asta

#53
ramsesking

ramsesking

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.11.2007

View PostLa_u_ra, on Nov 21 2007, 08:55, said:

Buna dimineata,

Am un site (firma) de prin 2003, care arata ca in epoca de piatra. As vrea sa-l refac, aspect + continut. Mi-am luat deja teapa cu unii, asa ca acum vreau oferte de la cei care vor intii sa afle ce ma intereseaza si care sa-mi faca site-ul conform cu asteptarile mele, nu de la unii care se se joace pe banii mei, facind un site cum vor ei. Plata cu factura.

Daca se poate sa fie gata intr-o luna e perfect.

Astept referinte de la unii pentru care ati facut deja site-uri.

Sint multumita de gazduire.ro si nu prea as vrea sa-i schimb, asa ca prefera cava sa poata fi gazduit tot la ei.

Multumesc
Apoi... d-na, asa nu cred ca o sa gasiti nimic serios. Nu inteleg ce factura va trebuie... Matale dai banu` omul iti da marfa... Ce tot vrei atatea facturi? mergi la firme, si vezi cat iti vor lua ei. da` macar o sa ai factura :D

#54
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postramsesking, on Dec 4 2007, 22:39, said:

Apoi... d-na, asa nu cred ca o sa gasiti nimic serios. Nu inteleg ce factura va trebuie... Matale dai banu` omul iti da marfa... Ce tot vrei atatea facturi? mergi la firme, si vezi cat iti vor lua ei. da` macar o sa ai factura :D
ai gresit topicul. aici e vorba despre altceva :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate