Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Introducere+Regulament

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Da, inca o arie. De data aceasta, ceva mai special.
Aceasta arie este prevazuta exclusiv pentru dialoguri de 2.

REGULI:

- Daca vrei sa discuti cu cineva anume, creezi un thread cu numele format din numele tau, " + ", numele celui cu care vrei sa discuti, " despre " si subiectul discutiei. De exemplu, "Dan + Catalin despre telefoane mobile".
Daca nu vrei sa vorbesti despre ceva anume, numele thread-uli va fi numele tau, " + ", numele celui cu care vrei sa discuti. Exemplu: "Dan + Catalin".
Preferam ca thread-urile fara subiect sa fie cat mai putine. Practic 1 singur pentru fiecare cuplu. Rostul lor fiind acomodarea intre membri respectivi.
- Nu ai voie sa mai postezi nimic pana ce persoana respectiva nu iti raspunde. In aceste thread-uri se posteaza NUMAI alternativ. Daca ai postat si vrea sa mai adaugi ceva inainte de a primi raspunsul partenerului, editezi ultimul post. Orice poste peste cel permis va fi sters.
- De asemenea, orice post ce nu apartine vreunuia dintre cei 2 participanti va fi sters.
- Daca cel provocat nu vrea sa accepte discutia, va posta ca atare, iar thread-ul va fi inchis, iar in cateva zile, sters.
- Nu se accepta discutiile-cearta, intrucat ele CHIAR nu intereseaza pe nimeni. Pentru astfel de discutii, folositi PM-urile, email-urile, etc.

Pentru orice alte nelamuriri postati AICI.

PS: Succes !

#2
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Ok...am si eu niste intrebari... de ce discutia sa poata fi vazuta de toti dar aia sa nu poata posta? ne dai circ? sau teatru? :)
- ce scop are aria asta? daca aia nu se cearta si nu au nevoie de martori, atunci pot vb ca pretenii pe private.. cati crezi ca vor adopta aceasa varianta si nu se vor certa? :D
- ai prevazut o modalitate de anunt a persoanei convocate la head2head? ca eu cred ca nu sta nimeni (exclus moderatorii) sa citeasca TOATE threadurile...nici macar nu le poate parcurge ... ar trebui la cati useri sunt sa stea non-stop doar pe forum.. no other life...si nici nu da nimeni search dupa propriul nick...

#3
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
@dan: - Ma repet:
----ai prevazut o modalitate de anunt a persoanei convocate la head2head? ca daca nu propun sa il desfiintezi.. daca persoana stie inseamna ca stie si cealalta persona si discuta deja pe privat..
btw... eu de ex, impreuna cu Mr Fred ne deschidem un head2head.. in care nu spunem nimic de rau despre noi, nu ne certam si nici nu suntem in contradictoriu vreodata..sa zicem ca discutam despre lumea despre forum.. si suntem de acord ca X a gresit cand a afirmat ca blabla in threadul ala, ca Y a avut dreptate (da' asta nu-i schimba cu nimic coeficientul de inteligenta..)etc... dar nu provocam NICI UN FLAME (nu avem cum din moment ce respectivii sunt lipsiti de replica..) ...
si nu, nu am citit corespondenta nimanui pana acum (corespondenta e privata de obicei.. citirea ei denota...multe.
Cat despre cartile cu corespondente dintre 2 scriitori/sau altceva.. nu am reusit sa trec de prima pagina...boooooring...

#4
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Poti sa ii dai pm sa ii dai link.
In rest, daca nimeni nu o sa isi arate interesul, aria va disparea. E simplu.

#5
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Aceasta noua arie mi se pare interesanta, ingenioasa, dand posibiliatea oricui de a vedea ce discuta 2 persoane ca si cum ar discuta prin email, chat. etc.

Vor fi thread-uri bune, cu subiecte interesante, cred ca userul va avea ce citi...

Cine nu este interesat nu viziteaza aria. Simplu, ca la TV.

Ideea mi se pare chiar stralucita.

Felicitari si succes. ;)

#6
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
TOTI CEI CARE O SA DISCUTE AICI STIU CA ESTE PUBLIC. DE ACEEA, CEI CARE VOR CITI NU VOR INTRA IN INTIMITATEA NIMANUI.
ORICUM, NU VA MAI DATI CU PAREREA. ACESTA ESTE UN THREAD CU REGULI, NU O DEZBATERE A IDEII.

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Se pare ca lucrurile nu-s suficient de clare...

Aici scriu doar cei doi implicati, ca de-aia-i Head 2 Head.
Doar daca se impune, moderatorii ariei / SM / admini.

Orice alt post se sterge si, incepand de-acum, primeste un punct sau, la recidiva, mai multe.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate